18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mobilna czytelnia w gdańskich tramwajach

~LegendarnyZiom • 2013-01-08, 11:05
W ciągu pięciu dni od otwarcia "mobilnej czytelni" zniknęły niemal wszystkie wyłożone w gdańskich tramwajach książki.



Gdańska akcja miała być promocją czytelnictwa na szeroką skalę. Organizatorzy przyznają jednak, że pasażerowie najwyraźniej nie zrozumieli idei tramwajowych czytelni.

Znikają codziennie, razem z siatkami

- Istniała taka ewentualność, że pasażerowie zamiast czytać i odłożyć, zabiorą książki ze sobą, ale jestem zdziwiona, że aż tyle ich zniknęło - przyznaje Natalia Gromow z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Organizatorzy akcji nie zamierzają jednak z niej rezygnować. Zapowiadają także, że w tramwajach będą się pojawiać nowe tytuły. - Ale chciałabym, żeby zaczęły wracać także stare - dodaje Gromow.

Zakład Komunikacji Miejskiej codziennie dokłada po 4 książki do każdej z 35 tramwajowych czytelni. - Co z tego, jak książki od razu znikają. Nawet siatki, w których umieszczone były lektury - opowiada Alicja Mongird, rzecznik gdańskiego ZKM.

Będą je znakować

Michał Piotrowski z biura prasowego urzędu miasta kilka dni temu mówił, że "nie obawia się, że ktoś hurtowo będzie zabierał książki". Teraz przyznaje, że nowe książki zostaną prawdopodobnie oznakowane.

- Mamy pewien pomysł, jak temu, chociaż trochę zapobiec. Najprawdopodobniej książki otrzymają swój znak rozpoznawczy, który będzie informował, że konkretna książka pochodzi z tramwajowej czytelni i tam powinna się znajdować - zapowiada.

:lol:

PawełGM

2013-01-09, 13:52
Mieszkam w Gdańsku i pierwsze słyszę, że jest taka akcja. Nawet siatki w tramwaju nie widziałem, a jeżdżę codziennie do szkoły. Rano. Wiedziałem, że w Polsce złodziei dużo, ale to to jest po prostu dzicz :homer:

wormarder

2013-01-09, 16:19
a już myślałem że tylko Radomianie mają się czego wstydzić, niestety ja też :D

marna

2013-01-09, 16:25
wino666 napisał/a:

myslalem, ze w gdansku nie ma cyganow, a jednak sa



to mało wiesz.. pojedź se na orunię, tam jest ich cała wylęgarnia (w tej bogatszej części).

VanEyden

2013-01-09, 17:55
Chytra baba z Gdańska panuje ..

M-chan

2013-01-09, 18:16
Jakby kraj było trochę bogatszy i każdy kto chciałby sobie coś poczytać mógł sobie pozwolić na książke od zaraz to może by tak nie było. Co nie zmienia faktu, że trzeba być kompletnym debilem, żeby zacząć taką akcje i myśleć, że w takim kraju te książki zostaną w tramwajach. A złodziejom najlepiej łapska upie**olić, bo dzięki takim ludziom jest jak jest.
I przepraszam za wyjście z kuchni :amused:

Matuch90

2013-01-10, 16:26
A co oni, spodziewali się czegoś innego ? Chyba logiczne, że jak ktoś wziął do ręki książkę i zaczął ją czytać, to po 10 minutach jej nie odłoży, tylko zapie**oli ją do domu, żeby doczytać.
Tak wiem, mógłby sobie iść i kupić, jak go zaciekawiła. Ale k***a Polacy są co raz biedniejsi i nie mają kasy ! Rząd ich jeszcze dyma na każdym kroku. A książki co raz droższe.