18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Moje zdjęcia z Czarnobyla

superuser • 2012-06-23, 17:31
W Zonie byłem we wrześniu 2011. Postanowiłem się z Wami podzielić kilkoma zdjęciami. Jak temat się spodoba to być może wrzucę jakieś filmy ze Strefy.

Wbrew obiegowym opiniom teren tętni życiem. Pełno ptaków i dzikich zwierząt. Całe miasto Prypeć jest ogrodzone drutem kolczastym. Jest jeden wjazd przy którym jest punkt kontrolny. Sama Zona to już co innego. Są dwa punkty kontrolne:
1) Dityatki
2) Lelev - wgłąb Zony
Na obu punktach sprawdzane są paszporty jak i wszelkie pozwolenia. Dodatkowo przy wyjeździe na punkcie Lelev przechodzi się kontrolę dozymetryczną.

Teren jest OGROMNY. Niby jak ktoś by się uparł to szło by się do niego na "lewo" dostać, ale bardzo szybko zostaniesz złapany, ponieważ po wszystkich drogach w Zonie regularnie jeżdżą patrole. Ponadto cały teren w promieniu ponad kilometra od elektrowni + kluczowe obiekty jest monitorowany. Czarnobyl, Prypeć jak i okolice samej elektrowni robią niesamowite wrażenie. Ciekawostką jest to, że w strefie pracuje ponad 2 tys ludzi. Głównym ich zadaniem jest budowa nowego sarkofagu.

Zdjęcia są dostępne TUTAJ

Próbka:




















drakkarrudy

2012-06-23, 18:24
Ostanie zdjęcie, naprawdę robi wrażenie.. Pokazuje okres czasu jaki minął od tej katastrofy. :)

Calios20

2012-06-23, 18:28
Sam wjazd do Strefy wymaga kilku pozwoleń , około tydzień chadzania się po urzędach i załatwiania papierów. Gorzej jest jak chcesz wejść w okolice elekrowni i 4 bloku ( tam gdzie nastąpił wybuch). Potrzeba zgody aż 3 instytucji, Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych, Departamentu Współpracy Międzynarodowej oraz dyrektora samej elektrowni atomowej. Każdy ma prawo odmówić, nawet jeśli pozostali wyrazili zgodę.
Koszty niestety są dość duże :/ Nie podam dokładnych informacji bo kiedy my tam wjeżdżaliśmy wszystko załatwiał kumpel......

http://zalukaj.tv/zalukaj-film/14544/sam_w_strefie_alone_in_the_zone_2011_1_2.html

Nie żebym reklamował , ale macie tutaj najlepszy FILM o całej strefie z widoku pierwszej osoby.
Film jest dwuczęściowy , zwiedzane są wszystkie zakamarki strefy....
Polecam oglądać to w nocy przy zgaszonym świetle i słuchawkach na uszach,
dreszcze gwarantowane.
W dodatku macie napisy po polsku opisujący wszystkie miejsca

Jejkob

2012-06-23, 18:29
Hehe czy tylko ja kiedy zobaczyłem zdjęcie z diabelskim młynem to od razu pomyślałem o COD MW ? :)

kokz666

2012-06-23, 18:37
Podobno cale miasto i teren byl ewakuany w takim pośpiechu ze nie zabierano niczego procz ludzi, zwierzat. Wszystkie kosztownosci, sprzet, rzeczy ktorych nie zdolales zabrac ze soba, zostaly. Pełno nieopróznionych domów, bloków, szkół... Mozliwe ze jakies służby to wyczysciły teraz, ale niedawno tak było :)

SZMARAGDOWY CZAD

2012-06-23, 18:37
Jak tam teraz jest z promieniowaniem? Sporo ponad normę?

Apollo2012

2012-06-23, 18:39
Zazdroszczę wycieczki i polecam obejrzeć film Czarnobyl-Reaktor strachu

skizo

2012-06-23, 18:41
a ja myślałem za tam wszystko jest biało czarne ;d

Calios20

2012-06-23, 18:48
kokz666 napisał/a:

Podobno cale miasto i teren byl ewakuany w takim pośpiechu ze nie zabierano niczego procz ludzi, zwierzat. Wszystkie kosztownosci, sprzet, rzeczy ktorych nie zdolales zabrac ze soba, zostaly. Pełno nieopróznionych domów, bloków, szkół... Mozliwe ze jakies służby to wyczysciły teraz, ale niedawno tak było :)



Głównie szabrownicy ;)

Cytat:



Jak tam teraz jest z promieniowaniem? Sporo ponad normę?



Zależy gdzie , w niektórych miejscach 0,3 u9vh ; czyli nic .
W niektórych miejscach przekracza 50-180 u9vh , takie miejsca są zazwyczaj oznaczone znakami radiacji.
Są też miejsca w których jest około 15000-17000 u9vh .
Zazwyczaj w piwnicach gdzie leżą ubrania ludzi którzy brali udział w misji ratunkowej no i w samym bloku 4 jest całkiem spore promieniowanie.

0statniSprawiedliwy

2012-06-23, 18:52
szmaragdowy czad napisał/a:

Jak tam teraz jest z promieniowaniem? Sporo ponad normę?



unax napisał/a:

http://bispol.com/czarnobyl-tour/






wychodzi, że do 20x większe niż przy Pałacu Kultury

dr_dex

2012-06-23, 18:53
kupendupen napisał/a:

CoD 4 ;D



bardziej S.T.A.L.K.E.R.

adamlap

2012-06-23, 19:04
Poszukajcie na googlach znajdziecie wycieczki do strefy. Biuro podróży podane wcześniej w linku nie jest najlepszym rozwiązaniem.

black88

2012-06-23, 19:05
mazuch napisał/a:





Obrazek


wychodzi, że do 20x większe niż przy Pałacu Kultury



Nie wiesz co to skala logarytmiczna prawda...? 8-)

Ladołamacz

2012-06-23, 19:11
Tak bedzie wygladal swiat gdy zaatakuja zombie. Wszystko bedzie zdane laske Matki natury

nanab

2012-06-23, 19:12
Z jakiej to gry?