18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Matka błaga o pomoc dla rannego syna

Adek1507 • 2014-03-17, 10:05
Z tego co wyczytałem, lekarze nie chcieli pomóc półprzytomnemu, zakrwawionemu i rzygającemu pod siebie dziecku bo nie był on ubezpieczony a jego matka nie miała żadnych pieniędzy.

Widać, że w Brazylii uczą się traktowania pacjentów od naszego NFZ :lodowka:

De...........tt

2014-03-18, 02:20
Jak można to porównywać do sytuacji w Polsce? U nas każdemu się należy, stąd miejsca w szpitalach zajmuje żulernia, a karetki nieodpłatnie zgarniają pijaczyny z gorszych dzielnic. Biadoląca hołota szybko zatęskniłaby za NFZ, kiedy będzie musiała opłacić z własnej kieszeni coś takiego jak przeszczep serduszka. Sprawdźcie sobie ile to kosztuje za oceanem.

d3...........88

2014-03-18, 02:42
człowiek_zły pie**olisz, że wąsów nie golisz

Blizzard93

2014-03-18, 02:46
Się płaci - się ma. Okrutna ale kurewsko prosta zasada. Ja rozumiem wzburzenie kobiety, na jej miejscu zrobiłbym nawet jeszcze większy raban byleby dziecko dostało opiekę medyczną. Co nie zmienia faktu, że jeśli nie wykupiła ubezpieczenia to jej się k***a nie należy ! ch*j mnie interesuje, czy chciała zaoszczędzić na waciki, czy też nie miała, jeśli nie wykupiła ubezpieczenia to nie ma prawa do opieki medycznej.
Ciekaw jestem komu za dzieciaka potrącą. Pójdzie ze "wspólnej kasy", czy też ci niedobrzy lekarze, którzy nie chcieli pomóc będą musieli bulić z własnej kieszeni... Bo jeżeli to ostatnie, to się k***a nie dziwię ich niechęci. Też bym popie**olił dzieciaka jak by mi w miesiącu wpadało kilku takich gagatków i za każdego dostawałbym po kieszeni, a założę się, że opieka nad takim jednym to niemałe pieniądze.

Yogii26

2014-03-18, 02:49
Tylko u nas jest tak że w szpitalach przyjmują żuli bo istnieje ustawa, mówiąca o tym że każdemu potrzebującemu trzeba pomóc... oczywiście nie liczą się z tym że to my (mam na myśli tych, którzy opłacają ZUS czyli znakomita większość) musimy za to zapłacić.

ra...........el

2014-03-18, 03:35
00:35 - fotka na fejsa?

VanHelsingPL

2014-03-18, 03:56
Blizzard93 napisał/a:

Się płaci - się ma. Okrutna ale kurewsko prosta zasada. Ja rozumiem wzburzenie kobiety, na jej miejscu zrobiłbym nawet jeszcze większy raban byleby dziecko dostało opiekę medyczną. Co nie zmienia faktu, że jeśli nie wykupiła ubezpieczenia to jej się k***a nie należy ! ch*j mnie interesuje, czy chciała zaoszczędzić na waciki, czy też nie miała, jeśli nie wykupiła ubezpieczenia to nie ma prawa do opieki medycznej.
Ciekaw jestem komu za dzieciaka potrącą. Pójdzie ze "wspólnej kasy", czy też ci niedobrzy lekarze, którzy nie chcieli pomóc będą musieli bulić z własnej kieszeni... Bo jeżeli to ostatnie, to się k***a nie dziwię ich niechęci. Też bym popie**olił dzieciaka jak by mi w miesiącu wpadało kilku takich gagatków i za każdego dostawałbym po kieszeni, a założę się, że opieka nad takim jednym to niemałe pieniądze.



Co za idiota. Kolejny który nie czyta postów tylko wpie**ala się byle nasrać tymi wypocinami.
Lekarz musi pomóc, koniec kropka! Składali przysięgę, ale co zrobić jak większość tych sp***olin tylko dla kasy siedzi w tych szpitalach/przychodniach.
W stanach jak mniemam jest obowiązek ustabilizowania pacjenta.

