18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Marcial Maciel Degollado

Cormacze • 2013-07-20, 18:53
Marcial Maciel Degollado (ur. 10 marca 1920 w Cotija de la Paz w Meksyku, zm. 30 stycznia 2008 w Houston) - katolicki prezbiter, założyciel zgromadzenia Legion Chrystusa (L.C.).
(...)W związku ze skandalami seksualnymi, o które oskarżony był Maciel, papież Benedykt XVI nakazał zakonnikowi rezygnacje z działalności publicznej i spędzenie reszty dni na modlitwie i pokucie. W lutym 2009 roku rzecznik zakonu Paolo Scafaroni podał ponadto, że ksiądz Marcial Maciel utrzymywał regularne stosunki seksualne z pewną kobietą, która urodziła mu córkę. Miał też kilkoro dzieci z inną kobietą, które domagają się spadku. Rok po śmierci Maciela rzecznik Legionu Chrystusa podał, że Maciel spłodził co najmniej trójkę dzieci z dwiema kobietami. Według Alejandro Espinozy, autora książki El ilusionista, ksiądz Maciel uwodził też bogate, bogobojne kobiety dla ich pieniędzy. Jeden z synów ojca Maciela pozwał Legion Chrystusa o odszkodowanie za molestowanie przez własnego ojca.

1 maja 2010, po naradzie z udziałem papieża Benedykta XVI na temat skandalu pedofilii i seksualnego wykorzystywania seminarzystów przez Maciela, Watykan przyznał, że duchowny dopuścił się skandalu najcięższego i niemoralnego zachowania, licznych przestępstw i prowadził życie pozbawione skrupułów. W oświadczeniu czytamy też: Najcięższe i obiektywnie niemoralne zachowania ojca Maciela, potwierdzone przez niepodważalne świadectwa, jawią się niekiedy jako prawdziwe przestępstwa i ukazują życie, pozbawione skrupułów i autentycznych uczuć religijnych.

Proceder seksualnego wykorzystywania dzieci (molestowanie seksualne ok. 30 małoletnich członków Legionu, w latach 1940-70) i seminarzystów przez Maciela trwał przez dziesięciolecia. Watykan nie reagował na skargi i zarzuty, kierowane przez ofiary kapłana. W swoim oświadczeniu Watykan przyznał, iż traktowane były one jak kalumnie(niesłuszne oskarżenia). Przedostawanie się informacji o przestępstwach do opinii publicznej było utrudnione z uwagi na fakt, iż członkowie zgromadzenia zobowiązani byli do zachowania tajemnicy na temat tego, co się wewnątrz niego dzieje.

Chrześcijanie przejrzyjcie na oczy wasz Wojtyła nie był taki dobry jak wam sie wydaje. To nie jest moda to są po prostu fakty których wy nie przyjmujecie do wiadomości bo wam całe życie mówiono że był to złoty człowiek. No chyba ,że akceptowanie, błogosławienie pedofila nie jest złym uczynkiem...

matiTSWS

2013-07-22, 16:14
Widocznie jakis idiota nasluchał się bajek i z tak wielkiego człowieka próbuje zrobic śmiecia. Jeśli jesteś tym pieprzonym ateistą to badz nim, nikt Ci tego nie broni, nikt nie kazuje Ci byc chrześcijaninem to twoja sprawa, a dodając ten post widocznie chcesz przekonać wierzących że chrześcijaństwo jest zle. Mnie nie obchodzi człowieku twoje zasrane życie bez zasad, ja mam swoje Ty masz swoje i nie probój innym wmawiać że twoje jest lepsze

