18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Medziugorie

Halman • 2018-09-09, 16:57

z jednej strony fizyka kwantowa a z drugiej... ehhh...

Yebaca

2018-09-10, 23:04
W to nawet Papież Franciszek nie wierzy.. Wypowiada się na ten temat na YT

Nie wierzy w to całe Medziugorie..

x2345x

2018-09-10, 23:41
Może i ze mnie plebs powszechny i pospolity nie katolik nawet nie ateista, ale coś tam jest i lepiej to zostawić w spokoju po drugiej stronie.

Mors_Nigra

2018-09-10, 23:53
@Essent jeżeli piekło istnieje, to będziesz tam siedział z nami.

Loaloa

2018-09-11, 00:54
Ale się zlecieli sadolowi katole - hipokryci. Wierzcie sobie w co chcecie, a reszcie widzów pozwólcie w spokoju nabijać się w tych jasełek.

Sa...........hi

2018-09-11, 02:41
Ile religii tyle sposobów na egzorcyzmy, przykładowo w Islamie przeprowadza się egzorcyzmy nad "opętanymi" przez dżiny (demony) chrześcijaństwa. "Opętanym" cytuje się wersety z Koranu i następuje manifestacja demoniczna jak powyżej. Generalnie wszystkie opętania mają podłoże czysto psychiczne, obudowane jedynie religią wyznawaną przez "opętanego".

Filogyna

2018-09-11, 02:53
edek.bajzel napisał/a:

znam ludzi bez wiary, którzy podczas egzorcyzmów, a pojechali dla jaj
bo są też czasem takie przeprowadzane w Polsce,
ludzie zachowywali się podobnie, później nic nie pamiętając,
niedowiarkom radzę kiedyś spróbować, ale nie chodzi mi o miejsce na pijackiej imprezie, lecz prawdziwym uwolnieniu i obyście się nie zdziwili



Katolicki ksiądz mi tłumaczył, że te przypadki to osoby chcące zwrócić na siebie uwagę albo ci, którzy ulegają 'atmosferze chwili'. Mam tu na myśli osuwanie się na ziemie, krzyki a'la szatan itd.

KATOLICKI KSIĄDZ.

lucilla napisał/a:

"znam ludzi bez wiary, którzy podczas egzorcyzmów, a pojechali dla jaj
bo są też czasem takie przeprowadzane w Polsce,
ludzie zachowywali się podobnie, później nic nie pamiętając,
niedowiarkom radzę kiedyś spróbować, ale nie chodzi mi o miejsce na pijackiej imprezie, lecz prawdziwym uwolnieniu i obyście się nie zdziwili"

Byłem, widziałem i muszę przyznać, że te całe egzorcyzmy to bujda na resorach. Pojechałem jako sceptyk i wróciłem tylko, że z potężnym bagażem zażenowania. Całonocne śpiewy, modlitwy, pomieszane z opowiastkami duchownych co to się zaraz nie wydarzy. Programowanie naiwnych i słabych umysłów. Kilka bab się darło, ktoś tam zemdlał - pewnie z braku tlenu, bo kościół niby spory ale ludzi w środku od zaj***nia. Atmosfera bez wątpienia bardzo mistyczna, ale to wszystko się dzieje w głowach. Polecam każdemu przemęczyć się i zobaczyć tę szopkę na żywo. Pozdrawiam:)


"bardzo długo żyłem w sidłach tego drugiego"
- widać po awatarze:))



W Częstochowie? Odnowa w duchu świętym albo coś takiego? Też mi dane było w tym uczestniczyć. Cóż, dzięki temu przedstawieniu udało mi się dotrzeć do granic sceptycyzmu.


