18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Medziugorie

Halman • 2018-09-09, 16:57

z jednej strony fizyka kwantowa a z drugiej... ehhh...

qu4si

2018-09-10, 03:36
Człowiek to słaba istota i musi w coś wierzyć. Jedni wierzą w to co widzimy na filmie a drudzy że Wałęsa uratował Polskę. Mi osobiście nie przeszkadzają Ci pierwsi. Raz rozmawiałem ze swoim kolegą katolikiem który był wkorwiony że księża biorą kasę. A jak biorą to niech płacą podatki. Więc mu mówię. Jeśli nie jesteś katolikiem powinno cię to j***ć bo i tak kasy nie dajesz. Natomiast pytam się jego ty jesteś? "Jestem". A wierzysz w Biblię. "Tak" a wiesz że Biblia już dawno została przetłumaczona z łaciny? Nie bardzo rozumiał o co mi chodzi... Więc mu dalej tłumacze. Więc jeśli byś ja znał to wiedział byś kretynie że jest tam napisane o dziesiecinie. A to jest swoistym podatkiem samym w sobie.

Do czego zmierzam Ci na filmiku to przynajmniej zapaleni fani i nic tego nie zmieni. A wiele osób które znam i pewnie nie jedni tu komentujący przesmiewczo sami w święta zapie**alaj z koszyczkiem itd. W razie czego. Ale tu na forum cisną bekę ale ze swojej chyba niewiedzy. Większość katolików wogole nie wie co robi. Po co są te obrzedy itd.

Aha i do autora... Co jeśli nauka kwantowa, czarne dziury i teologia mają więcej wspólnego niż myślimy :-P :lol:

A dla potwierdzenia swojej tezy powiem wam taka ciekawostkę Stephen Hawking(ateista) był członkiem Papieskiej Akademii Nauk.

Halman

2018-09-10, 04:40
qu4si napisał/a:



Aha i do autora... Co jeśli nauka kwantowa, czarne dziury i teologia mają więcej wspólnego niż myślimy :-P :lol:



to nie ten czas żeby jeszcze miały mieć coś ze sobą wspólnego... pozdrawiam myśliciela.

welder72

2018-09-10, 09:01
Nie jestem ateistą, raczej bezwyznaniowcem. Nie wykluczam jakiegoś bytu po fizycznej śmierci ale nie dam sobie NICZEGO wmówić ! Wszyscy, którzy dali się przekonać czy uwierzyli zostali wydymani na własne poglądy i kasę.

lucilla

2018-09-10, 09:44
@qu4si
Idą z koszyczkiem, bo pewnie rodzina wywiera duży wpływ. Ja z Żoną też często chodzę do kościoła, bo wiem, że to dla Niej ważne. Zna moje poglądy, ale chce żebym był z nią więc to robię. Czasem trzeba iść na kompromis.
"Stephen Hawking(ateista) był członkiem Papieskiej Akademii Nauk" - i co z tego?

skywalker75

2018-09-10, 11:12
Wiara? po co nam wiara? mamy przecież telewizję.... i facebooka i insta i tvn i kobiety na traktorach i dymiące kominy fabryk i lgbt i ch*j wie co jeszcze

Wiewór

2018-09-10, 13:27
lucilla napisał/a:

@qu4si
Idą z koszyczkiem, bo pewnie rodzina wywiera duży wpływ. Ja z Żoną też często chodzę do kościoła, bo wiem, że to dla Niej ważne. Zna moje poglądy, ale chce żebym był z nią więc to robię. Czasem trzeba iść na kompromis.
"Stephen Hawking(ateista) był członkiem Papieskiej Akademii Nauk" - i co z tego?



A dlaczego jak para jest niewierzący - wierzący to zawsze na ustępstwa idzie się wierzącemu?
Dlaczego nigdy wierzący nie pójdzie na ustępstwo niewierzącemu i nie będzie go zmuszał do uczestnictwa w tym mszalnym cyrku.

Dlatego, że każdy wierzący zawsze ma podświadomą misję nawracania. Oni nie są w stanie w żaden sposób pogodzić się z tym, że ktoś ma wyj***ne na ich wiarę.

TB303

2018-09-10, 13:41
wubepe napisał/a:



Obyś kiedyś nie pożałował tego, że nigdy nie starałeś się poznać Boga mimo, że masz do tego okazję na każdym kroku, póki żyjesz. Świadomie odrzucając Boga za życia, na końcu możesz spotkać tego drugiego, co się na tym filmiku wydziera, na wieczność...


Poczytałbym na ten temat coś więcej, ale już dawno wyrosłem z bajek.

poligon6

2018-09-10, 15:13
Nie takie szopki tam sie odprawiają. Ludzie wpadają w zbiorowy trans, nawet ci co przyjechali tam dla hecy.

No i swoja droga to niezła skarbonka, tak gola baranów że to głowa mała.

coziro

2018-09-10, 17:45
W pierwszej chwili myślałem że wszyscy grają w Pokemon Go hahaha

Essent

2018-09-10, 17:49
@ All Oj bedzieta płonąć w piekle,ateisty j***ne :kawa:

lucilla

2018-09-10, 19:48
"Oj bedzieta płonąć w piekle,ateisty j***ne"

Jeśli wyznacznikiem jest wiara lub jej brak, a nie moralne postępowanie (a przynajmniej dążenie do tego stanu) to jest to bardzo słabe kryterium.

wubepe

2018-09-10, 19:54
@up wiara = moralne postępowanie, zawsze.

lucilla

2018-09-10, 20:03
"wiara = moralne postępowanie, zawsze" - bzdura. Moralność nie jest uzależniona od wiary. Równie dobrze możesz wpisać "niewiara". Bardzo często charakteryzuje Was hipokryzja i brak tolerancji.

wubepe

2018-09-10, 20:20
@up. Moralność nie musi być uzależniona od wiary, ale będąc wierzącym musisz postępować zgodnie z zasadami wiary, które są normami moralnymi. Co ludzie robią, to inna sprawa, nikt nie jest bez winy.

Ti...........ch

2018-09-10, 22:51


I to w sumie tyle w temacie :kawa: