18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mini silnik odrzutowy

K3NNY • 2013-11-26, 20:13
Silnik stworzony przez mojego kolegę.
Ogromnie ucieszył moją mordę, więc wstawiam. :ok***a:


PS Dla niecierpliwych akcja od 1:00 (minuty) :lodowka:

NOWE INFO:
Kolega wydał na wszystko łącznie 18 zeta.
-8 za gaz... :loldev:
-10 za stare turbo ze złomowiska

Całość:
obudowa z termosa, łożyska z rolek przymocowane na rurce, którą trzyma metalowa część od małego głośnika, komora spalania z puszki po dezodorancie
no i rzecz jasna wirnik z turbo


Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o technologii i nowinkach technicznych użytych w przedstawionym modelu napisz w komentarzu.
:ok:

petru23

2013-11-26, 22:32
Chwila

W kilku słowach i obrazkach



Cytat:





Schemat jednoprzepływowego silnika turboodrzutowego. Powietrze pod ciśnieniem wtłaczane jest przez sprężarkę do komory spalania gdzie dostarczane jest paliwo i zachodzi proces spalania. Gorące spaliny napędzają turbinę połączona wałem ze sprężarką
Źródło: WiKi



A na obrazku o ile dobrze widze, mamy cuś, co tak naprawdę jest większą zapalniczką żarową. Zapłon następuje na zewnątrz ustrojstwa, a nie w komorze spalania. I co najwazniejsze, zaplon i cały proces spalania następuje ZA turbiną a nie w komorze przed nią. Gaz pod ciśnieniem podawany jest do środka ustrojstwa, a turbina nadaje tyko kierunek i i kształtuje płomień.
Z silnikiem turboodrzutowym to nie wiele ma wspólnego.

Tu masz to ładniej wykonane


quartz75

2013-11-26, 22:34
60 kg? Bez silniczka to to nawet nie ma prawa zadziałać. Jeszcze mi tylko wytłumacz, po co było rozp***zielać sprężarkę?

Jan_z_wydzialu_sledczego

2013-11-26, 22:45
Wrzuć filmik gdzie widać jak kolega steruje rozrusznikiem bo nie uwierzę ;)

op...........ve

2013-11-26, 22:45
Robcio1207 napisał/a:

Kuuuuurwa... Gdybym ja miał to budować, to za ch*ja bym tego w domu nie testował i bym się postarał o jakąś elektronikę sterującą, bo nie odważyłbym się stać obok tego, a co dopiero jeszcze trzymać butlę z gazem. Masz poj***nego kumpla, czyli piwko za materiał. Czekam na więcej;-)



co rurki by ci sfajczyło ? :idzwch*j:

wronaatari

2013-11-26, 22:48
po pierwsze płomień nie jest na zewnątrz tylko już w komorze spalania ... po drugie silniczek elektryczny wkreca tylko na obroty później powstaje podcisnienie i sprezarka sama zasysa powietrze które sie miesza z gazem i spalanie następuje w komorze ... ja to budowałem i chyba wiem jak to działa nagram z kolegą drugi filmik dokładniejszy

joethebutcher33

2013-11-26, 22:53
Jakieś schematy tego ustrojstwa macie? Bym sobie chętnie takie coś zbudował, części są, narzędzia są, ale cóż, czasu nieco brak :P

wronaatari

2013-11-26, 22:56
i nie wk***iać mnie że to zapalniczka żarowa... bo zapalniczka żarowa nie ma ciągu !!!

hm co do schematu to jakiś ogarne i w najbliższym czasie wrzucę

kszh19

2013-11-26, 22:58
To jutro śmigam na złom po jakieś turbo :D

trabus

2013-11-26, 22:58
Ile to coś ma ciągu? 1N wyciąga? :D Dla porównania dodam, ze 1n to tak jakby jedna mucha ciągła :D To wygląda na przerośniętą zapalniczkę żarową MacGyver'a jak kolega wyżej słusznie zauważył. I złośliwie zauważę nawiązując do postu kolegi: Jak to ma niewiele wspólnego? Przecież ogień wylatuje! To silnik odrzutowy! k***a żebyście chociaż wiedzieli co to jest :D

Robcio1207

2013-11-26, 22:58
@opusative
ale mi doj***łeś... Normalnie się w buty schowałem. Dorośnij, to porozmawiamy;-)
Gościa chwalę za pomysł, a Ty próbujesz się do mnie przyczepić. Nakręć lepiej coś swojego, co?

Shaddix23

2013-11-26, 22:59
Zróbcie jakiś jeszcze jeden filmik, w którym opiszecie jak zrobić to pieruństwo :D Chętnie bym takie gdzieś zamontował ;)

wronaatari

2013-11-26, 23:06
no już dzisiaj na pewno nie nagram, a dla kolegi który wrzucił zdiecie silnika odrzutowego, pragnę zwrócić uwagę że on nie jest robiony na planie tego który wrzuciłeś tylko jak sama nazwa wskazuje MINI to jest silnik robiony na podobieństwo silnika do modeli zdalnie sterowanych ...

Seben

2013-11-26, 23:11
Adam Słodowy byłby dumny z Twojego kolegi :)

quartz75

2013-11-26, 23:12
A odpowiesz po jaką cholerę rozj***łeś turbosprężarkę żeby jej środek wstawić w termos?

lukasz1992007

2013-11-26, 23:14
Twój kumpel stworzył prototyp silnika na którym będziemy w przyszłości jeździli.