18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Małe nieporozumienie

SamcroS • 2019-05-22, 12:54
Jak już strzelam to już strzelam :-D :-D :snajper2:




KKuubbaa

2019-05-22, 20:24
krasnal_hałabała napisał/a:

Te gówniaki pewnie nie wiedzą że według polskiego prawa posiadanie łusek jest karane tak samo jak posiadanie broni tudzież amunicji i grozi za to 8 lat więzienia.



W domu posiadam około 20/15 łusek
Teraz zadzwoń na policję i powiedz im, że mam nielegalnie łuski po pociskach :lol:

krasnal_hałabała napisał/a:

Te gówniaki pewnie nie wiedzą że według polskiego prawa posiadanie łusek jest karane tak samo jak posiadanie broni tudzież amunicji i grozi za to 8 lat więzienia.



W domu posiadam około 20/15 łusek
Teraz zadzwoń na policję i powiedz im, że mam nielegalnie łuski po pociskach :lol:



jbone napisał/a:

heh witamy w polsce.w sk***ionej zapyziałej,zj***nej polsce.proszę niech ktoś spuści atomówkę na ten kraj.


Jak w Polsce się nie podoba to zapraszam do "nowoczesnych" Niemiec lub Francji.

GrubszySzeregowy

2019-05-22, 21:23
Myśle, że zanim dali im broń, powinni wytłumaczyć im gdzie jest np. prawa strona.

remi1982

2019-05-22, 21:38
cezar910426 napisał/a:

Akurat jestem w wojsku i często biorę udział w takich uroczystościach to ci mogę ten fenomen wytłumaczyć. Otóż bardzo często na próbach jest taka informacja: "pada komenda na prawo patrz ale wy patrzycie na sztandar" (albo na flagę, albo na gościa honorowego itd itd.) Chodzi o to że nie wiadomo, w jakim miejscu będą stały pododdziały, tego dowiadują się na miejscu dopiero. Jest mnóstwo czynników które na to wpływają. Częst jest tak że nie ważne czy pada komenda na prawo, czy na lewo, żołnierz patrzy na wprost, bo akurat tak stoi pododdział, tylko akcentuje to uniesieniem brody.



Takie trochę kulawe tłumaczenie. Troche czasu w wojsku spędziłem, wiec nie tłumacz tych debili z filmiku. Jeśli chodzi o kompanie honorową to wszystko zawsze jest dopięte na ostatni guzik. Nie ma miejsca na błędy. Przed wyjściem z kompanii wszystko jest omówione sto razy. A na filmiku widzimy debili. Może to kogoś urazi ale niestety to prawda, że te debile broni do łap nie powinny dostać.

A tak na marginesie. Jeśli pada komenda to ją wykonujesz niezależnie od sytuacji. Niewypał, zaciecie, jeden ch*j. Pada komenda i chobyś miał patyk w rece to robisz pif paf. Na filmiku widzimy zbieranin imbecyli. Bo jako były "trep" inaczej nie moge tego nazwac.

JedkerTC

2019-05-22, 21:53
Jak byłeś na zecie, to tam tok służby inaczej płynął. Niestety, często wszystko jest na ostatnią chwile, na łapu capu, a potem wychodzą takie kwiatki, bo skład kompanii łożono na "za pięć dwunasta". A to się okazało, że w dzień uroczystości 2 na L4, jeden gdzieś został oddelegowany, inny coś tam. Taka proza życia.

Alquair

2019-05-22, 22:50
cezar910426 napisał/a:

Akurat jestem w wojsku i często biorę udział w takich uroczystościach to ci mogę ten fenomen wytłumaczyć. Otóż bardzo często na próbach jest taka informacja: "pada komenda na prawo patrz ale wy patrzycie na sztandar" (albo na flagę, albo na gościa honorowego itd itd.) Chodzi o to że nie wiadomo, w jakim miejscu będą stały pododdziały, tego dowiadują się na miejscu dopiero. Jest mnóstwo czynników które na to wpływają. Częst jest tak że nie ważne czy pada komenda na prawo, czy na lewo, żołnierz patrzy na wprost, bo akurat tak stoi pododdział, tylko akcentuje to uniesieniem brody.



Cezar co ty pie**olisz za farmazony... gdzie ty służysz chłopaku ? ja wiele lat wysłużyłem w 20 Brygadzie Zmechanizowanej i an misje latałem i nie ma tak, że na uroczystościach dowiadujesz się "na miejscu" :D Zgrane wojsko wie co i jak gdzie i kiedy.... już nie służę odkąd durny pis doszedł do władzy bo mam swój honor, ale ty to chyba max w ot jesteś, albo tak ja mówiłem kolegom teraz zamiast wojska będą p*zdy udające żołnierzy .... dlatego większość prawdziwych zawodowych weteranów odeszła z Polskiej Armii. Prawda jest taka, że piechota Wojska Polskiego to j***ni harcerze w znacznej większości.

Samuelcio

2019-05-22, 22:59
'na prawo patrz' i kazdy w inna strone... co za cepy...