Blizzard93

2014-03-18, 04:21
@up: no dobra, ale kto buli w takim przypadku za ustabilizowanie pacjenta ? Bo to chyba jakieś środki pochłania. Poza tym napisałeś jak wygląda sytuacja w Stanach, a tu o ile się nie mylę mamy Brazylię. Jesteś pewien że sytuacja wygląda tam tak samo ?

VanHelsingPL

2014-03-18, 05:17
Blizzard93 napisał/a:

@up: no dobra, ale kto buli w takim przypadku za ustabilizowanie pacjenta ? Bo to chyba jakieś środki pochłania. Poza tym napisałeś jak wygląda sytuacja w Stanach, a tu o ile się nie mylę mamy Brazylię. Jesteś pewien że sytuacja wygląda tam tak samo ?



Gówno mnie to obchodzi czy jest to brazylia czy powierzchnia marsa. Składają przysięgę, dla mnie to jest jak krzywoprzysięstwo. Koszt ustabilizowania umierającego człowieka jest zerowy w porównaniu z jego życiem. Jeśli twierdzisz inaczej to mam nadzieje że będziesz zdychać pod szpitalem i trafisz na takich lekarzy.

"[...]Jeżeli dochowam tej przysięgi, i nie złamię jej, obym osiągnął pomyślność w życiu i pełnieniu tej sztuki, ciesząc się uznaniem ludzi po wszystkie czasy; jeżeli ją przekroczę i złamię, niech mnie los przeciwny dotknie." - mam taką nadzieję.

ulifont

2014-03-18, 05:25
jak widzę te wasze niby prawicowe pie**olenie typu nie płacisz-umrzyj to mnie ch*j bierze. Przeciętny prawicowiec(który sam się tak określił) to zwyczajna p*zda o tak zmiennych poglądach,że aż w dupie boli. Jak przychodzi problem to nagle skręca w lewo. Zwyczajne szmaty typu k***a mikke co mimo wieku absolutnie ch*ja wie o życiu. Pamiętajcie zawsze jest coś takiego jak wypadki losowe.

VanHelsingPL

2014-03-18, 05:44
ulifont napisał/a:

jak widzę te wasze niby prawicowe pie**olenie typu nie płacisz-umrzyj to mnie ch*j bierze. Przeciętny prawicowiec(który sam się tak określił) to zwyczajna p*zda o tak zmiennych poglądach,że aż w dupie boli. Jak przychodzi problem to nagle skręca w lewo. Zwyczajne szmaty typu k***a mikke co mimo wieku absolutnie ch*ja wie o życiu. Pamiętajcie zawsze jest coś takiego jak wypadki losowe.



A czy przypadkiem Korwin nie mówił o 100 zł podatku na służbę zdrowia?

javier88

2014-03-18, 08:13
Dobry cyc w 0:51. Zdrowa mamusia. ;D

Pierre d'Ollony

2014-03-18, 08:15
Powinno by tak, że jak nie masz ubezpieczenia to i tak powinni cie przyjąc, tylko pozniej wystawiają rachunek, który musisz spłacic.

Aqualinespirit

2014-03-18, 08:19
Nie uważam, że tej lasce i jej synkowi cokolwiek się należy od systemu, nie ma ubezpieczenia to nie ma. Inną sprawą natomiast jest, że lekarz, który nie pomoże takiemu dziecku, bo nie ma papierka to ch*j i sk***iel. Należałoby pomóc i wystawić rachunek, niech potem organizuje kasę.

xjan

2014-03-18, 08:32
Jeżeli państwo "kradnie" 50% tego co zarobiłem (w średniowieczu było lepiej bo tylko 10cina i 1 dzień pańszczyźnianego). To jego j***nym obowiązkiem jest opieka medyczna. Jak dla mnie Policji i Wojska mogło by nie być bo nigdy przed niczym mnie nie ochronili i nie ochronią. A jak bym miał broń to siebie i swój dom obronił bym sam.

fibb

2014-03-18, 08:46
Kodeks etyki lekarskiej określa następująco sytuacje
jeśli jest stan zagrożenia życia lekarz nie ma prawa odmówić leczenia.
na załączonym filmie pacjent jest półprzytomny, raczej nie kontaktuje za bardzo
dodatkowo rzyga krwią więc ma jakiś krwotok wewnętrzny ... czyli stan zagrożenia życia
(wiem bo miałem egzamin z medycyny ratunkowej i etyki lekarskiej :D )