18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Marcial Maciel Degollado

Cormacze • 2013-07-20, 18:53
Marcial Maciel Degollado (ur. 10 marca 1920 w Cotija de la Paz w Meksyku, zm. 30 stycznia 2008 w Houston) - katolicki prezbiter, założyciel zgromadzenia Legion Chrystusa (L.C.).
(...)W związku ze skandalami seksualnymi, o które oskarżony był Maciel, papież Benedykt XVI nakazał zakonnikowi rezygnacje z działalności publicznej i spędzenie reszty dni na modlitwie i pokucie. W lutym 2009 roku rzecznik zakonu Paolo Scafaroni podał ponadto, że ksiądz Marcial Maciel utrzymywał regularne stosunki seksualne z pewną kobietą, która urodziła mu córkę. Miał też kilkoro dzieci z inną kobietą, które domagają się spadku. Rok po śmierci Maciela rzecznik Legionu Chrystusa podał, że Maciel spłodził co najmniej trójkę dzieci z dwiema kobietami. Według Alejandro Espinozy, autora książki El ilusionista, ksiądz Maciel uwodził też bogate, bogobojne kobiety dla ich pieniędzy. Jeden z synów ojca Maciela pozwał Legion Chrystusa o odszkodowanie za molestowanie przez własnego ojca.

1 maja 2010, po naradzie z udziałem papieża Benedykta XVI na temat skandalu pedofilii i seksualnego wykorzystywania seminarzystów przez Maciela, Watykan przyznał, że duchowny dopuścił się skandalu najcięższego i niemoralnego zachowania, licznych przestępstw i prowadził życie pozbawione skrupułów. W oświadczeniu czytamy też: Najcięższe i obiektywnie niemoralne zachowania ojca Maciela, potwierdzone przez niepodważalne świadectwa, jawią się niekiedy jako prawdziwe przestępstwa i ukazują życie, pozbawione skrupułów i autentycznych uczuć religijnych.

Proceder seksualnego wykorzystywania dzieci (molestowanie seksualne ok. 30 małoletnich członków Legionu, w latach 1940-70) i seminarzystów przez Maciela trwał przez dziesięciolecia. Watykan nie reagował na skargi i zarzuty, kierowane przez ofiary kapłana. W swoim oświadczeniu Watykan przyznał, iż traktowane były one jak kalumnie(niesłuszne oskarżenia). Przedostawanie się informacji o przestępstwach do opinii publicznej było utrudnione z uwagi na fakt, iż członkowie zgromadzenia zobowiązani byli do zachowania tajemnicy na temat tego, co się wewnątrz niego dzieje.

Chrześcijanie przejrzyjcie na oczy wasz Wojtyła nie był taki dobry jak wam sie wydaje. To nie jest moda to są po prostu fakty których wy nie przyjmujecie do wiadomości bo wam całe życie mówiono że był to złoty człowiek. No chyba ,że akceptowanie, błogosławienie pedofila nie jest złym uczynkiem...

McMenel

2013-07-22, 17:43
trebal napisał/a:

Czy w ogóle coś udowodnionio temu księdzu? Nie... dlatego między bajki można włożyć te wszystkie pierdoły. Na tym świecie zawsze znajdą się jakieś mendy gotowe oskarżać księży o jakąś k***a pedofilię próbując ugrać czy to pięć minut sławy, czy to jakąś kasę, czy po prostu próbując zdyskredytować katolicyzm w oczach wiernych. Akurat w Ameryce Łacińskiej wszelkiej maści lewactwa nie brakuje, stąd i jakieś bzdurne oskarżenia. Najlepiej to już w ogóle doj***ć tym księzom, którzy odeszli z tego świata - nie będą się bronić.



Kod:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8656085.stm

Kod:
http://www.catholicnewsagency.com/news/legionaries_of_christ_acknowledge_founders_inappropriate_behavior/

Proszę bardzo. Sam Watykan przyznał się do tego że Maciel dopuszczał się niemoralnych praktyk. Następnym razem skorzystaj z łaski swojej z Google.

be...........22

2013-07-22, 17:45
Jestem Ateista,ale żyje w Polsce kraju w którym wieszkość ludzi to chrzescijanie,duża cześć naszej histori opiera sie własnie na tej religi. Dlatego szanuje każdego kto wierzy,i praktykuje. Wole mieszkać tutaj,niż w jakimś ciapatym kraju,gdzie za gwał idzie siedzieć kobieta zgwałcona.

