18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Marcial Maciel Degollado

Cormacze • 2013-07-20, 18:53
Marcial Maciel Degollado (ur. 10 marca 1920 w Cotija de la Paz w Meksyku, zm. 30 stycznia 2008 w Houston) - katolicki prezbiter, założyciel zgromadzenia Legion Chrystusa (L.C.).
(...)W związku ze skandalami seksualnymi, o które oskarżony był Maciel, papież Benedykt XVI nakazał zakonnikowi rezygnacje z działalności publicznej i spędzenie reszty dni na modlitwie i pokucie. W lutym 2009 roku rzecznik zakonu Paolo Scafaroni podał ponadto, że ksiądz Marcial Maciel utrzymywał regularne stosunki seksualne z pewną kobietą, która urodziła mu córkę. Miał też kilkoro dzieci z inną kobietą, które domagają się spadku. Rok po śmierci Maciela rzecznik Legionu Chrystusa podał, że Maciel spłodził co najmniej trójkę dzieci z dwiema kobietami. Według Alejandro Espinozy, autora książki El ilusionista, ksiądz Maciel uwodził też bogate, bogobojne kobiety dla ich pieniędzy. Jeden z synów ojca Maciela pozwał Legion Chrystusa o odszkodowanie za molestowanie przez własnego ojca.

1 maja 2010, po naradzie z udziałem papieża Benedykta XVI na temat skandalu pedofilii i seksualnego wykorzystywania seminarzystów przez Maciela, Watykan przyznał, że duchowny dopuścił się skandalu najcięższego i niemoralnego zachowania, licznych przestępstw i prowadził życie pozbawione skrupułów. W oświadczeniu czytamy też: Najcięższe i obiektywnie niemoralne zachowania ojca Maciela, potwierdzone przez niepodważalne świadectwa, jawią się niekiedy jako prawdziwe przestępstwa i ukazują życie, pozbawione skrupułów i autentycznych uczuć religijnych.

Proceder seksualnego wykorzystywania dzieci (molestowanie seksualne ok. 30 małoletnich członków Legionu, w latach 1940-70) i seminarzystów przez Maciela trwał przez dziesięciolecia. Watykan nie reagował na skargi i zarzuty, kierowane przez ofiary kapłana. W swoim oświadczeniu Watykan przyznał, iż traktowane były one jak kalumnie(niesłuszne oskarżenia). Przedostawanie się informacji o przestępstwach do opinii publicznej było utrudnione z uwagi na fakt, iż członkowie zgromadzenia zobowiązani byli do zachowania tajemnicy na temat tego, co się wewnątrz niego dzieje.

Chrześcijanie przejrzyjcie na oczy wasz Wojtyła nie był taki dobry jak wam sie wydaje. To nie jest moda to są po prostu fakty których wy nie przyjmujecie do wiadomości bo wam całe życie mówiono że był to złoty człowiek. No chyba ,że akceptowanie, błogosławienie pedofila nie jest złym uczynkiem...

Zarammoth

2013-07-20, 23:13
@up: Ale nikt nie NAKAZUJE ci aborcji/eutanazji tylko daje ci prawa. A katolicy ZABRANIAJĄ ci nawet umrzeć bez bólu, bo wg. ich widzimisię twoje cierpienie ich uszlachetnia. Nosz k***a. To już Korwin dobrze mówi, żeby narkotyki były legalne czy jak ktoś chce się zaj***ć, bo to jego zdrowie, jego życie i jego dziecko. To właśnie wpie**alanie się jest objawem lewackości, hipokryto.

Oho, znów sadisticowi pseudo-katolicy co to nie r*chają przed ślubem (grzech śmiertelny), nie masturbują się i nie obrażają innych nacji czy religii :D Co takie anioły robią na takim złym portalu?

k***a i kto tu obraża religię? Tu chodzi o człowieka, który żył amoralnie, a kościół stawia go jako wzorzec (błogosławiony). Nie rozumiem o co te pieczenie tyłka? Czy wy nawet Hitlera byście bronili, gdyby został okrzyknięty świętym przez jakiegoś papierzynę?

Jopas91

2013-07-20, 23:21
A ch*j w dupe temu staremu pedofilowi dostanie za swoje tam na dole :evil: Źle mnie zrozumiałeś nie bronie tego starego pryka.
Zarammoth napisał/a:

Ale nikt nie NAKAZUJE ci aborcji/eutanazji tylko daje ci prawa.