lathiel

2013-07-22, 16:25
@Marxe

Niech Ci kiedyś wyłatają w dupę 10 letniego syna to może k***a zmienisz zdanie

isotop

2013-07-22, 16:44
Religia to zło, nie ważne o której mowa. Religia nobilituje złe uczynki i zagina naszą moralność. Każde bestialstwo wobec jakiejkolwiek żywej istoty może zostać apoteozowane przez kapłana dowolnej religii w imię cholera wie czego i nikt nie ma prawa z tym dyskutować. A daleko przykładów nie musimy szukać... ot, choćby ubój rytualny. U każdego zdrowego na umyśle człowieka poderżnięcie gardła żywemu i czującemu zwierzęciu wzbudzi odrazę i pogardę wobec rzeźnika, który tak czyni. Ale niech tylko rzeźnik będzie certyfikowanym bydlęcym katem z nadania muftiego/rabina, a sam mord będzie częścią praktyk religijnych, a jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki bestialska kaźń zamienia się w cudowny, koszerny ubój. I nie waż się polemizować z żydowską, lub muzułmańską sitwą, że to haniebne i nieludzkie... ty pieprzony antysemito/islamofobie. Rach-ciach i ch*j strzelił ludzką empatię, moralność, prawa zwierząt, zwykły zdrowy rozsądek - bozia każe, rób i nie pyskuj. Tym samym sposobem nie wolno polemizować z obrzezaniem chłopców w dzieciństwie (uzasadnienia zdrowotne - nie stwierdzono), czy też obrzezaniem dziewczynek w islamie (która gdy dorośnie, będzie kobietą pozbawioną przyjemności ze stosunku seksualnego). Nie i już, to część ich "tradycji, kultury i religii" i pieprzyć zdrowy rozsądek.

cz...........00

2013-07-22, 16:45
Bezczelność kleru przechodzi wszelkie granice. Duchowni nie znają innego słowa niż „daj”. Dawać ma im państwo, czyli my wszyscy, i oczywiście wierni. Kościół katolicki jest niczym nienasycony potwór, wciąż żądny nowych ofiar. Nie ma w Polsce drugiej tak pazernej, bezwzględnej i bezdusznej instytucji.

Kościół żąda zwrotu majątków ziemskich, które miał, ale i takich, których nigdy nie posiadał. Domaga się odszkodowań za majątek utracony w wyniku powojennej zmiany granic, choć przejął majątek innych Kościołów (np. 100 cerkwi prawosławnych w 1945 r., zbory protestanckie na Warmii i Mazurach w latach 70.), a po 1990 r. na mocy ustawy z 1989 r. każdy dom zakonny otrzymał 5 ha gruntów, parafie po 15 ha, diecezje i seminaria po 50 ha. W wyniku realizacji tego zapisu państwo dało kościelnym podmiotom przynajmniej 37 tys. ha gruntów. Wiele parafii natychmiast sprzedawało otrzymaną ziemię i występowało o nowe nadanie. Komisja Majątkowa na koniec swojej haniebnej, oszukańczej działalności poinformowała, że dała Kościołowi 65,5 tys. ha ziemi. To kolejne oszustwo. Agencja Nieruchomości Rolnych wyliczyła, że oddała przynajmniej 76 tys. ha. Kościół, który przed 1939 r. miał na terenach obecnie leżących w granicach Polski 168,9 tys. ha Teraz ma ich ponad 160 tys., choć wiele najatrakcyjniejszych gruntów sprzedał.

Wielkość swojego majątku Kościół ukrywa. Jawności i przejrzystości boi się, jak diabeł święconej wody. Wciąż sie przedstawia jako biedny i skrzywdzony. Dlatego tak trudno znaleźć informację, że w PRL w pierwszej pięciolatce lat 70. wybudowano 538 świątyń, a w latach 1982–85 państwo wydało pozwolenia na zbudowanie kolejnych 1376 kościołów. Takie to były socjalistyczne prześladowania, za które teraz cały naród płaci miliardy rocznie.

Najnowszym oszustwem Kościoła jest raport opracowany przez ks. prof. Dariusza Walencika. Nie trzeba go było w ogóle opracowywać, żeby znać konkluzję: biedny Kościół dostał za mało, więc Fundusz Kościelny i przyszły odpis od podatku powinny być dwa razy większe. Cóż za skromność! Mogliby przecież chcieć, żeby były 10 razy większe.

Biedny, umęczony, skrzywdzony Kościół jest największym właścicielem ziemskim w Polsce i najskromniej licząc, bierze rocznie 80 mln zł dopłat z UE. Ponadto, wg stanu z 2010 r., posiadał:

budowle sakralne – 17 533,

grunty – ponad 160 tys. ha (od 1989 r. wzrost o ok. 120 tys. ha),

przedszkola i szkoły podstawowe -1240,

szkoły średnie – 417,

szkoły wyższe i uniwersytety – 69,

szpitale -33,

ambulatoria -244,

domy opieki -267,

sierocińce -538,

katolickie oficyny wydawnicze -120,

gazety i czasopisma -300 tytułów,

rozgłośnie radiowe – 50,

ogólnopolska telewizja Trwam.

