18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Najstraszliwszy las w Rosji

turlajpal • 2014-01-25, 13:52
Miasnoj Bor – najstraszliwszy las w Rosji


Muszę przyznać, że takiej ilości opowieści od świadków paranormalnych zjawisk mających miejsce w rejonie wsi Miasnoj Bor i w lesie o tej samej nazwie, nigdy wcześniej nie słyszałam. Każda historia jest straszliwsza od poprzedniej. Ta anomalna strefa jest także miejscem największego skupiska chronomiraży na terytorium Rosji.


Miasnoj Bor, Rosja


Miasnoj Bor leży w obwodzie nowogrodzkim, w tzw. Dolinie Śmierci. To leśna, bagnista okolica, gdzie w czasach II wojny światowej zginęły setki tysięcy żołnierzy. Przede wszystkim, z radzieckiej 2. Armii Ofensywnej, a także z niemieckiego Wehrmachtu i hiszpańskiej Błękitnej Dywizji.

Do tej pory w najbardziej głuchych częściach lasu pozostaje ogromna ilość niepogrzebanych szczątków ludzkich. Ich poszukiwaniem i grzebaniem zajmuje się kilka ochotniczych oddziałów. Marina Wasiliewa, uczestniczka jednego z nich, opowiedziała Głosowi Rosji:

Pierwsze, co zauważasz przybywając tutaj, to niezwykła, powiedziałabym nawet złowieszcza cisza. W lesie nie śpiewają ptaki. Wydaje się, jakby ich tu w ogóle nie było. Wszędzie bagna. Mroczne miejsce. Niekiedy widać kości niepochowanych żołnierzy. Wszystko to mocno wpływa na psychikę. Pewnego razu, kiedy wraz z grupą wracaliśmy po wykopaliskach, usłyszeliśmy coś, jakby dźwięk wybuchających pocisków, a potem krzyki i strzelaninę. Ale nie byliśmy zdziwieni, poprzednie oddziały uprzedziły nas, abyśmy byli na to przygotowani. Takie rzeczy często dzieją się w Miasnom Borze.



gen. Własow który dowodził 2. Armią Uderzeniową walczącą w rejonie Miasnoj Boru (na zdjęciu już z żołnierzami kolaboracyjnej Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej)


Niektórzy nie tylko słyszą, ale i widzą, co działo się w lesie podczas walk. Nie na darmo Miasnoj Bor jest jedną z najsłynniejszych stref w Rosji, gdzie zdarzają się chronomiraże.

Wiele jeszcze opowiadano o tym miejscu. Na przykład, okoliczni mieszkańcy są przekonani, że w lesie istnieją dwa równolegle światy, że często widuje się tam duchy zabitych żołnierzy, że do lasu można chodzić tylko za dnia i tylko w grupie złożonej z kilku osób. A po zachodzie słońca nie ma tam czego szukać: możesz przepaść i nikt cię już nie odnajdzie.

Miejscowi są także przekonani, że nazwa wsi i samego lasu od początku stanowiła zapowiedź złego losu i nieprzypadkowo przyciągała do siebie krwawe walki w latach 1941-1942. Miasnoj Bor uważany jest za geopatogenną strefę. Są świadectwa wielu niewyjaśnionych zjawisk, które odbywały się tu wcześniej i które zdarzają się także dziś. W lesie często słychać krzyki „ura!”, słychać niemiecki i hiszpański język. Albo duch żołnierza pokaże grupie poszukiwawczej, gdzie należy kopać, aby znaleźć jego szczątki. Ludzie od takich przeżyć często mdleją, a potem, ocknąwszy się, kopią w tym miejscu i ku powszechnemu zdziwieniu znajdują to, czego szukali.



Typowa droga dla pojazdów, w rejonach takich jak Miasnoj Bor


Nie na próżno ludzie wierzą, że tylko wtedy, gdy ostatni z zabitych tam żołnierzy zostanie pochowany, las w Miasnom Borze znów będzie normalny. A na razie... ten bór pozostaje najstraszliwszym i najbardziej mistycznym lasem w Rosji.