Jeszcze troche lewackiej władzy i oby to nadal było prawo i przywilej ;-) Sam przyznasz, że leszy katolicyzm, który ci czegoś zabroni i tyle, niż np. ciapate, które nie dość, że zabronią to przy okazji ukaminiują, żeby było śmieszniej.

Zarammoth

2013-07-21, 12:44
Jopas91 napisał/a:

A ch*j w dupe temu staremu pedofilowi dostanie za swoje tam na dole :evil: Źle mnie zrozumiałeś nie bronie tego starego pryka. Jeszcze troche lewackiej władzy i oby to nadal było prawo i przywilej ;-) Sam przyznasz, że leszy katolicyzm, który ci czegoś zabroni i tyle, niż np. ciapate, które nie dość, że zabronią to przy okazji ukaminiują, żeby było śmieszniej.


Tak, dopóki zakazuje sobie słowami, a nie prawnie to ok. Właściwie zakaz powinien obowiązywać tylko wobec wyznawców i miałbym to gdzieś. Jestem za jak największą ilością praw, a nie zakazów. Człowiek powinien być wolny - jak się chce zaj***ć to ok (inna sprawa, że powinien sam za to zapłacić, no ale tu jest sprawa socjalizmu), wychować dzieci jak chce i narkotyzować się czym chce, skoro głupi, ale to jego j***ne prawo!

Druga sprawa - na całym świecie wydawane są książki opisujące negatywne strony JP2, tylko w tym kraju próbuje się z niego robić boga. Dlaczego? Bo to był polak i trzeba na siłę utrzymywać reklamę? To dlaczego nie ukrywa się tu tak spraw innego znanego polaka - Wałęsy, jeśli zależy na prestiżu kraju?

Sz...........an

2013-07-22, 00:18
Chrześcijaństwo nakazuje wybaczać własnym wrogom .Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Tak samo było z Agcą, przecież JPII mu wybaczył nawet go wyspowiadał.


Nie to, żebym bronił pedofilii ( uważam, że powinni trafiać do wariatkowa ) ale, nie wstawiaj fotek z durnym opisem, tylko dowiedz się najpierw w czym rzecz :) .

oc...........an

2013-07-22, 00:33


Cytat:

Dzisiaj napadł na mnie papiesz.
Mówi do mnie:'Szefuniu,dej no na kremófkę mi barkuje 40 groszy"
To ja mówię:"A masz wydać ze 100 $ stary zboczeńcu?"
A ten zaczął mnie gonić,ale nie miałem szans.Dorwał mnie 3 przecznice dalej.Zabrał kasę i paczkę fajek.Z bananem na twarzy ruszył w nieznanym kierunku.Zwijając się z bólu wstałem z ziemi,ale było już za późno.Widziałem tylko dym i ślady opon najnowszego papa mobile.Zapamiętałem tylko numery rejestracyjne:GMD 2137
Co robić?Zgłosić tą sytuację na policję?Musze wam przyznać że teraz boję sie wychodzić z domu po 18;00.



:amused:

PS: to prawda


PS2:



PS3: to też prawda :(

rimogyz

2013-07-22, 11:23
Hehe można popkorn wpie**alać czytając niektóre komentarze :D

Czyli jeżeli ktoś wybiera odejście od Kościoła Katolickiego, to od razu powinien zostać muzułmaninem? Serio? Islam to odłam religii judeochrześcijańskiej - tak naprawdę dużo bliższe chrześcijaństwu niż może się o wydawać - inna sprawa, że to religia obecnie dużo bardziej zacofana i restrykcyjna.

Jeśli chodzi o lewackość, aborcje i ch*je muje dzikie węże - poczekam aż któremuś gorliwemu katolikowi w kiosku/aptece pani nie sprzeda gumek "bo to wbrew jej sumieniu" :amused: wszak klauzula sumienia jest regulacją prawną :D co będzie dalej? W szpitalu nie dokonają transplantacji organów, bo to wbrew czyjemuś sumieniu?

161ZT650

2013-07-22, 14:34
Mówicie ze to 3-4% tylko ale patrzcie na jakich stanowiskach są to ludzie :)

HariDee

2013-07-22, 15:47
Bol dupy ciemnych katoli za 3, 2, 1..
Usuniecie tego komentarza przez moda katola za 3, 2, 1..

Hrodgar

2013-07-22, 15:52
UP proszę wyjedź do Korei północnej, albo Iranu.

Werewolv

2013-07-22, 15:56
O LOL, ludzie czy wy nie widzicie co piszecie, popadacie w takie skrajności że dupa boli, po pukajcie się w te głupie łby, obie strony. Mam maść nie potrzeba mi.