Kościół katolicki w Polsce ma wszystko, oprócz wstydu, przyzwoitości i umiaru. Prawicowi politycy wciąż mu donoszą w zębach kolejne prezenty. Czy kiedyś się wreszcie udławi?

czubek13131

2013-07-22, 16:55
Marxe napisał/a:

ja.... pie**ole, znów się zaczyna nagonka. Napisze krótko:

Macie k***a wybór:

-albo pozostanie przy chrześcijaństwie (co nie zmienia faktu,że takie incydenty są nagłaśniane przez media i podnoszone do takiej rangi, że przy tym rosnące bezrobocie,komuchy w rządzie,rozkradanie Polski czy zwalanie winy za II WŚ na nas to przy tym ch*j) i mieć pewność, że w biały dzień nikt wam nie upie**oli łba czy nie wpie**olą kobiety do więzienia za bycie ofiarą gwałtu

albo

-sp***alajcie do kraju, gdzie nie dominuje religia chrześcijańska ( takim polecam Iran, Pakistan czy inny ciapaty kraj)

Częściej do aktów pedofilii dochodzi wśród nauczycieli,czyli co, zaczną się teraz hejty na nauczycieli?!

Zajmijcie się lepiej ważniejszymi sprawami, bo niedługo nadejdzie taka bieda,że wpie**alanie trawy będzie luksusem -_-



Przepraszam bardzo, ale to powiedział, że mam wybór tylko między kiłą a syfilisem. Chcę żyć w kraju w którym nie ma roz*ieprzonego systemu rządzącego i jeb@nch hipokrytów w sutannach.
Może Tobie jest wygodnie siedzieć cicho i nie narzekać, bo inne kraje mają gorzej, ale inni chcą mieć własną alternatywe, a nie to co im ktoś łaskawie wciśnie.

McMenel

2013-07-22, 16:55
Wołek napisał/a:

Czemu zawsze nasi wojujący gimboateiści nawołują do wyśmiewania naszej wiary, obrażania innych ch*jowymi tekstami i uważają się za inteligentniejszych i bardziej obeznanych? Bo ja nie potrafię znaleźć żadnych logicznych argumentów. Oczywiście należy piętnować wszelkie działania Kościoła niezgodne z jego naukami i wszelkie łamanie prawa oraz przekręty, ale k***a, wrzucanie wszystkich do jednego wora? Jasna sprawa, że nasza wiara ma swoje ciemne karty, mamy postaci, które należy potępiać, ale czasami to po prostu jest już k***a przegięcie totalne


Więc dla ciebie JP2 to postać boska ?? Bo tak tylko idzie wyjaśnić twoją wypowiedź. Zauważ iż w całym poście nie ma wzmianki o jakimkolwiek aspekcie teologicznym. Jest tylko zarzut, zresztą dosyć mocno uzasadniony, iż JP2 nie był dobrym papieżem. Nie ma tu obrażania boga czy biblii. Co muzułmańskich mufti można sobie krytykować ale już księży katolickich nie. Wiesz kim jesteś HIPOKRYTĄ.

Zarammoth

2013-07-22, 17:06
Co?

k***a nic nie muszę wybierać do ch*ja pana. W laickim kraju też mam k***a swobody. A zaraz, przecież my żyjemy w państwie świeckim, a nie katolickim. To wy won do Watykanu, a nie na odwrót.

Atreyu

2013-07-22, 17:07
@Marxe - idę o zakład że gdyby pedofilem okazał się homoseksualista to byłbyś pierwszy do atakowania wszystkich homosiów. ;)

Taką zwykle mają mentalność Ci wygładzający grzechy księży pedofilii.

Pepeee

2013-07-22, 17:09
Jakie to smutne ... zagranicą JP 2 jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych osób (o ile nie najbardziej) jest szanowany itp. itd. ale w Polsce trzeba teraz w imię walki z Kościołem wszystkie osoby z nim związane zmieszać z błotem.

BTW: a teraz pytanie do wszystkich pseudo ''ateistów'' i przeciwników Kościoła, czym się różnicie (w obecnym zachowaniu) od pedałów, ciapatych i innych cholerstw? Obrażacie innych, próbujecie przekonać wszystkich do tego, że Wy macie racje.


Atreyu

2013-07-22, 17:11
@up - a katolicy miłujący bliźniego tak nie robią?

Prędzej uszanuje kogoś niewierzącego, ale żyjącego zgodnie z zasadami moralnymi niż katolika który obraża, atakuje, lub broni księży pedofilów.

Takie przypadki trzeba piętnować, a już szczególnie gdy robi to ktoś kto powinien przede wszystkim kochać i miłować.

McMenel

2013-07-22, 17:16
Pepeee napisał/a:

Jakie to smutne ... zagranicą JP 2 jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych osób (o ile nie najbardziej) jest szanowany itp. itd. ale w Polsce trzeba teraz w imię walki z Kościołem wszystkie osoby z nim związane zmieszać z błotem.

