18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mercedes Benz A-Class wariuje

FenomenKol • 2015-07-26, 13:43
Nowa technologia nie zawsze znaczy lepsza, zwłaszcza gdy zaczyna się dziać coś takiego :shock:


MidasPL

2015-07-27, 01:39
@up

Ale to nie taki zwykły alternator. To tzw. IAM ("intelligent" alternator module) i gościu ma pełną rację. Siedzę trochę w branży i ostatnio mieliśmy bardzo podobny przypadek. Problem jest taki, że IAM jest w stanie nie tylko ładować, ale i rozładowywać akumulator, a tutaj mamy całe magistrale chodzące cały czas od niedoładowania do naładowania - wyraźnie alternator zaczął napie**alać w górę i w dół napięciem. Dziwi mnie jedynie, że w 1:25 ewidentnie siada komunikacja na CANie, a noda nie zaczyna sama hamowa, jako że musiał się włączyć w takim przypadku stan awaryjny (chociaż z drugiej strony pada tylko na chwilę a to hamowanie zaczyna się dość łagodnie i możemy po prostu nie zauważyć).

PhantomMask

2015-07-27, 09:43
MaratHS napisał/a:

@PhantomMask

Witaj internetowy wszechwiedzący napinaczu. Fakt kupiłem takie auto bo na takie było mnie stać... rozumiesz? MNIE STAĆ, sam kupiłem swoje pierwsze własne auto za moje własne pieniądze.
Co do wymarzonych marek... jaranie się BMW to pedalstwo a Golf to c**a i ch*j. Nie no żart tylko golf cwe* bo np. BMW e21 mi się podoba, ale tylko w oryginale bez żadnych gleb, german stajlów czy wypasionych felasi.
Choć nie ukrywam, że następnym samochodem który sobie kupię to będzie coś ze stajni Alfy Romeo... tak tego włoskiego sypiącego się gówna.

PS Choć po poziomie twojego komentarza stwierdzam, że twój wiek podany w profilu jest fałszywy i masz poniżej osiemnastki. Do prawa jazdy pewnie jeszcze Ci daleko (o ile w ogóle je zdasz), a jak ostatnio zaparkowałeś samochód to wyłączyłeś komputer... a tak w ogóle to niech twoja mama następnym razem połyka bo inaczej nie dostaniesz obiadu... nara
:idzwch*j:


ja pie**ole, umysł to ty masz 13 latka
"Choć po poziomie twojego komentarza stwierdzam, że twój wiek podany w profilu jest fałszywy i masz poniżej osiemnastki."
"a tak w ogóle to niech twoja mama następnym razem połyka bo inaczej nie dostaniesz obiadu... nara"
zaprosisz nasz na 14 urodziny ?
:ja_pie**ole:

Gen

2015-07-27, 12:05
Cokolwiek było przyczyną awarii w filmiku, faktem jest, że można zhakować np. nowe samochody marki Jeep, czy Chrysler. Producenci wyposażyli je w systemy Uconnect, który łączy samochody z internetem choćby po to, aby ich użytkownicy mieli w samochodzie hotspota Wi-Fi.



Polecam obejrzeć, szczególnie jak ktoś zna angielski. Od 1:15 zaczynają się "bawić" samochodem.
Dla osób nie znających angielskiego, oraz takich, którzy nie zapomnieli jeszcze o pradawnej sztuce czytania (tu miał być ładny link, ale jak się okazuje nie mam wystarczające ilości postów :roll: )
niebezpiecznik. pl/post/jezdzisz-jeepem-albo-chryslerem-mamy-zla-wiadomosc-ktos-przez-internet-moze-zablokowac-ci-hamulce-w-trakcie-jazdy/

Gorecky

2015-07-27, 13:00
To przez to że leci asłuchalny maroon5 ....

zbyszekandrzej

2015-07-27, 14:47
U mnie co prawda w dużo starszym samochodzie, ale zegary zwariowały przy usterce regulatora napięcia w alternatorze. Układ dostawał 18V i sterowanie zwariowało.

Atrax

2015-07-27, 22:55
W swojej saabinie 93 też mam często dyskotekę dzięki funkcji night panel :)

MidasPL

2015-07-28, 01:59
Gen napisał/a:

Cokolwiek było przyczyną awarii w filmiku, faktem jest, że można zhakować np. nowe samochody marki Jeep, czy Chrysler. Producenci wyposażyli je w systemy Uconnect, który łączy samochody z internetem choćby po to, aby ich użytkownicy mieli w samochodzie hotspota Wi-Fi.



Polecam obejrzeć, szczególnie jak ktoś zna angielski. Od 1:15 zaczynają się "bawić" samochodem.
Dla osób nie znających angielskiego, oraz takich, którzy nie zapomnieli jeszcze o pradawnej sztuce czytania (tu miał być ładny link, ale jak się okazuje nie mam wystarczające ilości postów :roll: )
niebezpiecznik. pl/post/jezdzisz-jeepem-albo-chryslerem-mamy-zla-wiadomosc-ktos-przez-internet-moze-zablokowac-ci-hamulce-w-trakcie-jazdy/



To też nie do końca prawda. Mam do czynienia z Uconnectem i jedna rzecz jest w tym filmiku naciągana. "Hakerzy" musieli znać 4-cyfrowy, jednorazowy pin który podaje się podczas logowania "z obu stron" (w aucie i urządzeniu). Innego sposobu na podłączenie nie ma. Natomiast to prawda - jak już urządzenia są sparowane, można "pohakować" tu i ówdzie i robić cokolwiek się zechce przy pomocy komputera albo nawet smartfona.

Uconnect nie służy tylko do hostowania hotspota. Daje spore możliwości takie jak nawet sprawdzenie czy zamknęło się samochód, a nawet jego zamknięcie/otwarcie przez smartfona. Normalnie nie ma dostępu do takich rzeczy jak hamulce, czy kierownica, ale w filmiku przejęli dodatkowo kontrolę nad modułem do automatycznego parkowania (który może sam kręcić kierownicą i sterować gazem/hamulcem).