18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Marten19

2022-01-27, 23:36
k***y j***ne, obydwu do utylizacji, pierwszego za wyprzedzanie tym gównem, a drugiego, że to nie wpuścił

7wporzondku

2022-01-28, 02:42
MotherFucker napisał/a:

Dwa typowe niedoj***ne umysłowo tirowce.
Zyska chociaż z 15 minut taki cymbał jadący tirem, wyprzedzający drugiego tira, jadąc z jednego końca Polski do drugiego...?



Nie wiem jak tiry ale Krzychu osobówka jeździł często trasę Poznań Wrocław i zrobił sobie test, między spokojna jazda a zapie**alaniem bylo kilka minut różnicy. Szkoda życia dla kilku minut

M_A

2022-01-28, 06:45
99,9% tirowców to dzbany bez wyobraźni

wkexe

2022-01-28, 09:16
Sonal napisał/a:

Taka rada: jak się na czymś nie znasz - nie zabieraj głosu. Albo zapytaj kogoś kto się zna - np. kogokolwiek z prawem jazdy.
Jakie k***a dozwolone 90km/h???
Art. 20 ust. pkt 2:
a) na autostradzie, drodze ekspresowej lub drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu – 80 km/h,
b) na pozostałych drogach – 70 km/h.
Czyli te sracze na koło naczepy z filmiku mogą jechać maksymalnie 70km/h. Jadą dużo szybciej i jeszcze im mało.



Dokładnie, ustawodawca przewidział aż 10 km/h zapasu na wyprzedzanie się na autostradzie, zakładając, że jeden jedzie 79 a drugi 80 km/h. Dodać należy również, że TIRowcy mają ograniczenie ZAWSZE do 50 km/h w zabudowanym (nawet jak jest 70 km/h na znaku). A to, że każdy tirowiec jedzie na odcięciu 89 czy90 km/h to jest sprawa jego i jego pracodawcy, że tak ustawia trasę i czas przejazdu.

ZielonySzklanek

2022-01-28, 10:04
Marysia_Von_Sadolova napisał/a:

Mirki coś Wam napiszę,
Fakt faktem, że to co widać na video to dwóch kretynów. Bezdyskusyjnie. Ale.Załużmy,że laweta jedzie 87km/h gdzie ciężarówki mogą jechać max 90 km/h. Kierownik z naczepą z falbanką chce jechać 90 km/h, bo musi zdążyć dojchechać do celu zanim minie mu czas pracy. navi pokazała mu, że jeśli będzie jechać te 3km/h wolniej to będzie musiał zrobić postój na 5 km drogi przed celem.
Kierowcy są bardzo surowo rozliczanie z czasu pracy etc. - rejestrowane wszystko na tacho
Prawo drogowe jest takie, że nawet w przypadku manewru wyprzedzania nie wolno przekroczyć dozwolonej prędkości tj. 90km/h. Dlatego kierownicy tirów wyprzedzają się z prędkością ślimaka - bo nie mogą złamać przepisów - bo prędkość jest rejestrowana na tacho etc.
Gdyby zmienić prawo drogowe, że w przypadku manewru wyprzedzania możliwe jest przekroczenie dozwolonej prędkości o 10-15 km/h takie sytuacje pewnie nie miały by miejsca.
ot i co.
nie mniej jednak kierownikowi z falbanką należy się za ten wyczyn jakieś 3-4k pln.



spoko, a co z tą lawetą? też ma konkretnie w przeciągu 15 minut być u celu jak będzie 87km/h i teraz ma spowalniać by przez takiego mistrza bonza samemu stać i pauze kręcić minute przed firmą? nie umiesz zwracać uwagi na innych na drodze = powinieneś mieć zakaz na poruszanie się na drodze, proste.

M_A

2022-01-28, 12:46
Marysia_Von_Sadolova napisał/a:

Mirki coś Wam napiszę,
Fakt faktem, że to co widać na video to dwóch kretynów. Bezdyskusyjnie. Ale.Załużmy,że laweta jedzie 87km/h gdzie ciężarówki mogą jechać max 90 km/h. Kierownik z naczepą z falbanką chce jechać 90 km/h, bo musi zdążyć dojchechać do celu zanim minie mu czas pracy. navi pokazała mu, że jeśli będzie jechać te 3km/h wolniej to będzie musiał zrobić postój na 5 km drogi przed celem.
Kierowcy są bardzo surowo rozliczanie z czasu pracy etc. - rejestrowane wszystko na tacho
Prawo drogowe jest takie, że nawet w przypadku manewru wyprzedzania nie wolno przekroczyć dozwolonej prędkości tj. 90km/h. Dlatego kierownicy tirów wyprzedzają się z prędkością ślimaka - bo nie mogą złamać przepisów - bo prędkość jest rejestrowana na tacho etc.
Gdyby zmienić prawo drogowe, że w przypadku manewru wyprzedzania możliwe jest przekroczenie dozwolonej prędkości o 10-15 km/h takie sytuacje pewnie nie miały by miejsca.
ot i co.
nie mniej jednak kierownikowi z falbanką należy się za ten wyczyn jakieś 3-4k pln.




Wyj***ne mam szczerze na "czas" tirowców - to jest standardowe głupie tłumaczenie ile to zyskuje jadąc 90 a nie 88 km/h...
A co z moim czasem jak dużo jeżdżę po autostradzie i co chwila takie matoły się wyprzedzają na odcinku 5km przez 5 min? Bo jeden matoł jedzie 90 a drugi 91 km/h a ja w tym czasie mógłbym jechać 160km/h? Co, mój czas jest mniej wartościowy od ich czasu?

Wiewór

2022-01-28, 13:37
Marysia_Von_Sadolova napisał/a:

Mirki coś Wam napiszę,
Fakt faktem, że to co widać na video to dwóch kretynów. Bezdyskusyjnie. Ale.Załużmy,że laweta jedzie 87km/h gdzie ciężarówki mogą jechać max 90 km/h. Kierownik z naczepą z falbanką chce jechać 90 km/h, bo musi zdążyć dojchechać do celu zanim minie mu czas pracy. navi pokazała mu, że jeśli będzie jechać te 3km/h wolniej to będzie musiał zrobić postój na 5 km drogi przed celem.
Kierowcy są bardzo surowo rozliczanie z czasu pracy etc. - rejestrowane wszystko na tacho
Prawo drogowe jest takie, że nawet w przypadku manewru wyprzedzania nie wolno przekroczyć dozwolonej prędkości tj. 90km/h. Dlatego kierownicy tirów wyprzedzają się z prędkością ślimaka - bo nie mogą złamać przepisów - bo prędkość jest rejestrowana na tacho etc.
Gdyby zmienić prawo drogowe, że w przypadku manewru wyprzedzania możliwe jest przekroczenie dozwolonej prędkości o 10-15 km/h takie sytuacje pewnie nie miały by miejsca.
ot i co.
nie mniej jednak kierownikowi z falbanką należy się za ten wyczyn jakieś 3-4k pln.



Od kiedy ciężarówki mogą jechać 90?
Nie znam takiego prawa.

manos

2022-01-28, 13:54
Stare jak Twoja dziewczyna :mrgreen:

Tobiahus96

2022-01-28, 15:01
xXx5226 napisał/a:

Prawko na ulicy znalezione czy gile pod nosem wiszą i za młodzi a może za głupi ? Wskaż mi jeden z drugim że mam obowiązek zatrzymać się i przepuścić ? Nie mam obowiązku zwalniać, nie wolno mi tylko przyspieszyć gdy jestem wyprzedzany .



Ej debilu, bo inaczej sie takich nie da nazwać. Jakby Ci wyj***ł na czołówkę tir to też byś nie hamował bo jedziesz prawidłowo i przepisowo czy w końcu ruszył byś ostatnią szarą komórką o ile ją masz i wyhamował i jeśli konieczne to na pobocze zjechał? Kto płodzi takich ja Ty, Najman?

JolkiPolkiPL

2022-01-28, 17:22
Marysia_Von_Sadolova napisał/a:


Kierowcy są bardzo surowo rozliczanie z czasu pracy etc. - rejestrowane wszystko na tacho
Prawo drogowe jest takie, że nawet w przypadku manewru wyprzedzania nie wolno przekroczyć dozwolonej prędkości tj. 90km/h. Dlatego kierownicy tirów wyprzedzają się z prędkością ślimaka - bo nie mogą złamać przepisów - bo prędkość jest rejestrowana na tacho etc.


Oni więcej jak 90 nie pojadą , no chyba że z górki .................


xXx5226

2022-01-28, 20:25
baronturbina napisał/a:

Błaźnie bez szkoły. Twój kontakt z TIRem ogranicza się do obciagania brudnym Ukraińcom na postoju za fajki i wódkę. Popatrz baranie ze ten zielony na końcu, nawet najeżdża na jego pas i go puścić nie chce. Ty najlepiej jak byś zrezygnował z obowiązku oddychania, a o zwalniania podczas jazdy to już w ogóle.
Przez takich upartych idiotów jak ty ludzie giną. Nie musisz to ch*j nie wpuścisz a tamten niech leci na czołówkę.





baronturbina napisał/a:

k***a stary problem był taki że głupotę zrobił wyprzedzający, ale tak z zdrowego rozsądku ten po prawej mógł by mu odpuścić. Np. Wyprzedzający skosił by osobówkę i lawinowo by wszyscy do piachu poszli. Wszyscy widzieli ze cos jedzie. To ze masz prawo do czegoś na drodze, nie znaczy ze musisz się tego uparcie trzymać.