St...........on

2019-05-22, 23:01
Ja pie**olę ale wstyd!!! I to jeszcze honorowa, no k***a aż sie zagotowałem, ale ch*j dowódca kompanii już ich k***a nauczy na jednostce gdzie lewa a gdzie prawa. Bedą biegać w pełnym oporzadzeniu i drzeć japę" to jest moja prawa ręka, to jest moja lewa ręka". Siara jak ch*j, az buraka spaliłem.

remi1982

2019-05-22, 23:02
Alquair napisał/a:

Cezar co ty pie**olisz za farmazony... gdzie ty służysz chłopaku ? ja wiele lat wysłużyłem w 20 Brygadzie Zmechanizowanej i an misje latałem i nie ma tak, że na uroczystościach dowiadujesz się "na miejscu" Zgrane wojsko wie co i jak gdzie i kiedy.... już nie służę odkąd durny pis doszedł do władzy bo mam swój honor, ale ty to chyba max w ot jesteś, albo tak ja mówiłem kolegom teraz zamiast wojska będą p*zdy udające żołnierzy .... dlatego większość prawdziwych zawodowych weteranów odeszła z Polskiej Armii. Prawda jest taka, że piechota Wojska Polskiego to j***ni harcerze w znacznej większości.



Niestety masz kolego racje. Żal patrzec na to co teraz sie w monie odpie**ala. Debile z łapanki od szweja po trepa. Pozdro od zmechola 15WBKPanc- 17WBZ.

St...........on

2019-05-22, 23:04
cezar910426 napisał/a:

Akurat jestem w wojsku i często biorę udział w takich uroczystościach to ci mogę ten fenomen wytłumaczyć. Otóż bardzo często na próbach jest taka informacja: "pada komenda na prawo patrz ale wy patrzycie na sztandar" (albo na flagę, albo na gościa honorowego itd itd.) Chodzi o to że nie wiadomo, w jakim miejscu będą stały pododdziały, tego dowiadują się na miejscu dopiero. Jest mnóstwo czynników które na to wpływają. Częst jest tak że nie ważne czy pada komenda na prawo, czy na lewo, żołnierz patrzy na wprost, bo akurat tak stoi pododdział, tylko akcentuje to uniesieniem brody.



Komenda jest k***a komenda! i nie ma pie**olenia! Jak jest sztandar po lewej to komenda na lewo patrz, tak samo przy oddawaniu honorów dowódcy.

Davao

2019-05-22, 23:55
eustachu18 napisał/a:

armia macierewicza. Te chłopki są całe w strachu teraz bez wojny będzie wojna to będą uciekali



Docenisz "armie Macierewicza" gdy przyjdą Cię wyciągnąć osranego jak woda Cię zaleje lub dopadnie inna klęska żywiołowa.

angel_punx

2019-05-23, 00:31
Co tu się odj***ło?. Ja do przysięgi miałem tylko musztrę, cały dzień zapie**alać z jednego końca placu na drugi i nazad. Zj***łeś krok to j***łeś pompki albo biegałeś dookoła placu. Po jakimś czasie zaczynałeś chodzić jak jakiś j***ny terminator. Potem miałem pare razy "zaszczyt" być w kompani honorowej, mimo niezbyt wysokiego wzrostu (173 cm). Jak napisało paru przedmówców wszystko musiało być cacy, coś nie poszło tak i cały poddodział by zapierdałał na wysokości lamperii. Osoba wybrana do reprezentacji była zwolniona ze wszystkich zajęć, cały dzień tylko przygotowania i 100 razy powtarzanie tego samego. Połowa lat '90, 2 BCz, Żagań-Las.

pashedu777

2019-05-23, 00:52
krasnal_hałabała napisał/a:

Te gówniaki pewnie nie wiedzą że według polskiego prawa posiadanie łusek jest karane tak samo jak posiadanie broni tudzież amunicji i grozi za to 8 lat więzienia.



Ty też jesteś gówniak! Polskie prawo zabrania posiadania prochu i spłonek.

modoc

2019-05-23, 06:11
Teraz.to popierdółka a nie wojsko. Zero fali, przepusteczki co chwile.
A były takie fajne rozrywki na kompanii :

- pogrzeb żółwia
- pogrzeb peta
- telefon do domu
- chrupiąca jajecznica
- obierak
- pionowanie wozu
- żabki po obiedzie
- kopanie rowów stąd do południa.
i wiele wiele innych. :mrgreen:

Pons44

2019-05-23, 14:26
Bo to jest panowie tak, przychodzi jakieś święto pogrzeb czy inne obchody i jednostka wyznacza ludzi na kompanie honorową, najczęściej są to szeregowi lub młodzi podoficerowie, stary żołnierz na to nie pójdzie. Nie jest to kompania która regularnie ćwiczy, są to żołnierze którzy mają swoje etaty a na kompanie idą kilka razy w roku. Pamiętam swoją pierwszą kompanie honorową 3 szybkie próby i jedziemy bo nie ma czasu, najgorzej jak ktoś się zajebie to cała salwa psu w dupe. Często jest to zmęczenie bo stoi się jak kołek kilka godzin bez jedzenia. A odnośnie komendy na prawo patrz to nie jest to takie oczywiste, nie ma w wojsku komendy na lewo patrz,zawsze się krzyczy na prawo patrz nawet jak cel jest z lewej wtedy trzeba wiedzieć na co patrzeć czy na dowódcę czy na flagę. Ogólnie uważam że do takich imprez powinni być brani żołnierze WOT którzy i tak nic nie robią to by się przydali na coś