Ba...........34

2013-07-22, 17:51
Marxe napisał/a:

ja.... pie**ole, znów się zaczyna nagonka. Napisze krótko:

Macie k***a wybór:

-albo pozostanie przy chrześcijaństwie (co nie zmienia faktu,że takie incydenty są nagłaśniane przez media i podnoszone do takiej rangi, że przy tym rosnące bezrobocie,komuchy w rządzie,rozkradanie Polski czy zwalanie winy za II WŚ na nas to przy tym ch*j) i mieć pewność, że w biały dzień nikt wam nie upie**oli łba czy nie wpie**olą kobiety do więzienia za bycie ofiarą gwałtu

albo

-sp***alajcie do kraju, gdzie nie dominuje religia chrześcijańska ( takim polecam Iran, Pakistan czy inny ciapaty kraj)

Częściej do aktów pedofilii dochodzi wśród nauczycieli,czyli co, zaczną się teraz hejty na nauczycieli?!

Zajmijcie się lepiej ważniejszymi sprawami, bo niedługo nadejdzie taka bieda,że wpie**alanie trawy będzie luksusem -_-


JESTES DEBIL*m Jpr...lecz się...Co ty piszesz?...Jesteś idiotą i ludzie którzy dali ci piwa...

lathiel

2013-07-22, 17:53
Pierwsze wzmianki dotyczące istnienia Przykazań kościelnych sięgają XV wieku. Na przestrzeni lat były one modyfikowane. Ostatnia zmiana ich brzmienia wprowadzona została wraz z edycją w 1992 nowego wydania Katechizmu Kościoła Katolickiego, w którym przyjęły następujące brzmienie:

1. W niedzielę i inne nakazane dni świąteczne wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymać się od prac służebnych.
2. Każdy wierny jest zobowiązany przynajmniej raz w roku spowiadać się ze swoich grzechów.
3. Każdy wierny jest zobowiązany przynajmniej raz w roku na Wielkanoc przyjąć Komunię świętą.
4. W dni pokuty wyznaczone przez Kościół wierni są zobowiązani powstrzymać się od spożywania mięsa i zachować post.
5. Wierni są zobowiązani dbać o potrzeby Kościoła



Takie coś znalazłem, nie mówiąc o tym że w 10 przykazaniach jest mowa o tym by nie tworzyć podobizny Boga. Jak szanować to ludzi myślących którzy sobie wierzą bo taka ich potrzeba a nie k***a wynoszących kościół nawet ponad ich Boga. Ponoć w biblii zostało napisane żeby nie budować Bogu świątyń i że jest wszechobecny - ale kościół żeby zebrać na tacę stwierdził że Bóg jest k***a ograniczony do j***nych 4 ścian z krzyżem na ołtarzu

abdul

2013-07-22, 18:01
withdrawn napisał/a:

jak mnie wk***ia nie odróżnianie chrześcijaństwa od katolicyzmu.

dokladnie. to tak, jakby rozrozniac kobiety i shemale. i to i to ma cycki, wiec ch*j wszystkim do tego

McMenel

2013-07-22, 18:10
abdul napisał/a:

dokladnie. to tak, jakby rozrozniac kobiety i shemale. i to i to ma cycki, wiec ch*j wszystkim do tego


A mnie wk***ia to iż większość katolików w Polsce to debile. Krytykę hierarchii kościelnej traktują jak atak na religię. Zaś innym razem nie chcą aby mieszać religię i kapłanów. To jest jakaś forma schizofrenii.

Atreyu

2013-07-22, 18:14
Katolicyzm to jeden z odłamów chrześcijaństwa.

Mówiąc o katolikach musisz mówić o chrześcijanach, mówiąc o chrześcijanach niekoniecznie mówisz o katolikach.

Pan_Doktur

2013-07-22, 18:42
Marxe napisał/a:

ja.... pie**ole, znów się zaczyna nagonka. Napisze krótko:

Macie k***a wybór:

-albo pozostanie przy chrześcijaństwie (co nie zmienia faktu,że takie incydenty są nagłaśniane przez media i podnoszone do takiej rangi, że przy tym rosnące bezrobocie,komuchy w rządzie,rozkradanie Polski czy zwalanie winy za II WŚ na nas to przy tym ch*j) i mieć pewność, że w biały dzień nikt wam nie upie**oli łba czy nie wpie**olą kobiety do więzienia za bycie ofiarą gwałtu

albo

-sp***alajcie do kraju, gdzie nie dominuje religia chrześcijańska ( takim polecam Iran, Pakistan czy inny ciapaty kraj)

Częściej do aktów pedofilii dochodzi wśród nauczycieli,czyli co, zaczną się teraz hejty na nauczycieli?!

Zajmijcie się lepiej ważniejszymi sprawami, bo niedługo nadejdzie taka bieda,że wpie**alanie trawy będzie luksusem -_-



pękam z dumy gdy komentarz pod ch*jowym materiałem ma więcej piw niż ów materiał.

