18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mobilna czytelnia w gdańskich tramwajach

~LegendarnyZiom • 2013-01-08, 11:05
W ciągu pięciu dni od otwarcia "mobilnej czytelni" zniknęły niemal wszystkie wyłożone w gdańskich tramwajach książki.



Gdańska akcja miała być promocją czytelnictwa na szeroką skalę. Organizatorzy przyznają jednak, że pasażerowie najwyraźniej nie zrozumieli idei tramwajowych czytelni.

Znikają codziennie, razem z siatkami

- Istniała taka ewentualność, że pasażerowie zamiast czytać i odłożyć, zabiorą książki ze sobą, ale jestem zdziwiona, że aż tyle ich zniknęło - przyznaje Natalia Gromow z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Organizatorzy akcji nie zamierzają jednak z niej rezygnować. Zapowiadają także, że w tramwajach będą się pojawiać nowe tytuły. - Ale chciałabym, żeby zaczęły wracać także stare - dodaje Gromow.

Zakład Komunikacji Miejskiej codziennie dokłada po 4 książki do każdej z 35 tramwajowych czytelni. - Co z tego, jak książki od razu znikają. Nawet siatki, w których umieszczone były lektury - opowiada Alicja Mongird, rzecznik gdańskiego ZKM.

Będą je znakować

Michał Piotrowski z biura prasowego urzędu miasta kilka dni temu mówił, że "nie obawia się, że ktoś hurtowo będzie zabierał książki". Teraz przyznaje, że nowe książki zostaną prawdopodobnie oznakowane.

- Mamy pewien pomysł, jak temu, chociaż trochę zapobiec. Najprawdopodobniej książki otrzymają swój znak rozpoznawczy, który będzie informował, że konkretna książka pochodzi z tramwajowej czytelni i tam powinna się znajdować - zapowiada.

:lol:

~LegendarnyZiom

2013-01-08, 14:52
MrDrwalu napisał/a:

LZ, jesteś prze ch*jem w kopiowaniu tekstu. :ubawdolez: Nie, żebym się dopie**olił ale obczajcie sobie macierzysty temat z TVN24 http://www.tvn24.pl/znikaja-ksiazki-z-tramwajowej-czytelni-zabrali-nawet-siatki,298640,s.html a z tym co ma LZ. Pozmieniał parę zdań żeby nie wyszło, że przegląda TVN. :facepalm2:



Dlaczego miałoby mi być wstyd, że przeglądam TVN? :wtf: Tekst skopiowałem z TVNowej strony, chociaż rzeczywiście mogłem podać odnośnik. Żadnych zdań nie zmieniałem.

robertoo

2013-01-08, 14:52
ale czym tu sie dziwic, mieszkancy gdanska tylko nasladuja swojego mentora donalda

Brzydkii

2013-01-08, 15:32
Smutne. Najlepsze jest to, że Ci ludzie pewnie nawet jej nie przeczytają tylko wyjebią do kosza w niedługim czasie po "zdobyciu".

~LegendarnyZiom

2013-01-08, 15:40
japie**olewszystkozajete napisał/a:

Smutne. Najlepsze jest to, że Ci ludzie pewnie nawet jej nie przeczytają tylko wyjebią do kosza w niedługim czasie po "zdobyciu".



Fajny masz nick.

seattle

2013-01-08, 16:42
niedobry pomysł na nasz poj***ny kraj

ha...........51

2013-01-08, 16:55
Pomysł ekstra, dobrze by było jakby opowiadania dorzucili bo czytać wyrywko to z jednej to z drugiej książki nie jest szczególnie ciekawe, ale zawsze coś. Jak niestety widać plebs będzie miał nowy biznes, zamiast większej ilości szarych komórek, normalnie pod ścianę i wystrzelać xd

irish

2013-01-08, 17:13
pewnie wszyscy sie tak wciągneli w lekture że postanowili wziąć książki do domu żeby dokończyć, ja bym nie srał ogniem jak ta baba z biblioteki tylko poczekał aż skończą czytać i odniosą x)

wino666

2013-01-08, 18:54
myslalem, ze w gdansku nie ma cyganow, a jednak sa

sneake365

2013-01-08, 19:55
bylem u kumpla w gdansku w h*j ksiazek w chacie i jeszcze na stole trzy cytryny stoja

borisklinga

2013-01-09, 00:19
Chytra Baba z Radiomia juz do was jedzie :>

Devas

2013-01-09, 00:34
Polska solidarność.

Pfciuki

2013-01-09, 00:47
Lepsza byłaby akcja " Koksowniki w tramwaju" zwłaszcza, że w starszych pojazdach zimniej jest niż na zewnątrz.

motoguru

2013-01-09, 00:49
Hahahaha pięknie, okazuje się, że gdyby książki były za darmo ( jak np mp3 z netu ) to każdy miałby ich pokaźna kolekcję w domu i prawdopodobnie byłyby gromkie dyskusje na ich temat :)

Gngpower

2013-01-09, 00:53
Conscribo napisał/a:

jakie to k***a polskie...


Jakie masz niskie poczucie własnej wartości... z resztą wielu z Was ;/

Magnus

2013-01-09, 00:55
To samo było w Kolejach Śląskich - w każdym pociągu mała biblioteczka, po tygodniu wszystko się "rozeszło" ;)