Inna rzecz jest ciekawa... Jeden z uczestników opowiadał mi o ludziach chodzących po suficie podczas egzorcyzmów sensu stricte. Wiara czyni cuda :krejzi:

quraaq

2018-09-11, 06:44
Religia to biznes i władza (taki katolicyzm trzepie miesięcznie miliardy usd, jego najmłodsze dziecko - ateizm - też będzie miał niezłe udziały w krajach komunistycznych, choć ciężej je zliczyć z przyczyn oczywistych)
Wierzenia to temat niezależny. Na przykładzie Cheścijaństwa - fanaberie szawła, czyli podstawy katolicyzmu, doprowadziły do tego, że można było mordować w imię Chrystusa i wszystko było ok - grunt że się wierzy. A jak nie wierzysz to ogniem i mieczem.
W filmie Quo Vadis nawet dobrze ujęto sytuację sprzed szawła, kiedy Chrześcijaninem się JEST. Pomimo grożącej śmierci - zero odwetu.
Ostatnie wspólnoty chrześcijańskie zamieszkiwały bliski wschód, głównie Irak i Syrię. Jaki los spotkał ich ze strony us-srańców można się domyślać.
Trik jest prosty i naturze znany -zwie się bluszczem. Owija prawego żywiciela, wydusza co się da, morduje i udaje, że nic nie zaszło trzepiąc mamonę jako pomnik przyrody.

Wiewór

2018-09-11, 07:15
quraaq napisał/a:

jego najmłodsze dziecko - ateizm


Ateizm jest starszy niż wszystkie religie ponieważ każdy rodzi się ateistą.

Ca...........on

2018-09-11, 08:26
@up Nie. Każdy rodzi się sobą, a każda koncepcja ma swoją skrajność, która jest głupotą. Inna sprawa, że w Sosnowcu od lat odprawiane są egzorcyzmy mające odczarować zły urok panujący nad tym miastem i jakoś nadal nie działa.

whitehuntersbrigade

2018-09-11, 09:22
Czytam te wszystkie komentarze i wiecie co? Wypier... wszyscy na samosie z tymi waszymi rozterkami wiary...

hanney

2018-09-11, 10:56
Myślałem na początku, że ktoś się w środku tłumu dupczy... a to tylko grupka zjebów. :(

FanatiCS

2018-09-11, 11:57
wubepe napisał/a:

@up wiara = moralne postępowanie, zawsze.



Miałem nic nie pisać ale chciałbym się kolegi zapytać w co ty wierzysz tak właściwie bo chyba sam nie wiesz?
Odpowiedz mi tak na serio co jest źródłem twojej wiary? Od czego to się wszystko zaczęło, jakie są źródła historyczne?

Tak na logikę najstarszym dostępnym źródłem wiary chrześcijańskiej czyli każdego polskiego katolika powinna być Biblia. Wszyscy ci którzy chodzą do kościoła znają tą książkę tylko z tytułu i ewentualnie z kilku najbardziej błahych cytatów przytaczanych rok do roku na mszy świętej.
Otóż panie wierzący otwieramy księgę wyjścia w Starym Testamencie(tak to ta z przygodami Mojżesza) i odnajdujemy dziesięć przykazań Bożych czyli według tej księgi zasad według których powinien postępować człowiek posłuszny Bogu. W drugim przykazaniu czytamy:
"Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. "

Takie oddawanie czci czy modlenie się do figurek, obrazów itp. nazywa się bałwochwalstwem. Dla katolickiego Boga wszechmogącego jest to największy grzech. Pomyśl co cię czeka według źródła twojej wiary za modlenie się do tych wszystkich figurek najróżniejszych matek boskich, ojców Pio i innych ojców świętych.
Apropo ojca świętego i innych ojców Mateuszów to tym razem w nowym testamencie w ewangelii wg św Mateusza odnajdujemy taki cytat który mówi o pewnej grupie ludzi którzy od tysięcy lat uzurpowali sobie prawo do decydowania o zasadach moralnych, religii i nauki. W czasach Jezusa mówiono na nich uczeni w piśmie i faryzeusze. Dzisiaj nazywamy ich kapłanami. Poczytaj uważnie:

"Na katedrze2 Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą3, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. 4 Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. 5 Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. 6 Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. 7 Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi4. 8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem5; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. 11 Największy z was niech będzie waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony."