Witaj reprezentancie biedy umysłowej. Skoro ty baranie i reszta twojego fanklubu lubicie wszystkim ustępować to wasz problem to brawo. Zrób prawko najpierw a potem cwaniakuj. Zapamiętaj sobie głąbie jedno i reszta was głąby też, gówno mnie obchodzi że ktoś jedzie na czołówkę. Jest głupi jak ty to jego problem, zabije kogoś to też jego problem. Gdybyś miał więcej rozumu od przydrożnego słupka wiedział byś że takie nagranie możesz zgłosić na policje i w taki sposób pozbyć się niedorobieńców umysłowych twojego pokroju zamiast im ustępować na drodze ale jesteś głupi i tego nie wiesz.

Spidster

2022-01-28, 22:17
Misiek_KRK napisał/a:

Zabrać dożywotnio prawko. Obstawiam Białorusina lub Ukrainca



Czyli ktory to ktory?

Ziomee22

2022-01-29, 16:22
k***y j***ne i tyle, p*zda jedna bo sie chłodnią bierze za wyprzedzanie typa co na pusto leci , a druga k***a specjalnie się nie daje wyprzedzić nawet jak zawiniła.

Strielok1

2022-01-29, 17:44
Marysia_Von_Sadolova napisał/a:

Mirki coś Wam napiszę,
Fakt faktem, że to co widać na video to dwóch kretynów. Bezdyskusyjnie. Ale.Załużmy,że laweta jedzie 87km/h gdzie ciężarówki mogą jechać max 90 km/h. Kierownik z naczepą z falbanką chce jechać 90 km/h, bo musi zdążyć dojchechać do celu zanim minie mu czas pracy. navi pokazała mu, że jeśli będzie jechać te 3km/h wolniej to będzie musiał zrobić postój na 5 km drogi przed celem.
Kierowcy są bardzo surowo rozliczanie z czasu pracy etc. - rejestrowane wszystko na tacho
Prawo drogowe jest takie, że nawet w przypadku manewru wyprzedzania nie wolno przekroczyć dozwolonej prędkości tj. 90km/h. Dlatego kierownicy tirów wyprzedzają się z prędkością ślimaka - bo nie mogą złamać przepisów - bo prędkość jest rejestrowana na tacho etc.
Gdyby zmienić prawo drogowe, że w przypadku manewru wyprzedzania możliwe jest przekroczenie dozwolonej prędkości o 10-15 km/h takie sytuacje pewnie nie miały by miejsca.
ot i co.
nie mniej jednak kierownikowi z falbanką należy się za ten wyczyn jakieś 3-4k pln.



Gdybyś jeszcze wiedział o czym piszesz... Na takiej drodze może jechać max 70, w terenie zabudowanym 50 ( nawet jeżeli znaki pokazują np 70) , a 90? 90 nie może jechać nigdzie. U nas maksymalna dopuszczalna prędkość dla samochodów ciężarowych to 80, na np S-kach czy autostradach, gdzie są dwa psy ruchu w tym samym kierunku. Ciekawostka : samochody jadące z adr-ami (pomarańczowe tablice) nigdzie nie mogą przekraczać 70 km\h

ZielonySzklanek napisał/a:

spoko, a co z tą lawetą? też ma konkretnie w przeciągu 15 minut być u celu jak będzie 87km/h i teraz ma spowalniać by przez takiego mistrza bonza samemu stać i pauze kręcić minute przed firmą? nie umiesz zwracać uwagi na innych na drodze = powinieneś mieć zakaz na poruszanie się na drodze, proste.



5 minut możesz przekroczyć czas jazdy jeżeli umożliwi Ci to dojechanie do miejsca postoju. Możesz przekroczyć też czas jazdy więcej ale wtedy musisz zrobić wydruk z tachografu, opisać go odpowiednim paragrafem i napisać powód ( najczęściej poszukiwanie bezpiecznego miejsca postoju), przyczynę (wypadek, korek itd) z datą i godziną oraz numerem drogi i pikietażem.

