18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mortal Kombat Wybory 2010

maniek500 • 2010-06-21, 13:47
Najnowsza wersja kultowej gry :mrgreen:


koala1

2010-06-27, 15:12
1maniek69 napisał/a:

Napisałem że podpisujesz umowę ze szpitalem na wypadek takiej ciężkiej choroby.


Leczenie "drogich chorób" wg mnie mogłoby być rozwiązane podobnie jak ubezpieczenia OC w samochodach.
Każdy obowiązkowo musiałby płacić składkę (czyli podpisywać umowę ze szpitalem, tak jak z towarzystwem ubezpieczeniowym) na wypadek takiej choroby bez względu na to czy zachorowałby na raka (spowodowałby ew. wypadek samochodowy).
Tylko wg Korwina byłoby to zapewne ograniczenie wolności (kto nie chce płacić na poczet ewentualnej swojej śmiertelnej choroby, to niech umiera na nowotwór bez leczenia z własnej winy, jest dla mnie trochę niehumanitarne).
Ponadto należałoby określić jakie to są choroby, chyba nie jest łatwo przewidywać jakie byłby koszty takiego leczenia - choć od czego są statystyki.

Wg mnie wszystko jest do zrobienia, ale trzeba chcieć.

Póki co to mamy w sejmie ludzi po zawodówkach, aktorów, piosenkarzy, profesorów od ptaszków i roślinek itd...
Do tej pory nie mogę zrozumieć dlaczego największą instytucją jaką jest nasze państwo rządzą kompletnie niekompetentni i niewykwalifikowani ludzie, którzy w zdecydowanej większości siedzą w sejmie dla kasy.
Jak przyjmują do pracy programistę to szukają ludzi po politechnikach, a nie akademii sztuk pięknych.
Dobrze, że chociaż lekarzy mamy po medycynie, a nie po technikach samochodowych (z całym szacunkiem do techników).

Nie dziwne, że w tym kraju nic nie prosperuje...

Inszy

2010-06-27, 16:57
1maniek69 napisał/a:

Po pierwsze porównując to ja i ty jesteś niewolnikiem płacisz 80% podatków to jak się to nazywa?


Skąd bierzesz to 80%?
I w ogóle wiesz o czym piszesz? Zdajesz sobie sprawę na jakiej stopie życiowej ciągnie większość chińskich robotników? Wyobraź sobie, że jest to skrajna nędza, a wypadki z braku zabezpieczenia stanowisk pracy są na porządku porządku dziennym. Tak dla nich wygląda ta wspaniała "wolna gospodarka", którą tak wychwalasz.
Fajnie jest być na szczycie, ale jesteś pewien że byś się na nim znalazł?

Cytat:

a tera z czego jest leczenie raka z podatków.


Z podatków, które płacą bogaci - oni fundują wszystkie drogie zabiegi itp. Według tego co piszesz, chcesz tego uniknąć.

Cytat:

Tu chodzi o NFZ którego biurokratyczni pracownicy pożerają dużą ilość kasy! Napisałem że podpisujesz umowę ze szpitalem na wypadek takiej ciężkiej choroby.


No niby napisałeś, ale ciągle nie odpowiedziałeś kto pokryje koszty leczenia raka. Bo odkładając miesięcznie to magiczne 200 złotych o których pisałeś, to się uzbiera na to może po 20 latach i to pod warunkiem, że nigdy wcześniej nie wykorzystamy z tego choćby złotówki.

Rh...........ox

2010-06-27, 17:17
k***a mać... To jest strona z humorem :facepalm: Załóżcie sobie temat w klopie i tam napinajcie się bez sensu ;f

1maniek69

2010-06-27, 23:14
No a kto teraz pokrywa leczenie podatnik no to będzie dalej pokrywał tylko z własnej kieszeni!!! Prawda jest taka że jak chcesz się wyleczyć to i tak musisz zapłacić!!!

A poza tym chcesz to sobie głosuj na kogo chcesz i tak to ta sama banda. Podzielili się przy okrągłym stole i tak przez 20 lat to samo boisz się zmian wolisz żeby ci państwo dało da ci ale weźmie ci dwa razy tyle. Może czas wypróbować coś nowego? Zakładasz odrazy klęskę trzeba być optymistą.

80% biorę z vat'u, akcyzy, zusu, ubezpieczenia, podatek belki, podatek od emerytur i rent, podatek dochodowy, cit, itp. wystarczający argument.

bogaci nie fundują specjalistycznych leczeń tylko ci którzy się bogacą a to jest wielka różnica jak bogaty będzie miał w piwnicy 100kg złota to on od tego nic nie zapłaci czaisz bazę.

Poczekamy zobaczymy czy ta twoja demokracja przetrwa najbliższy okres ja daje jej góra 3 lata i na tym może skończę moje wywody bo się ludzie nudzą.