18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

PA...........SM

2016-09-28, 01:56
Ja na siłę tych sk***iałych pieszych, nigdy nie puszczam. Niech stoją ch*je, aż nic nie będzie jechało! To dla ich bezpieczeństwa oczywiście :)

Henboh

2016-09-28, 01:57
Xaimeii napisał/a:

@micran mnie tak samo to przeraża, rzeczy, które niegdyś były na porządku dziennym dziś są ewenementem, dla przykładu głupie otwieranie kobietom drzwi i przepuszczanie ich w najróżniejszych sytuacjach, niegdyś norma a dziś? No przykro...



Bo to teraz strach, że na feminiola trafisz.
Ale fakt chamstwo przeżywa jakiś bum demograficzny. I nie mówię tylko o przepuszczaniu kobiet, ale choćby o tym, że przepuszcza się wychodzących, używa słuchawek w miejscach publicznych, sprząta po psie, przestrzega ciszy nocnej, nie pyskuje starszym itd.
Nie każdy musi być nienagannym dżentelmenem, ale tu chodzi o braki w dobrym wychowaniu.

samon

2016-09-28, 11:00
To strasznie miłe przepuszczać motop*zdeczki pchające się na trzeciego, jadąc poboczem za innymi samochodami: ten pierwszy może wyminie idącego pieszego (albo wyhamuje), ale ci za nim już go rozpie**olą.
Ale ch*j z pieszym, kiedy nagrodą jest zadowolenie motop*zdeczki!

samon

2016-09-28, 11:56
up
zapomniałeś dopisać, że jesteś vege.

Nastion1111

2016-09-28, 13:49
Bardzo dużo jest takich sytuacji na polskich drogach, szczególnie cieszy się papa jak jedzie się w długą monotonna trasę, że co chwile jakaś wioska i jakiś ktoś zrobi jakiś miły pomocny gest, lub nawet podziękuje za coś :) Mega buduje to człowieka! ale są też niestety takie barany które nie znają takich gestów :) Ostatnio ogólnie zastanawiałem się nad tym dlaczego ludzie są tacy buraczani, są wredni, "serce" zostawiają w lodówce żeby czasami nie zrobiło się zbyt ciepłe... i powiem wam, że odnoszę wrażenie, że w ludziach pojawia się coraz więcej empatii, stają się milsi, nawet na sadisticu ludzie zaczynają udawać twardzieli :P Nie powiem hard jest SPOKO! cały portal też, ale szkoda, że wbiło się tutaj przekonanie na zasadzie "muszę być twardym choojem bo będą mnie hejtować"

Do pieca z hejtem, bądźmy dla siebie milsi! możemy liczyć tylko na takich ludzi jakimi sami jesteśmy!

Nie, nie jestem gejem!
Nie, nie jestem księdzem!
Nie, nie jestem p*zdeczką!

Jestem taki sam jak Wy. Różnica jest jedna - nie buduje swojej wartości w internecie bo nie muszę... nie udaje kogoś kim nie jestem! i żeby nie było... jebie mnie co o tym sądzicie, bo ja się z tym czuje dobrze :) Buzka.

Edit. Nie, nie jeste Vege ani nic z takich nieznanych mi nazw :P

Speszyl for ju samon!

Do Admina: to nie był Caps Lock tylko Shift :P

Tomikchomik1

2016-09-28, 18:30
Każdy cywilizowany człowiek tak robi, nie wiem co w tym nadzwyczajnego.

KiKiZ

2016-09-28, 19:58
Wydaje mi się, że autor nie przypadkowo dał nazwę "Miły gest" dla tematu, ponieważ jak można zobaczyć na filmiku nie chodzi o to, że kogoś przepuszczamy - tylko że ktoś machnie ręką w ramach podziękowania... Ale co ja tam wiem...

predator2121

2016-09-28, 20:53
A przypadkiem przejazd rowerem przez przejście DLA PIESZYCH nie jest wykroczeniem? Jednak w tym miejscu nie ma znaków pionowych i poziomych informujących o przejeździe rowerowym. (początek filmu)

kokos_123

2016-09-28, 21:08
szogunek napisał/a:

w 3:16 ktos mi wyjasni co to za podpaska na znaku? czy rzeczywiscie zrobili jakies takie koslawe "rondo"? skrzyzowanie z centralna wyspa? czy jaki ch*j?



Takie ronda tylko 2 pasmowe stawia się na prostych odcinkach dla uspokojenia ruchu ( tam gdzie wcześniej było skrzyżowanie ), przy 2 pasmowych da się przez takie awaryjnie przejechać kompletnie na wprost, bez zwalniania.
U mnie takie jest w Dojazdowie ( czyli jednej z wylotówek z Krakowa )

Siberian_Meat_Grinder

2016-09-28, 21:36
predator2121 napisał/a:

A przypadkiem przejazd rowerem przez przejście DLA PIESZYCH nie jest wykroczeniem? Jednak w tym miejscu nie ma znaków pionowych i poziomych informujących o przejeździe rowerowym. (początek filmu)




no jest wykroczeniem:

art. 97 KW w związku z art. 26 ust. 3 pkt 3 PRD - a reguluje to obwieszczenie premiera z dnia 4.10.2013 w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń, i tak:

- jazda wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych pojazdem silnikowym: 250 PLN + 0 pkt
- jazda wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych innym pojazdem niż pojazd silnikowy: 100 PLN + 0 pkt

pozdro

szogunek

2016-09-28, 21:50
kokos_123 napisał/a:



Takie ronda tylko 2 pasmowe stawia się na prostych odcinkach dla uspokojenia ruchu ( tam gdzie wcześniej było skrzyżowanie ), przy 2 pasmowych da się przez takie awaryjnie przejechać kompletnie na wprost, bez zwalniania.
U mnie takie jest w Dojazdowie ( czyli jednej z wylotówek z Krakowa )


a nie mozna bylo zrobic tego ronda w ksztalcie 0 lub O-O ? oba rozwiazania bylyby wedlug mnie duzo bardziej komfortowe (zakladam ze wczesniej tam byla krzyzowka przy krzyzowce i przed to zrobili taka podpaske, zamiast rozwiazac to normalne (wyobraz sobie goscia, ktory jedzie tutaj z opola w lewo :) )

PolishHard

2016-09-28, 23:46
k***a co to ma być k***a .... Robicie stronę dla pedałów ??? No ch*j mnie w dupe .... Idę na kwejka ....

WinterWolf

2016-09-29, 00:03
Henboh napisał/a:


Ale zgaszenie szeryfa (1:10) pierwsza klasa.



Nie gaszenie szeryfa. Tirowiec widząc korek, nie będzie się pchać na prawy pas mając mało miejsca, bo w momencie kiedy staną samochody, zablokuje dwa pasy. tir potrzebuje znacznie dłuższej drogi na zmianę pasa niż osobówka. Jak by był " szeryfem" to nie zrobiłby luki przed sobą. On po prostu zostawił miejsce na tyle żeby mniejsze auta mogły spokojnie zjechać zza niego na prawy pas a później wjechać przed nim na lewy spowrotem.