ZielonySzklanek napisał/a:

spoko, a co z tą lawetą? też ma konkretnie w przeciągu 15 minut być u celu jak będzie 87km/h i teraz ma spowalniać by przez takiego mistrza bonza samemu stać i pauze kręcić minute przed firmą? nie umiesz zwracać uwagi na innych na drodze = powinieneś mieć zakaz na poruszanie się na drodze, proste.



5 minut możesz przekroczyć czas jazdy jeżeli umożliwi Ci to dojechanie do miejsca postoju. Możesz przekroczyć też czas jazdy więcej ale wtedy musisz zrobić wydruk z tachografu, opisać go odpowiednim paragrafem i napisać powód ( najczęściej poszukiwanie bezpiecznego miejsca postoju), przyczynę (wypadek, korek itd) z datą i godziną oraz numerem drogi i pikietażem.

M_A napisał/a:

Wyj***ne mam szczerze na "czas" tirowców - to jest standardowe głupie tłumaczenie ile to zyskuje jadąc 90 a nie 88 km/h...
A co z moim czasem jak dużo jeżdżę po autostradzie i co chwila takie matoły się wyprzedzają na odcinku 5km przez 5 min? Bo jeden matoł jedzie 90 a drugi 91 km/h a ja w tym czasie mógłbym jechać 160km/h? Co, mój czas jest mniej wartościowy od ich czasu?



Ile ty byś mógł misiu jechać po tej autostradzie?

TheAndyboy888

2022-01-30, 14:25
PryszczatyJeż napisał/a:

A najwięcej ma do powiedzenia ktoś, kto nie wie jak to wygląda w praktyce. Nie bronie tego zjeba ale niestety w tym zawodzie każda minuta się liczy i nie są to zj***ne tłumaczenia. Zj***ne to są teoretyczne wyliczenia każdego mądrego przed kompem, a tym bardziej pryszczatych 16latkow na sadolu



Jak jesteś niewolnikiem zamiast pracownikiem, to minuty, czy nawet sekundy będziesz liczył do emerytury ( o ile dożyjesz). I szczerze mówiąc koło ch*ja mi to lata, bo sam sobie jesteś winien. Jeździcie p*zdy u jakichś januszów na firmie, a potem zdziwienie, bo nie macie życia. Każdy kowalem swojego losu.
Pomijam już fakt, że jak ja służbowo osobówką też nie raz musiałem jechać, to mój czas nie jest już taki ważny, gdy musiałem hamować przez takie dwie k***y co na autostradzie jechały zgodnie 81km/h i 82km/h i się wyprzedzały przez następne pięć kilometrów. j***ni k***a hipokryci. Jak nie umiecie jeździć zestawami, to przesiądźcie się na kible albo wózki inwalidzkie.



Marysia_Von_Sadolova napisał/a:

Nikogo nie tłumaczę, opisuję rzeczywistość. Manewr wyprzedzania z prędkością wyższą o 15km/h niż pojazd wyprzedzany powoduje wykonanie tego manewru szybciej.
Kierownicy osobowych puszek wyprzedzając inny samochód, który jedzie z maksymalną dozwoloną na danej drodze popełniają wykroczenie!! I w większości nawet o tym nie wiedzą!!
Dlatego uważam, że w trakcie manewru wyprzedzania dozwolone powinno być przekroczenie dozwolonej prędkosci na czas wykonywania tego manewru.
*ówno wiesz, prędkość wyższa o 3km/h na odcinku 300km autostrady ma duże znaczenie. Zwłaszcza jeśli zbliża się obowiązkowa pauza w jeździe.
Ale żeby to zrozumieć to coś trzeba wiedzieć o otaczającej rzeczywistości.
I nie, nie jestem kierownikiem tira. Mam poprostu prawo jazdy i znam kodeks drogowy.



No k***a, tak ten kodeks znasz, że nie masz pojęcia jakie ograniczenia prędkości obowiązują dla ciężarówek na poszczególnych drogach.
Jak wspomniałaś MASZ prawo jazdy. I tylko je MASZ. Bo nie masz zielonego pojęcia, jakie przepisy obowiązują i jak należy się zachować na drodze. Lepiej je oddaj, zanim kogoś zabijesz.

Przypominam - manewr wyprzedzania musi być wykonany DYNAMICZNIE, tak aby nie powodował sprowadzenia niebezpieczeństwa na innych uczestników ruchu drogowego. Osoba wyprzedzana nie może w trakcie tego manewru przyspieszać, ale NIE JEST zobowiązania do zmniejszania swojej prędkości, bo jakiś DEBIL nie daje rady go wyprzedzić.
Do takiego manewru NIE NALEŻY wyprzedzanie się z różnicą prędkości 3km/h. Wbij to sobie do tej pustej głowy.