McMenel

2013-07-22, 15:59
Bo to Maciel jest jedyny. Wystarczy przyjrzeć się Bankowi Watykańskiemu aby dowiedzieć się jakie bagno moralne i prawne promował Wojtyła. Dopiero teraz Franciszek zaczyna z tym jako tako walczyć. Stoi na straconej pozycji bo 90% urzędników w Watykanie mających wpływ na politykę tego kraiku jest z mianowania Wojtyły bądź Ratzingera. A to oznacza krętaczy, zboków, kłamców i karierowiczów. Plus co powiedzie moi prawi wyznawcy JP2 na ostatnie pouczenia księży wypowiedziane przez Franciszka. Mniej polityki mniej kariery więcej wiary i wysłuchiwania ludzi. Wojtyła dbał o państwo kościelne Franciszek dba o wiarę. I za to ma u mnie szacunek. Szacunek ateisty.

Jox

2013-07-22, 16:05
Ale się spinacie -.-
Głównym zarzutem wobec chrześcijaństwa jest to, że nie mieliście wyboru, jednak teraz każdy z was może legalnie się wypisać i nikt wam nic nie zrobi z tego powodu.
Po drugie, dla obecnego rządu i lewaków jest wygodniej jak Kościół się wpycha do wszystkiego, kiedyś przeczytałem w ulubionym lewackim piśmie "Nie" o SLD, mianowicie, chodziło o to, że cały czas głoszą co nie zrobią z kościołem, odetną się od niego itd, a gdy byli przez 10 lat u władzy nikt nawet słowem się nie odezwał. Tak samo jest teraz, są poza korytem i znowu obiecują :D Z PO jest identycznie, nikt kościoła nie ruszy, bo prawda jest taka, że zdecydowana większość wyborców jest katolikami.
Kolejna sprawa, plujecie się o aborcję, eutanazję, in-vitro i krzyże- tematy które dzielą społeczeństwo, dla mnie powinny być rozstrzygnięte przez referendum, ale takie bez progu. Przyjdzie na nie 5% społeczeństwa, to reszcie ch*j w dupę, głosujący chcą aborcji, wprowadzamy- nie to reszta zamknąć ryje i akceptować decyzję podjętą w najbardziej demokratyczny sposób.

immikofreako

2013-07-22, 16:08
nygas232 napisał/a:

Nie no przecież ateizm jest taki racjonalny :trollencjusz:


no napewno bardziej racjonalny niz wiara w boga to akurat wie kazdy

Suka_Blyat

2013-07-22, 16:08
Czemu zawsze nasi wojujący gimboateiści nawołują do wyśmiewania naszej wiary, obrażania innych ch*jowymi tekstami i uważają się za inteligentniejszych i bardziej obeznanych? Bo ja nie potrafię znaleźć żadnych logicznych argumentów. Oczywiście należy piętnować wszelkie działania Kościoła niezgodne z jego naukami i wszelkie łamanie prawa oraz przekręty, ale k***a, wrzucanie wszystkich do jednego wora? Jasna sprawa, że nasza wiara ma swoje ciemne karty, mamy postaci, które należy potępiać, ale czasami to po prostu jest już k***a przegięcie totalne

Ptoon

2013-07-22, 16:09
Zupełnie obiektywnie pośrednie doprowadzenie do rozpadu ZSRR, walka z totalitaryzmami w Ameryce Południowej i w Afryce były wtedy ważniejsze niż to, że jakiś ksiądz, gdzieś tam, wykorzystuje dzieci. Bo życia ludzkie w tej rozgrywce liczyły się w milionach. Szkoda tych dzieci, ale gdybym wiedział, że jadę do komunistycznego kraju gdzie partia będzie obrzucać mnie gównem z każdej strony nie wyciągałbym tych przypadków na światło dzienne. Zwłaszcza, że pedofil nie podlega resocjalizacji i odstraszaniu (przez to że widzi że inni zostali ukarani) i jak ma skrzywdzić dziecko to to prawdopodobnie zrobi niezależnie od polityki kościoła. JPII był zręcznym politykiem w czasach kiedy taki polityk był potrzebny i spełnił swoje zadanie dobrze. Ponad to nie za bardzo miał pole do manewru, co miał zrobić zlecić badania psychiatryczne każdemu księdzu na całym świecie, żeby wykluczyć pedofilów? Lekiem na pedofilie jest kula w łeb, a tego jako głowa kościoła oczywiście nie mógł zrobić.