18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Moje zdjęcia z Czarnobyla

superuser • 2012-06-23, 17:31
W Zonie byłem we wrześniu 2011. Postanowiłem się z Wami podzielić kilkoma zdjęciami. Jak temat się spodoba to być może wrzucę jakieś filmy ze Strefy.

Wbrew obiegowym opiniom teren tętni życiem. Pełno ptaków i dzikich zwierząt. Całe miasto Prypeć jest ogrodzone drutem kolczastym. Jest jeden wjazd przy którym jest punkt kontrolny. Sama Zona to już co innego. Są dwa punkty kontrolne:
1) Dityatki
2) Lelev - wgłąb Zony
Na obu punktach sprawdzane są paszporty jak i wszelkie pozwolenia. Dodatkowo przy wyjeździe na punkcie Lelev przechodzi się kontrolę dozymetryczną.

Teren jest OGROMNY. Niby jak ktoś by się uparł to szło by się do niego na "lewo" dostać, ale bardzo szybko zostaniesz złapany, ponieważ po wszystkich drogach w Zonie regularnie jeżdżą patrole. Ponadto cały teren w promieniu ponad kilometra od elektrowni + kluczowe obiekty jest monitorowany. Czarnobyl, Prypeć jak i okolice samej elektrowni robią niesamowite wrażenie. Ciekawostką jest to, że w strefie pracuje ponad 2 tys ludzi. Głównym ich zadaniem jest budowa nowego sarkofagu.

Zdjęcia są dostępne TUTAJ

Próbka:




















Feragas

2012-06-24, 00:33
Ogółem wycieczka kosztuje od 700-1200zł. w zależności od biura, które prowadzi wycieczkę. Hmm co do mutantów to były już pewne doniesienia o troszkę większych kundlach w tamtych rejonach, prawdopodobnie pochodzące z "Czerwonego lasu", ale na ile info prawdziwe to nie wiadomo.
PS. Na ostatnim zdjęciu odstrzał wilków mutantów, które napadały na domostwa.























Przyczajonykangur

2012-06-24, 01:46
Dlaczego krzaki ozdobne przy elektrowni są tak ładnie poprzycinane?

hunter321a

2012-06-24, 02:06
Feragas napisał/a:

A więc jeden z filmów :)

Daję linka :)



[ Komentarz dodany przez: angel: 2012-06-23, 21:35 ]



Podajcie nazwy utworów jakie znalazły się w tym filmiku jeśli ktoś zna :mrgreen:

rafallos5

2012-06-24, 13:04
specjalnie się zalogowałem, żeby dać Ci piwo :)

DeviatioN

2012-06-24, 18:50
Zastanawia mnie jedno... dlaczego w budynkach są tak poniszczone ściany, pozrywane kafelki. Ogólnie wszystko wygląda jak by ktoś to zniszczył. Być może czas spowodował te zniszczenia, ale czy możliwe jest to w takim stopniu?

Rysiek Lubicz

2012-06-24, 18:52
Co ty myślisz, że tam nikt się nie kręci? Farba też wieczna nie jest, klej do kafelków kiedyś puszcza.

PiotrTAG

2012-06-24, 21:37
Jemiide napisał/a:

http://strefazero.org/index.php?id=8 Bispol podobno jest jednym wielkim ścierwem.



jeśli jest tak jak tam jest napisane,to czas zacząć zbierać fundusze :shock:

adamlap

2012-06-24, 23:13
Jest tak jak jest napisane. Polecam wyjazd właśnie z nimi. Byłem w zeszłym roku i spokojnie mogę powiedzieć, że przerosło to moje oczekiwania.

Wujek Jar

2012-06-26, 00:01
Byłem w czarnobylu parę razy, z tego raz w realu, pareset w stalkerach, i kolejne pareset w codzie 4 :)

Novik

2012-06-28, 20:17
kręci mnie czarnobyl pograł bym tam w paintballa

Pa...........ek

2012-10-18, 09:34
Tu jeszcze pare fotek