18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mini silnik odrzutowy

K3NNY • 2013-11-26, 20:13
Silnik stworzony przez mojego kolegę.
Ogromnie ucieszył moją mordę, więc wstawiam. :ok***a:


PS Dla niecierpliwych akcja od 1:00 (minuty) :lodowka:

NOWE INFO:
Kolega wydał na wszystko łącznie 18 zeta.
-8 za gaz... :loldev:
-10 za stare turbo ze złomowiska

Całość:
obudowa z termosa, łożyska z rolek przymocowane na rurce, którą trzyma metalowa część od małego głośnika, komora spalania z puszki po dezodorancie
no i rzecz jasna wirnik z turbo


Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o technologii i nowinkach technicznych użytych w przedstawionym modelu napisz w komentarzu.
:ok:

szczypek90

2013-11-27, 09:20
cześć, mam do Ciebie garść pytań:

1. jaki typ komory spalania? Żarnik i parownice? Czy mógłbyś wrzucić jej zdjęcia?
2. jak rozwiązałeś kwestię podawania paliwa? Stały wydatek, regulowany ręcznie zaworem?
3. Jaka turbina jest tu użyta?
4. jak rozwiazales kwestie smarowania łożysk? łożyska specjalne czy smarowane mieszanką paliwo + olej?
5. jakieś dane? Liczbo obrotów, ciąg, temperatura spalin?

pozdr.

quartz75

2013-11-27, 11:57
Y0SH napisał/a:

...Tymczasem balon o którym piszesz napędza się siłą odrzutu więc to właśnie jest silnik odrzutowy...



Balon napędzany siłą odrzutu? No proszę.

Gordon

2013-11-27, 13:02
@quartz75

Potoczna definicja silnika nie do końca oddaje fakt, że silnikiem może być dowolny mechanizm zamieniający energię na pracę mechaniczną (obrót, pchanie, odrzut). Silnikiem można nazwać również nasze mięśnie, jak również dupę kałamarnicy, która również wykorzystuje siłę odrzutową do szybkiego poruszania się - tym samym zgodnie z terminologią traktowaną dosłownie jest to odbytniczy silnik odrzutowy.


szczypek90

2013-11-27, 13:23
ja pie**ole, skończcie te kłótnie, eksperci lotniczy z wykształceniem niepełnym podstawowym...

wronaatari

2013-11-27, 13:34
szczypek90 widze konkret Pan pytania zadaje nie umiem tak odpowiedzieć ponieważ to jest tylko prototyp i nie ma tam takich części i materiałów z jakich naprawde powinien sie składać taki silnik to są tylko podobne i zachowane pewne podobieństwa żeby działało : a wiec tak komora spalania to po prostu puszka po dezodorancie masz napisane w opisie łożyska smarowane samym olejem silnikowym, co do turbiny tojest od starej turbiny bmw jak dobrze pamiętam 50 mm, co do paliwa to sam widzisz ze jak narazie nie miałem czasu na zrobienie lepszego podawania niz rurki i gaz do zapalniczek, sroek tego silnika jekst ciekawy najtrudniejszą rzeczą nie jest smarowanie łożysk chociaż bez tego podziala z 1 min, ani system podawania paliwa bo jak mówie to tylko prototyp, ale zamontowanie łożysk i wału tak żeby wszystko do siebie pasowało i naprawde działało i tam do ludzi którzy mówią że to nie silnik któryś raz powtarzam że ten silnik działa bez tego j***nego silniczka elektrycznego on jest potrzebnytylko na wkrecenie obrotów, nastepnym filmikiem udowodnie, a co do obrotów i temperatury niemam pojęcia bonie mam takiego sprzetu ja nawet nie mam garażu żeby mieć jakieś specjalne narzędzia ... pozdroi powiedzenia za nie długo pokaże zdiecia jak wygląda w srodku bo to nie jest tylko obudowa i wirniki ...

szczypek90

2013-11-27, 14:55
spytaj sie wiec kolegi, ktory to robil. Albo zawołaj go tu, migusiem ;)
fajną jednostką 'home-bulit' jest kj-66, mialem nadzieje na perełkę z naszego regionu...

wronaatari

2013-11-27, 16:27
No to kj-66 ładne cudo :D to jest własnie robione na podobieństwo takiego silnika :D

Y0SH

2013-11-27, 16:40
I w ogóle gratz dla zjebów którzy uważali, że takie obroty można osiągnąć bez ciągu - czyli według nich napędzane tym małym silnikiem elektrycznym hahahahahahahha.

quartz75
"Balon napędzany siłą odrzutu? No proszę. "
Nie no k***a siłą elektromotoryczną z twojego tępego mózgu. Jak niby działa silnik odrzutowy półgłówku?

i k***a doczytajcie bo naprawdę żal mi was idioci.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_odrzutowy

wronaatari

2013-11-29, 12:13
i tu Pan pięknie podsumował :D

I dla jasności silnik sam podtrzymuje ciąg gdy wejdzie na obroty, tłumaczyć tłumaczyć a wy i tak k***a swoje :) to jest irytujące !

















wnętrze silnika, nie chciało mi sie rozkręcać wału zrobie to po kolejnym teście i nagranym filmiku :) jak mówiłem to jest zrobiony silnik w mieszkaniu z rzeczy które były dostępne mam nadzieje że komuś pomogłem powodzenia :-D

ta część co nan iej wszystko jest to od głosniczka małego creative