18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Moje zdjęcia z Czarnobyla

superuser • 2012-06-23, 17:31
W Zonie byłem we wrześniu 2011. Postanowiłem się z Wami podzielić kilkoma zdjęciami. Jak temat się spodoba to być może wrzucę jakieś filmy ze Strefy.

Wbrew obiegowym opiniom teren tętni życiem. Pełno ptaków i dzikich zwierząt. Całe miasto Prypeć jest ogrodzone drutem kolczastym. Jest jeden wjazd przy którym jest punkt kontrolny. Sama Zona to już co innego. Są dwa punkty kontrolne:
1) Dityatki
2) Lelev - wgłąb Zony
Na obu punktach sprawdzane są paszporty jak i wszelkie pozwolenia. Dodatkowo przy wyjeździe na punkcie Lelev przechodzi się kontrolę dozymetryczną.

Teren jest OGROMNY. Niby jak ktoś by się uparł to szło by się do niego na "lewo" dostać, ale bardzo szybko zostaniesz złapany, ponieważ po wszystkich drogach w Zonie regularnie jeżdżą patrole. Ponadto cały teren w promieniu ponad kilometra od elektrowni + kluczowe obiekty jest monitorowany. Czarnobyl, Prypeć jak i okolice samej elektrowni robią niesamowite wrażenie. Ciekawostką jest to, że w strefie pracuje ponad 2 tys ludzi. Głównym ich zadaniem jest budowa nowego sarkofagu.

Zdjęcia są dostępne TUTAJ

Próbka:




















Gerwazy Waligóra

2012-06-23, 19:26
ODNOSNIE WJAZDU DO PRYPECI to chcialbym obalic mit pozwolen i biurokracji....

Generalnie, to do PRYPECI/Czernobyla wjazd jest banalnie prosty, zadnego pie**olenia sie z pozwoleniami, paszportami bla bla bla..

Wystarczy wygooglowac w necie biura podrozy na Ukrainie, zeby dowiedziec sie kiedy organizuja wyjazdy. Zadnej papierkowej roboty... Bylem w maju 2010 i prosze mi uwierzyc na slowo, ze sie nawet wk***ilem bo teraz to jest jeden wielki biznes turystyczny. W zaleznosci od pory roku na tydzien sa 2-5 wyjazdow. Na glownym placu w Kijowie jest zbiorka, zaraz pod jednym z hoteli (informacji dostaniecie z biura, juz nie pamietam nazwy).

Bierzesz paszport i kase. TYLE. Ja sie pocilem i probowalem to z Anglii zalatwic, ale tam naprawde jest burdel i wszyscy cwaniakuja, dopiero na miejscu okazalo sie jaki. Licza sie tylko pieniadze.
Osobiscie wykupilem w jednym z biur w Kijowie na miejscu 4 wejsciowki po 110 dolarow od osoby. Zbierali nas wlasnie z tego placu, a w miedzyczasie podchodzili Jankesi z ciekawosci i dolaczali, podawali numery paszportow i placili do przenosnego terminalu karta i TYLE, doslownie z doskoku..... Nawet pod samym wjazdem do zony ludzie podjezdzali z aut, pakowali sie autobusu jak byly wolne miejsca i po oplacie jechali dalej...

Sam wyjazd to nieco bryndza bo masz 30-40 osob lazacych z Toba i ciezko poczuc klimat a na miejscu w Prypeci dostajesz 1-1.5h czasu a teren jest zbyt ogromny by zobaczyc wszystko. Pozniej podjazd pod reaktor i powrot...

Szczerze to najlepiej jechac i zaplacic przewdonikowi, i zostac na miejscu dwa dni przynajmniej. Mozna spac w strefie, jest hotel. Odnosnie promieniowania to zbieracie wiecej tego lecac 4 razy w roku samolotem i w domu przed komputerem (ekranem) codziennie niz w Strefie przez 1 dzien. Niestety to jest koszt mniej wiecej 800$ od osoby, moze sobie sprawie ten prezent jeszcze raz pod koniec roku.

Miejsce jest piekne, przerazajce i smutne, naprawde, ale moim zdaniem nalezy tam jechac pozno jesienia gdy opadna liscie z drzew lub pod koniec wiosny. Wegetacja jest zbyt bujna by docenic klimat i drzewa zaslaniaja doslownie wszystko. Sam uciekajac z grupy i zostajac na koncu by miec lepsze i puste ujecia zgubilem sie dwa razy i prawie narobilem w gacie. Nie mowiac juz o gubieniu sie w budynkach...

Jak ktos chce sie dowiedziec wiecej szczegolow to niech pisze na priva. pozdro

mxmsas

2012-06-23, 19:49
Stalker się przypomina i łezka do oczu napływa...

pawel6

2012-06-23, 19:59
Przynajmniej można zapie**alać samochodem ile fabryka dała i policja nie wyjdzie z za krzaka z suszarą :D

Feragas

2012-06-23, 21:30
A więc jeden z filmów :)

Daję linka :)



[ Komentarz dodany przez: angel: 2012-06-23, 21:35 ]

nanab

2012-06-23, 21:37
Gerwazy Waligóra napisał/a:

Odnosnie promieniowania to zbieracie wiecej tego lecac 4 razy w roku samolotem i w domu przed komputerem (ekranem) codziennie niz w Strefie przez 1 dzien.


Czyli mam promieniotwórczy komputer?

jurek91

2012-06-23, 21:42
a ja bym to wszystko na złom oddał w ch*j. I miałbym na piwa

sadyk

2012-06-23, 22:10
A wczoraj właśnie była premiera "Czarnobyl. Reaktor strachu". Po tym filmie chyba już byś tam nie pojechał :P

LilL

2012-06-23, 23:13
Temat się spodobał, czekam na filmy :)

Feragas

2012-06-23, 23:15
Dzięki angel za edita, ale tego już "raczej" nie będziesz edytować :D

2 party - 2 części całego filmu "Alone in the zone - sam w strefie"

http://rslink. pl/filmy-online-za-darmo/filmy-online-polskie/223577-Sam-w-strefie-Alone-in-the-Zone-2011-1-2.html

http://rslink. pl/filmy-online-za-darmo/filmy-online-polskie/223575-Sam-w-strefie-Alone-in-the-Zone-2011-2-2.html

usuńcie spację między "." a "pl"

zonk

2012-06-23, 23:32
sadyk napisał/a:

A wczoraj właśnie była premiera "Czarnobyl. Reaktor strachu". Po tym filmie chyba już byś tam nie pojechał :P


Ja was proszę, nie porównujcie prawdziwej strefy, z jakimś amerykańskim gównem gdzie scenarzysta miał bujną wyobraźnię.

cerox

2012-06-23, 23:34
A tak z ciekawości zapytam, ile taka wycieczka kosztuje ?

Ando

2012-06-23, 23:40
miejscowy pan włodek oprowadzi cie za pół litra. on wie najwięcej, pokaże ci wszystko zwłaszcza, że ma 3 ręce..... :-P

CrazyChocolate

2012-06-23, 23:49
Gdyby się znalazła grupa śmiałków i by zamieszkała w Preypeciu to ciekawe co by się z nimi działo? :D

Arni.

2012-06-23, 23:51
Chciałem jechać boje się że po filmie będzie pełno gówniarzy napalonych szukających mutantów :(