Poznajesz tych jegomościów? A teraz czytaj dalej:

13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą6.
15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę7. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.
16 Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą. 17 Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto? 18 Dalej: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą. 19 Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę? 20 Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga na niego i na wszystko, co na nim leży. 21 A kto przysięga na przybytek, przysięga na niego i na Tego, który w nim mieszka. 22 A kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na Tego, który na nim zasiada.
23 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku8, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. 24 Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
25 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości. 26 Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.
27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. 28 Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
29 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych9, 30 i mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków". 31 Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków! 32 Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!10 33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?
34 Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych11. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. 35 Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza12, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. 36 Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie.

Werset zaznaczony dużymi literami powinien dać ci do myślenia czy czasami nie uczestniczysz w czymś co wcale nie prowadzi do nieba o którym marzą katolicy. Kolejny cytat:

"I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże. 7 Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz:
8 5 Ten lud czci Mnie wargami,
lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
9 Ale czci mnie na próżno,
ucząc zasad podanych przez ludzi"

Rozumiesz?

I znowu wracamy do Starego Testamentu a konkretnie do księgi proroka Izajasza. Odnajdziemy tam odpowiedź na pytanie czy Bogu podoba się chodzenie do kościoła, święta, modlitwy i cały ten szajs który narzuca ludziom kk.

"Co mi po mnóstwie waszych ofiar? -
mówi Pan.
Syt jestem całopalenia kozłów
i łoju tłustych cielców.
Krew wołów i baranów,
i kozłów mi obrzydła.
12 Gdy przychodzicie, by stanąć przede Mną,
kto tego żądał od was,
żebyście wydeptywali me dziedzińce?
13 Przestańcie składania czczych ofiar!
Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu;
święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań...
Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.
14 Nienawidzę całą duszą
waszych świąt nowiu i obchodów;
stały Mi się ciężarem;
sprzykrzyło Mi się je znosić!
15 Gdy wyciągniecie ręce,
odwrócę od was me oczy.
Choćbyście nawet mnożyli modlitwy,
Ja nie wysłucham.
Ręce wasze pełne są krwi.
16 Obmyjcie się, czyści bądźcie!
Usuńcie zło uczynków waszych
sprzed moich oczu!
Przestańcie czynić zło!
17 Zaprawiajcie się w dobrem!
Troszczcie się o sprawiedliwość7,
wspomagajcie uciśnionego,
oddajcie słuszność sierocie,
w obronie wdowy stawajcie!
18 Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! -
mówi Pan.
Choćby wasze grzechy były jak szkarłat,
jak śnieg wybieleją;
choćby czerwone jak purpura,
staną się jak wełna. "

Polecam również 17 rozdział Apokalipsy wg św Jana zatytułowany "Kara na Wielką Nierządnicę" którą według zamieszczonego tam opisu ma siedzibę w państwie położonym na siedmiu wzgórzach i którą są systemy religijne.

Najlepsze jest to że najważniejsze źródło wiary katolickiej pełne jest nieścisłości i fragmentów wzajemnie się wykluczających. Co ciekawe pomimo wielu lat fałszowania tego pisma nadal można w nim odnaleźć prawdziwy sens tak jak w cytatach które zamieściłem.

RmX

2018-09-11, 14:09
Zapłacę kilku osobom kto tam pojedzie i odstawi szopkę w kilka osób tak żeby nawet księża się zesrali.

Sa...........hi

2018-09-11, 15:34
@up
Księża nie wierzą w takie gówno. :amused:

Argeusz

2018-09-11, 16:06
Ja pie**olę, 4 strony pie**olenia a temat 36 piw :krejzi: