18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Muzyka ze starego CD-Action Cover Cd

qbak • 2012-11-25, 02:34
Zainspirowany ostatnio intrem z PlayStation I, wrzucam oto podobnie przywolujacy wspomnienia kawalek Mist Above the Sea odtwarzany w menu starych Cover CD z CD-Action. Pierwsza moja taka plytka ktora miala ten motyw byla chyba z grudnia 1999 r.


kulawyyogi

2012-11-26, 10:09
ja swój akcelerator 3d (w roku 1999 chyba) chciałem kupic u pani Eli w kiosku z myślą ze jak ma gazetke to akcelerator tez będzie miec

Galin

2012-11-26, 10:20
@qbak
zagrałeś na czułej, sentymentalnej strunie;)

Smuggler i mr. Jedi, pamiętam typów. Odpowiadali na listy do redakcji, zwyrole straszne.



A pamiętacie to? Zdecydowanie jedna z najlepszych, najbardziej klimatycznych gier.

krecik

2012-11-26, 10:22
gimbazy jeszcze na świecie nie było wtedy to nie wie o co kaman :D

ponury windziarz

2012-11-26, 10:31
ahhh łezka się w oku kręci. Mam nawet jeszcze gdzieś w garażu schowany pierwszy zakupiony egzemplarz cda - nr3 z 97 roku :) Secret Service nie przetrwały przeprowadzki, a pierwszy numery od których zacząłem zbierać to około 35ego.

i tak jak piszą koledzy wyżej - Mr. Jedi i Smuggler to w zasadzie połowa motywacji do zakupu kolejnego numeru - niezłe jaja robili w Action Redaction :) czyli listach od czytelników

DarkBolo

2012-11-26, 10:46
Niestety kawałka nie kojarzę, bo skończyłem zbierać Cd-Action w grudniu 1998.

straatveger

2012-11-26, 11:04
Kto pamięta BONUS1 i BONUS2 ?? :D ogólnie moja przygoda z cda zaczęła się od 1999

menu było takie poszarpane ale zawsze można było zmienić na plastry miodu :p

Sledziu_w

2012-11-26, 11:47
CD ACTION kiedyś było czasopismem, teraz to zwykła, szara gazeta.
Nigdy nie zapomnę BONUSów na płytkach, tapet, solucji, tawerny RPG.

No i Ekszyn-Redekszyn ze Szmuglerem i Mr. Jedi.
Ci panowie prawdopodobnie byli pierwszymi polskimi trollami w czasach, kiedy Internet był luksusem.

Magnic

2012-11-26, 11:58
Sledziu_w napisał/a:

CD ACTION kiedyś było czasopismem, teraz to zwykła, szara gazeta.
Nigdy nie zapomnę BONUSów na płytkach, tapet, solucji, tawerny RPG.

No i Ekszyn-Redekszyn ze Szmuglerem i Mr. Jedi.
Ci panowie prawdopodobnie byli pierwszymi polskimi trollami w czasach, kiedy Internet był luksusem.



Oni nadal tam są. Action-Redaction ciągle istnieje a smugi i Jedi dalej trollują. Tawerna RPG i inne dodatki ciągle są na płytach. Co więcej coraz soczystsze gierki dają. Niedawno była Arcania pełna wersja. Jedyne co się zmieniło w CD-Action to design czasopisma. Doszły nowe działy (konsole) i usunięto stare albo zrobiono je od czasu do czasu (np. kaszanka zone).

al...........10

2012-11-26, 12:03
Sledziu_w, dalej są te bonusy, a co do "szarej gazety" to zupełnie się nie zgodzę. Pismo jest kolorowe :-P i ma największy nakład w Polsce, być może i w Europie, cholera wie. W każdym razie zagranica nam zazdrości jak sk***ysyn. Jak kiedyś dali pierwszą na świecie recenzję czegoś tam albo w pełnej wersji na płycie była świeżutka gra, to świat zauważył egzotyczne CDA z egzotycznej Polski i można było znaleźć na zagranicznych forach ciekawe wypowiedzi typu "150 stron i dwie fajne pełne wersje gier, a to wszystko za mniej niż 5$ - przeprowadzam się do Polski" albo wyrazy niedowierzania "czy to na pewno pełne wersje, bo to niemożliwe, to na bank dema".
Nie ma co narzekać - to jest już porządna marka, a nie tylko czasopismo. Ja ma 140 numerów i będę prenumerował dalej, chociaż recenzji już prawie nie czytam.

A Gothic ostatnio przewijał się na Sadisticu, aż postanowiłem zagrać znowu. Jest całkiem niezły mod Mroczne Tajemnice, polecam, chociaż klimat z podstawki jest nie do powtórzenia;-)

tRampcoRe

2012-11-26, 13:54
oj taaak :) i czytanie w menu wymagan sprzetowych xD

smyndryl

2012-11-26, 13:55
cytując Smugglera: „CDA to nie gazeta; to pismo, czasopismo ewentualnie żurnal" Zapamiętać! Bo poszczuję na was chomika Alfreda. [ I Barnabę, Barnabę też!] dop. Mr. Jedi

wheresally

2012-11-26, 14:05
@Galin

pie**ole - Instaluje Baldura.

Sorg

2012-11-26, 14:37
Ale ciary... Nie słyszałem tego od ostatniego kupionego cdaction ze sto lat temu! :D Piwo :)

SirMalin

2012-11-26, 14:37
Planscape Torment, Baldur 1 & 2 (Piotr Fronczewski jako narrator - Mistrz !), Icewind dale 1 & 2 - to były piękne czasy świetnych gier :) Hehe ktoś wspomniał o tym jak dodawali pełna wersję Fallouta 2, do dziś ją mam :D

TheColt

2012-11-26, 17:07
k***a jaki ja stary jestem, kiedy to bylo ;(