źródło: Głos Rosji




Ciężko jako tako znaleźć coś jeszcze o Miasnom Borze, nie ma zdjęć, nie ma tekstów. Czy opowieść można włożyć między bajki ? Nie wiem. Wiem tylko, że prędzej bym się zesrał niż wszedł samotnie w nocy do tego lasu :szczerbaty:

Kutas Szatana

2014-01-25, 16:14
W ch*ja mało sadystyczne, mam wrażenie, że temat już tu był, ale i tak piwko za niego leci :)

raza

2014-01-25, 16:15
@ Foxless o ile do czerwonej armii faktycznie gnano bogu ducha winnych mieszkańców stepów, którzy wiele się od zwierząt nie różnili, o tyle Hitler wygrał w wolne wybory i miał poparcie gigantyczne, a formacje dopuszczające się największych zbrodni (jak SS) były formacjami ochotniczymi.

matiskate

2014-01-25, 16:22
Pasikoniol napisał/a:



ach pie**olisz głupoty, szwaby to byli k***a naziści, którzy bez skrupułów mordowali podczas wojny, tak samo jak bolszewicy - komuniści gwałcili a potem mordowali kobiety, jak czytam wypowiedzi takich debili jak Ty, to aż mi się nóż w kieszeni otwiera!



Ale jebiesz ignorancją. Poczytaj kiedys ilu niemców zostało nazistami z własnej woli. SS to byli prawnicy, osoby po studiach wyższych - dlaczego tam trafili, własnie dlatego że byli intelektualną elitą, powstanie SS-waffen było błędem, zdecydowana większość zbrodni wehrmachtu była zainicjowana przez jakiegoś oficera SS. A większość osób dołączała do WM i SS bo chcieli mieć okazje bić bolszewika, to samo czerwoni. Dlatego właśnie do największych zbrodni doszło w czasie tego konfilktu, nikt się nie przejmował konwencją genewską bo ZSRR nie podspisało tej karty. ( Dodatkowo polecam poczytać o eksperymencie z lekarzem, panem chorym na serce i elektrowstrząsami. Dowiedziono że jeżeli człowiek ma wystarczający autorytet to zrobi wszystko dla niego...)

Foxless

2014-01-25, 16:24
@raza
Czy ja wiem czy gigantyczne? Nawet większości nie miał... Najpierw 37%, a potem - 44% ale należy zaznaczyć, że zaczęły się już prześladowania przeciwników. To tak jakby powiedzieć, że PiS albo PO mają gigantyczne poparcie... Większość Niemców była zatem przeciwko Hitlerowi, ale jednolitość NSDAP kontra rozdrobnienie i skłócenie innych partii dała takie a nie inne efekty.

Sukces Hitlera to nie jest gigantyczne poparcie. To dobra organizacja, dobre dowodzenie i posłuszny żołnierz. A poglądy żołnierza są nieważne. Wojny nie prowadziło same SS, tylko Wehrmacht - a to w większości byli zwykli ludzie, których zmuszono do walki i dyscypliny. Ot - tyle. A co do tego, że SS było ochotnicze: i dzisiaj nie brakuje zwyrodnialców, którzy z przyjemnością mordowaliby innych tylko dlatego, że są innej narodowości. I niektórzy nawet nazywają ich patriotami, a nikt nie widzi w tym nic złego, bo "doznaliśmy od nich krzywd". Wiesz, że oni też mieli dla siebie usprawiedliwienie?

aldziaw

2014-01-25, 16:35
Ha, jakby polscy żołnierze nie mordowali i nie gwałcili podczas wojen na przestrzeni wieków. Ale cóż, Polacy zawsze siebie uważali za niewinnych, skrzywdzonych przez wszystkich. Po prostu "naród wybrany".