Mojs

2013-07-22, 18:46
PogromcaDziewic, muzułmanie nie wierzą w Chrystusa jako proroka, mesjasza. Dokładniej, On dla nich jest fałszywym prorokiem. Skąd wiem? Poznałem muzułmanina z którym można było się naj***ć i pogadać o cyckach.
McMenel i inni... Mi się wydawało że ateiści mają wyj***ne na wszelkie religie, więc dlaczego się wypowiadacie i obrażacie Boga i bogów w których... nie wierzycie? >.>
Czarek00... dlatego ja jestem za tym aby Kościół Katolicki płacił podatki normalnie, od każdego grosika który dostanie. Z tacy, ze ślubów, pogrzebów, chrztów i tak dalej.

Pepeee

2013-07-22, 18:54
@Atreyu po pierwsze ja nie bronie księży pedofili ! należy ich karać tak samo jak normalnego pedofila ! czy to ksiądz, czy nauczyciel czy taksówkarz to jest jeden ch*j wykorzystywanie dzieci to wykorzystywanie dzieci i tyle koniec kropka.
Po drugie z tymi pedałami to chodzi mi o to, że nie przeszkadzają mi homoseksualiści o ile nie próbują wmówić mi i innym, że oni są normalni a my jesteśmy nietolerancyjnymi pojebami. Mogą się tam r*chać w dupe ile wlezie, o ile robią to w domowym zaciszu. Ale jak wyjdzie jeden z drugim z kolorowymi flagami w jakiś paradach równości to już przegięcie pałki totalne.
I analogicznie tutaj jest nie przeszkadzają mi ateiści i inni ludzie wyznający inne wiary póki nie zaczną mnie obrażać ''ciemnogród'' , ''katodebile'' itd.

Pozdrawiam i bez spiny Panowie i Panie.

kamilp

2013-07-22, 19:02
withdrawn napisał/a:

jak mnie wk***ia nie odróżnianie chrześcijaństwa od katolicyzmu.


Kolego katolicyzm jest jednym z trzech podstawowych "rodzajów" chrześcijaństwa. Wiec źle sformowałeś swą wypowiedz. Kościół katolicki, prawosławny i protestancki razem tworzą chrześcijańską wspólnotę choć różnie się tam obchodzi święta i rożne obrządki. Ja mam się za katolika i chrześcijanina. Wiec odsyłam do lektury
wiki
wiki

McMenel

2013-07-22, 19:08
Cytat:

McMenel i inni... Mi się wydawało że ateiści mają wyj***ne na wszelkie religie, więc dlaczego się wypowiadacie i obrażacie Boga i bogów w których... nie wierzycie? >.>


W którym poście tu obraziłem boga ?? No chyba że dla ciebie Wojtyła to bóg.
I mam wyj***ne na religię. Z tymże nie mam wyj***ne na krzywdę dzieci gwałconych przez kapłanów dowolnych religii. Nie mam wyj***ne na moje pieniądze które idą na kościół katolicki w tym kraju. Nie mam wyj***ne na świeckość państwa które ma zagwarantować równe traktowanie obywateli bez względu na wyznanie. Jak to pięknie stoi w Konstytucji RP. Wystarczy taka odpowiedź?? Czy nie zrozumiałeś ??

trebal

2013-07-22, 19:08
McMenel napisał/a:



Kod:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8656085.stm

Kod:
http://www.catholicnewsagency.com/news/legionaries_of_christ_acknowledge_founders_inappropriate_behavior/

Proszę bardzo. Sam Watykan przyznał się do tego że Maciel dopuszczał się niemoralnych praktyk. Następnym razem skorzystaj z łaski swojej z Google.



Sorry hombre, no speaking inglese, dlatego skorzystałem z wiki, gdzie napisane jest, że Watykan po śmierci ksiedza w dość dyplomatyczny sposób przyznał, że Marcial dopuścił się "najcięższego i niemoralnego zachowania, licznych przestępstw i prowadził życie pozbawione skrupułów. iNajcięższe i obiektywnie niemoralne zachowania ojca Maciela, potwierdzone przez niepodważalne świadectwa, jawią się niekiedy jako prawdziwe przestępstwa i ukazują życie, pozbawione skrupułów i autentycznych uczuć religijnych"
I tyle. Ciekawe dlaczego dopiero po jego śmierci się taki szum zrobił? Bo nieboszczyk się nie obroni.

TomaZ93

2013-07-22, 19:13
Kolejny k***a idiota z porażeniem mózgu zaczyna marne wypociny wstawiać na sadistica? Że niby co papież k***a wiedział że błogosławi pedofila? Co k***a X menem jest że k***a mu w myślach czyta? A może ten obleśny dziad i inni k***a latali do niego i się chwalili że jebią dzieciaki co? Jak jesteś taki kozak to opowiadaj takie rzeczy przy ludziach a nie w internecie. Gwarantuje ci że nawet łysy dresiarz co ma tyle wspólnego z kościołem co Kaczyński z walką z komunizmem spuści ci za te słowa taki wpie**ol że cie matka będzie strzykawką do końca życia karmiła.

abdul

2013-07-22, 19:20
@up no to jest argument nie do podwazenia. rzeklbym: dowod