18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Łysinka...

Halman • 2020-12-08, 21:19

tytuł aż chyba nazbyt oczywisty? :krejzi:

Kamil3l

2020-12-08, 23:26
ja pie**olę. Co za wysyp znawców z dupy. Chłopaki narysowali wam co i jak. Jest prosta zasada, do smigłoptera zapie**alasz pochylony, a na śmigła nie patrz, bo widać je zazwyczaj inaczej niż są. Zwłaszcza w takim oświetleniu.

Cezar87

2020-12-08, 23:28
Napletoid6996 napisał/a:

Zjawisko autorotacji. Podczas normalnego lotu powietrze zasysane jest od góry do dołu tak przy autorotacji jest odwrotnie a jest to lądowanie, powietrze w górę, śmigło w dół. Chyba tak to działało z tego co pamiętam że szkoły.

No chyba raczej niebardzo cos uwazales na lekcjach. Gdzie masz tutaj jakas autorotacje? :D Wedlug Ciebie aby smiglowiec ladowal musi w 2 stronke wirnikami krecic :D A wiesz ze jest cos takiego jak przyicaganie ziemskie ? jak nie wiesz to podskocz.



Napletoid6996

2020-12-08, 23:56
Cezar87 napisał/a:

No chyba raczej niebardzo cos uwazales na lekcjach. Gdzie masz tutaj jakas autorotacje? Wedlug Ciebie aby smiglowiec ladowal musi w 2 stronke wirnikami krecic A wiesz ze jest cos takiego jak przyicaganie ziemskie ? jak nie wiesz to podskocz.



Ty teraz tak serio? Czy poprostu chciales się wypowiedzieć na temat na ktory najwyraźniej nie wiesz nic?

danielbiel1988

2020-12-08, 23:57
Wiecie co... To tylko ponury żart. (mój cytat) W bezdechu chwytam oddech... Wola życia pulsu pilnuje, jest zimno i samotnie. Jestem człowiekiem///

eLzar

2020-12-09, 00:45
Zerknijcie proszę na jakim terenie jest zmuszony lądować pilot ..
Po drugie zauważcie, że od strony czołowej wirnik nośny helikoptera jest pochylony do przodu (pod kątem/napływu powietrza).
Ten film powinien być filmem instruktażowym aby nigdy nie podchodzić do helikoptera od strony czołowej czy nawet od tyłu (zasada konia - bo kopnie) zawsze od boku. Tym bardziej, że pan który szedł na pewniaka powinien poczekać, aż pilot wyłączy silnik i zmieni skok poszczególnych łopat śmigła który jest odpowiedzialny za pochylenie jego płaszczyzny wirowania.

Proszę

St...........on

2020-12-09, 01:03
Hahahaha eksperci, znaczy ci z przodu :amused: dawno się tak nieuśmiałem :amused:
Kokos,mam_racje,Lee jedyni ogarnięci, reszta ekspertów nie wie co to wirnik głowny i jak pracuje.

Noside

2020-12-09, 08:39
Jak mucha na łapce elektrycznej

Alfurbar

2020-12-09, 09:14
Na filmach dokumentalnych o wojnie w Wietnamie wszyscy koło lądujących helikopterów popie**alają zawsze w kucki. Przypadek ?

Aleo

2020-12-09, 09:24
danielbiel1988 napisał/a:

Wiecie co... To tylko ponury żart. (mój cytat) W bezdechu chwytam oddech... Wola życia pulsu pilnuje, jest zimno i samotnie. Jestem człowiekiem///



co ty k***a pie**olisz małolacie sp***olony poeto sfrustrowany

se...........ed

2020-12-09, 09:42
Tak samo jest z włączoną krajzegą , końcówki tarczy nie widać kiedy jest włączona . facet nie zauważył . widać tylko samą głowicę wirnika .

duman007

2020-12-09, 10:01
Czapki z głów :D

sadert1

2020-12-09, 11:56
Ktoś z tych ekspertów widział w ogóle helikopter na żywo? Helikopter lądując zawsze ustawia się pod wiatr - zatem ustawia wirnik by przeciwdziałać wiatrowi, czyli śmigła od przodu maszyny są pochylone. Do kadłuba podchodzi się od boków i żeby zminimalizować ryzyko należy być pochylonym. Koleś z filmiku to idiota do kwadratu.

Zbysław

2020-12-09, 12:23
Tam są 3 śmigła jeden jest niżej od reszty bo londował