A przy okazji zachęcam Was do poczytania w necie na temat mesjanizmu narodowego :) I na pewno było to na polskim!

grey_warden

2014-01-25, 16:43
Pasikoniol napisał/a:



ach pie**olisz głupoty, szwaby to byli k***a naziści, którzy bez skrupułów mordowali podczas wojny, tak samo jak bolszewicy - komuniści gwałcili a potem mordowali kobiety, jak czytam wypowiedzi takich debili jak Ty, to aż mi się nóż w kieszeni otwiera!



Chłopie, nikogo nie usprawiedliwiam! Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź. Nie usprawiedliwiam żadnych zbrodni, które to jak najbardziej zasługują na karę. Nie masz pojęcia, co wojna robi z ludźmi. Zresztą, niepojętą zagadką dla mnie jest to, że armie, stanowiące potężną siłę, słuchają się garstki kretynów. I jeszcze jedna uwaga, Pasikonol - myślę, że gdybyś żył w tamtych czasach i był żołnierzem jednej ze stron, robiłbyś dokładnie to, co Twoi koledzy.

Dobrutro

2014-01-25, 16:49
W tym regionie równie przypadkiem jest wysokie spożycie alkoholu co wpływa na wyolbrzymianie historyjek i narodziny lokalnych mitów i plotek.

Killbill321

2014-01-25, 17:08
Proste wytlumsczenie. Jesli tam sa torfowiska ro jeden z drugim po dluzszym czasie od tych gazow dostaje 'naturalnego glupiego jasia' i zaczyna widziec zjawy i slyszec glosy.

Kopalny

2014-01-25, 17:28
Chronomiraż? Że co k***a? Irracjonalne pseudoj***nie ubrane w słówko mające dać mu pozory naukowości?

Szlachcic_Cygański

2014-01-25, 17:33
Pasikoniol napisał/a:



ach pie**olisz głupoty, szwaby to byli k***a naziści, którzy bez skrupułów mordowali podczas wojny, tak samo jak bolszewicy - komuniści gwałcili a potem mordowali kobiety, jak czytam wypowiedzi takich debili jak Ty, to aż mi się nóż w kieszeni otwiera!



Hola hola. To sk***ysyny z SS byli największymi bestiami z szeregów iii rzeszy. To oni z zamiarem mordowania specjalnie szli w te szeregi.


Zwróćcie uwagę na film "Śmiertelna paranoja". Takie zjawiska są od dawien dawna zauważane. Ten film jakby nie patrzeć, dotyczy tego tematu.

Kreeggan

2014-01-25, 17:40
Pasikoniol napisał/a:



ach pie**olisz głupoty, szwaby to byli k***a naziści, którzy bez skrupułów mordowali podczas wojny, tak samo jak bolszewicy - komuniści gwałcili a potem mordowali kobiety, jak czytam wypowiedzi takich debili jak Ty, to aż mi się nóż w kieszeni otwiera!



Weź wypie**alaj nieuku, twoja wiedza historyczna to tylko suche tabelki i daty, brakuje ci podstawowej wiedzy o tamtych czasach skoro wysuwasz takie wnioski.

VcBv

2014-01-25, 17:47
Zlorf napisał/a:



k***a tyle fantów a ja cały dzień złażę po lasach i parę gównianych łusek od mausera znajdę :homer:

Lechita92

2014-01-25, 17:49
Niech wj*bie się tam z 150 odważnych najlepiej w nocy,wtedy zobaczy się czy faktycznie coś tam jest 8-)
Za materiał piwko !

piratv90

2014-01-25, 18:21
każdy żołnierz zasługuje na pochówek niezależnie od tego z jakiej jest armii

kuzga

2014-01-25, 18:26
Bardzo lubię takie tematy, jeżeli są jacyś fanatycy zjawisk paranormalnych czy cuś, to bardzo bym prosił o wstawienie kilku materiałów a piwko zawsze poleci ;)