18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mini silnik odrzutowy

K3NNY • 2013-11-26, 20:13
Silnik stworzony przez mojego kolegę.
Ogromnie ucieszył moją mordę, więc wstawiam. :ok***a:


PS Dla niecierpliwych akcja od 1:00 (minuty) :lodowka:

NOWE INFO:
Kolega wydał na wszystko łącznie 18 zeta.
-8 za gaz... :loldev:
-10 za stare turbo ze złomowiska

Całość:
obudowa z termosa, łożyska z rolek przymocowane na rurce, którą trzyma metalowa część od małego głośnika, komora spalania z puszki po dezodorancie
no i rzecz jasna wirnik z turbo


Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o technologii i nowinkach technicznych użytych w przedstawionym modelu napisz w komentarzu.
:ok:

wronaatari

2013-11-26, 23:20
co Cie boli tak to turbo i tak było zepsute i stare (nie nadawało sie już do użytku)

op...........ve

2013-11-26, 23:24
Robcio1207 napisał/a:

@opusative
ale mi doj***łeś... Normalnie się w buty schowałem. Dorośnij, to porozmawiamy;-)
Gościa chwalę za pomysł, a Ty próbujesz się do mnie przyczepić. Nakręć lepiej coś swojego, co?


yy rurki w buty wpuściłeś ?

Robcio1207

2013-11-26, 23:33
@up
noszę bojówki tak dla Twojej informacji.
Niezły offtop tutaj zacząłeś, wiesz?

bolec812

2013-11-26, 23:36
półgłówki :d bez turbiny po stronie wydechowej na tej samej osi co turbina zasysająca zaraz po odłączeniu zasilania silnika elektrycznego to się zatrzyma, zwykła suszarka z zasilaniem gazowym, to ma tyle ciągu ile zrobi sam wirnik zasilany silnikiem ;)

wronaatari

2013-11-26, 23:43
tłumacze że nagram filmik gdzie działą bez silniczka elektrycznego i wtedy bedziecie komentować że to suszarka ok bo nie zrobiłem tego w ciągu 5 min i na odpie**ol sie wiec bez takich komentarzy jak jesteś mądry sam zrób taką suszarkę :)

bolec812

2013-11-26, 23:58
Nie będzie działać spaliny wyhamują wirnik i będą wychodzić po obu stronach ;) fizyki nie oszukasz jak byś miał trochę w głowie to byś poczytał zanim się za coś zabierasz, koła na nowo nie odkryjesz, zrób silnik PULSACYJNY, dopiero pózniej zabieraj sie za turboodrzutowe

yeloneck

2013-11-27, 00:00
Nie do końca jest to silnik odrzutowy. Ja tu widzę tylko turbinę wyrzucającą gaz podawany bezpośrednio za nią. Silnik odrzutowy bez komory spalania i ponownego zaciągnięcia turbiną, to żaden silnik odrzutowy. Tutaj mamy do czynienia ze zwykłym wyrzutem. Biorąc gaz do balona i podpalając po wylocie, nie czyni to z balona silnika odrzutowego.

Wolf3D

2013-11-27, 00:08
Dobrze ze se chaty nie spalił...

wronaatari

2013-11-27, 00:29
czytałem i to bardzo dużo i mam pojęcie o tym wiec prosze bez takich, pokaże jak jest zrobiony itp to bedziecie komentować na razie jest nie dokładny filmik a włąsnie komora spalania jest ... isprawdza sie :) a co do chaty co najwyżej rurki sie mogą spalić :P

i spaliny nie są wypychane tylko później same napędzają wirnik prosze zwrócić uwagę na dzwiek silnika gdy zwiekszają sie obroty i to nie silniczek elektryczny to powoduje ...

tak trudno uwierzyć że komuś coś wyszło wiem że jest dużo przeciw i są wątpliwości możen ie jestnajpiękniejszy ale działa na zasadzie silnika odrzutowego do modeli rc postaram wam to udowodnić filmikami i zdieciami :) nikt nie mówił że to bedzie idealne to tylko efekt nudy i troche ciekawości, i zaprzeczenie temu że to nie możliwe w domowych warunkach ....

a do Pana bolec812 jakim cudem spaliny mogą wychamować wirnik jak to dzieki nim później działą ? :P

i to one go wkrecają na obroty

Następny filmik bedzie jak rozpędzam tylko silniczkiem elektrycznym a później silnik chodzi sam !!!

mekule

2013-11-27, 00:44
Czytajcie, kmińcie, a zrobicie konkret silnik :D Prosta fiza z licbazy w praktyce. Jak ktoś powyżej już napisał, lepiej zacznijcie od pulsacyjnych. Jak już wykminicie co i jak, polecam pokombinować z doprowadzeniem paliwa/mieszanki i zasilić metanolem, można więcej wycisnąć.

Zastosowanie pulsacyjnego w praktyce możemy zobaczyć tu:

Darkeduar

2013-11-27, 01:08
Fajne są takie silniki z puszek :) Nawet dostałem 6 z fizyki za jeden, ale z tego nie da się wyciągnąć prawie żadnego ciągu. Trzeba by było z maszynowo produkowanych części złożyć porządny i wytrzymały silnik bo ten tak samo jak mój nie wytworzy nigdy żadnego ciągu, a poza tym czas samodzielnej pracy takiego silnika (nie wiem jak twojego), a bynajmniej mojego po odcięciu rozrusznika w postaci sprężarki w moim przypadku to było 6 sekund. Pozdrawiam wszystkich których chciało się kiedyś takie cacko zbudować samemu :) Stoi i ch*ja robi, chyba że mu się pomoże, ale satysfakcja w ch*j :D

szycharpk

2013-11-27, 06:22
to są spryciarze czy sadistic bo juz sam niewiem

Y0SH

2013-11-27, 08:16
yeloneck

"Nie do końca jest to silnik odrzutowy. Ja tu widzę tylko turbinę wyrzucającą gaz podawany bezpośrednio za nią. Silnik odrzutowy bez komory spalania i ponownego zaciągnięcia turbiną, to żaden silnik odrzutowy. Tutaj mamy do czynienia ze zwykłym wyrzutem. Biorąc gaz do balona i podpalając po wylocie, nie czyni to z balona silnika odrzutowego. "

Piękny bełkot - naprawdę - ze wszystkich debilnych komentarzy to wygrało konkursy na bycie największym zjebem. Napisz nam coś jeszcze chętnie poczytamy.

To że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz i nie odróżniasz silnika odrzutowego od turboodrzutowego (który jest jego typem), i do tego uważasz, że żaden silnik nie jest odrzutowy jeżeli nie jest turbojetem, to zajebiście. Tymczasem balon o którym piszesz napędza się siłą odrzutu więc to właśnie jest silnik odrzutowy, tak jak i bania Herona, jak i twój pierd jak się dobrze postarasz pajacu.

I jeszcze a propos "Turbiny wyrzucającej gaz" - turbina to silnik zasilany strumieniem płynu, a od wyrzucania gazu jest sprężarka.

Doczytaj.

orzechccc

2013-11-27, 08:20
nie docghodzi do samo podtrzymania ciągu wiec nie jest to silnik odrzutowy