18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mjota nim jak szatanem

~Velture • 2024-02-02, 20:35
Film bez dźwięku, nie bijcie.


saoee

2024-02-03, 14:15
sberek38 napisał/a:

Debil na pewno, ale być może w czasie tej trasy miotało go tak bardzo często, a później się stabilizowało. Na ukrainę jeszcze daleka droga i nie ma czasu hamować co chwile.







Opochito

2024-02-03, 14:17
Codziennie z dwa razy mam taką sytuację jadąc z maszyną do betonu 1,800kg

shoe5maker

2024-02-03, 17:29
dancio1978 napisał/a:

No niezupełni. Cięzar na przyczepie jest źle rozłożony. za duża masa za osią przyczepki. Ale jaknajbardziej. Należy przyspieszyć by ustabilizować nie hamować.





dancio1978 napisał/a:

Kretyn to ty jesteś. Nie zwolnić a najpierw przyspieszyć by ustabilizować skład a dopiero zwolnić. Nie pisz takich głupot bo w krytycznej sytuacji ktoś mógłby sobie przypomnieć twój wpis i cie posłuchać.



Lawety holowane mają hamulce najazdowe, więc lekkie hamowanie na dość wczesnym etapie ( za późno już nic nie pomoże) spowodowałoby przeniesienie środka ciężkości delikatnie do przodu lawety( czego potrzeba do stałej stabilnej jazdy). Żeby dociążyć tył samochodu poprzez przyśpieszanie potrzebowałbyś chyba silnik od ferrari i napęd na tylną oś. Także jestem innego zdania, jak tylko pojawiły się oznaki zarzucania zestawu należało natychmiast puścić gaz i zacząć hamowanie (nawet najazdowy by się nie musiał się włączać). Także miał wystarczająco czasu żeby uratować sytuację.

safriduo

2024-02-03, 19:40
Ciągnął kiedyś ktoś przyczepę? Załadowaną?
przeciążoną na tył? Chyba k***a nie ,bo głupoty piszecie. Ja ciągam zawodowo i miałem przyjemność ciągnąć busem przyczepę akurat gastronomiczną ale żle załadowaną i zjawisko takie jak na filmie pojawia się po przekroczeniu pewnej prędkości i wzmaga się wraz z jej wzrostem . wystarczy nacisnąć hamulec , masa przesuwa sie na hak , dociska tylną oś pojazdu ciągnącego stabilizuje tor jazdy . Wystarczyło z wyczuciem przyhamować i przyczepa przestała by latać . Teoria z przyspieszeniem i "wyciąganiem przyczepy" oczywiście jest ok ale w przypadku poślizgu przyczepy a nie złego rozkładu masy. Przyspieszenie daje efekt jak na filmie.

qwerq221

2024-02-03, 21:03
zasrac się przyspieszyć zajebac w heble aż zadymi i się zatrzymasz większą prędkość nigdy w niczym nie pomaga

woszczuthcrew

2024-02-03, 23:53
Tak sadolowe sk***ysyny, w takiej sytuacji się przyspiesza a nie zwalnia, tłuki j***ne.

Tak sadolowe sk***ysyny, w takiej sytuacji się przyspiesza a nie zwalnia, tłuki j***ne.

JanJankowski napisał/a:

Prawdziwy debil. Miał mnóstwo czasu żeby zwolnić. Kretyn normalnie.



Sam jesteś kuwa debil

el...........ss

2024-02-04, 23:34
Straty wyceniono na 500zł, z czego 300zł to koszt naprawy ściany tunelu

Encyklopedia3

2024-02-04, 23:52
Jakim trzeba być bezmozgiem żeby próbować jechać dalej, wystarczyko nacisnąć hamulec i zwolnić