BTW: a teraz pytanie do wszystkich pseudo ''ateistów'' i przeciwników Kościoła, czym się różnicie (w obecnym zachowaniu) od pedałów, ciapatych i innych cholerstw? Obrażacie innych, próbujecie przekonać wszystkich do tego, że Wy macie racje.



Że co ?? Chyba za granicą nie byłeś ?? JP 2 nie jest szanowany. Bo tam nie ma propagandy w TV. Nie wciskają kitu iż JP2 był światłem narodów i gernerlissimusem. Watykańskie afery jakoś dziwnym trafem omijały polskie media w czasie pontyfikatu JP2 i B16. Wiesz dlaczego ?? Bo Polski Episkopat miał w tym ogromy interes aby w stolicy Piotrowej nic się nie zmieniało. Aby ludzie w Polsce nie wiedzieli jakie tam jest bagno moralno-ekonomiczne. Na świecie w głównych wiadomościach opowiadano o irlandzkim raporcie hańby , o pralniach Magdalenek , gdzie w Polsce nikt nie podawał tego do wiadomości.

trebal

2013-07-22, 17:20
Czy w ogóle coś udowodnionio temu księdzu? Nie... dlatego między bajki można włożyć te wszystkie pierdoły. Na tym świecie zawsze znajdą się jakieś mendy gotowe oskarżać księży o jakąś k***a pedofilię próbując ugrać czy to pięć minut sławy, czy to jakąś kasę, czy po prostu próbując zdyskredytować katolicyzm w oczach wiernych. Akurat w Ameryce Łacińskiej wszelkiej maści lewactwa nie brakuje, stąd i jakieś bzdurne oskarżenia. Najlepiej to już w ogóle doj***ć tym księzom, którzy odeszli z tego świata - nie będą się bronić.

kamilp

2013-07-22, 17:22
Jestem katolikiem ale nie chodzę co niedziele do kościoła ponieważ nie odczuwam takiej potrzeby. Nikogo nie chce bronić ani tłumaczyć. Kościół robi wiele złego ale ani ja ani wy tego nie zmienicie. Powiem jak mój kolega były ksiądz (zrzucił sutannę dla kobiety) "Bóg bogiem a kościół kościołem". Mimo że opuścił seminarium nadal chodzi do kościoła i nie dla księdza ani ludzi a dla samego siebie. Dla mnie jak i pewnie dla niego Jan Paweł II był osobą godną naśladowanie. I gówno mnie obchodzi co o nim myśli gimbaza. Tak dla mnie Ci którzy go krytykują i nie maja szacunku dla JPII to banda niedokształconych gimnazjalistów. Możecie mieć sobie po parędziesiąt lat ale jesteście zwykłymi śmieciami. Ja waszych kozojebców się nie czepiam, nie pisze jakichś pierdół i wymysłów na ich i wasz temat. W wielu komentarzach zostałem obrażony przez nieuków i wielkich ateistów którzy w każde święta z mamusia lub żonka cisną do kościoła tylko po to żeby ludzie ich widzieli, żeby się pokazać.
Szczerze to JEBIE MNIE TO CO MYŚLICIE ALE NIE OBRAŻAJCIE MNIE I NIE PRÓBUJCIE WMÓWIĆ KIM NAPRAWDĘ BYŁ JAN PAWEŁ II. JA WIEM JEDNO, ŻE DLA MNIE BYŁ WIELKIM CZŁOWIEKIEM O WIELKIM SERCU!


sorry admin za Caps Lock-a ale może tak do nich to dotrze

withdrawn

2013-07-22, 17:30
jak mnie wk***ia nie odróżnianie chrześcijaństwa od katolicyzmu.

stalowyszczur

2013-07-22, 17:38
Kazda dyskusja o religii i kosciele sprowadza sie ostatnio do argumentow pt:

- Kosciol katolicki jest be, ksieza to niemoralni dewianci i oszusci
- Kosciol katolicki jest be ale islam jeszcze gorszy, wiec trzeba jakos scierpiec powyzszych
- Kosciol jest super, to tylko kilku ksiezy narozrabialo, ale ogolnie to git
- Islaaaaam nas zjeeeeee, aaaaa!

Wszyscy powinni zarobic liscia w twarz na oprzytomnienie.

Jak ja tesknie za czasami przed 11/9/2001. pie**oleni jankesi i pie**oleni starsi bracia w k***a wierze.