18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Leopard 2A5

Suselot • 2015-07-29, 23:55
Niemiecki czołg w polskich rękach.



Polska posiada 247 tych maszyn, 142 L2A4, 105 L2A5.

pi...........ja

2015-07-31, 11:51
Kłócący się eksperci, pogodzę was. Obaj gówno się znacie. Nie sprzęt, nie ilość, nie wyszkolenie, nie warunki terenowe. Doktryna użycia decyduje o wszystkim.

Siberian_Meat_Grinder

2015-07-31, 12:59
pietras_ja napisał/a:

Kłócący się eksperci, pogodzę was. Obaj gówno się znacie. Nie sprzęt, nie ilość, nie wyszkolenie, nie warunki terenowe. Doktryna użycia decyduje o wszystkim.



mistrzuniu - poprosił mnie o podanie pewnych faktów, więc mu je przedstawiłem. Czytanie ze zrozumieniem kuleje, jak widzę ...

TheByQ

2015-07-31, 13:48
@Siberian_Meat_Grinder Brawo, o to mi chodziło. Wszystko ładnie wypunktowane, przyznaję ci rację, PzK III był bardziej zaawansowany od takiego 7TP, ale taki 7TP bił na głowę PzK I i II których było więcej w momencie wjechania niemieckiej armii do Polski.

v1vAz

2015-07-31, 15:45
Może sprzętu mamy mało, ale żołnierzy mamy najlepszych i najodważniejszych

lolcat

2015-07-31, 19:20
Deprechamurowana napisał/a:



Nie MG-42 lecz MG-43. A nawet jeśli używaliby 42jki to nic w tym złego, bo wiele krajów na świecie,do tej pory używa tego sprzętu ponieważ jest bardzo dobry pomimo tylu lat.



MG3
Cytat:

Poczytaj sobie o projekcie Anders, pooglądaj filmy z testów i znajdź dlaczego został upie**olony to się dowiesz.

Poczytaj sobie też o ostatnim przetargu na śmigłowce i dlaczego nasze rodzime konstrukcje zostały upie**olone.

Patrzeć trzeba troszkę dalej niż futurystyczny wygląd stworzony póki co z kartonu i podwozia CV-90.

PS. Przed kim chcesz się niby bronić tymi czołgami? Przed ruskiem? Buahaha. Czołgi miały ostatnie podrygi w czasie Pustynnej Burzy, obecnie są mało wartościowe. Kosztują miliony, a wystarcza jeden człowiek z PPK. 20 czołgów powiesz? Jeden A-10 je zamiecie. Czołgi to przeżytek i nie ma co w nie inwestować.



Anders to inna klasa pojazdu, a w przetargu nie startowały żadne rodzime konstrukcje.

riddick1773

2015-08-01, 07:40
TheByQ powiem ci tyle, po pierwsze mieli radia w czołgach, przez co się komunikowali i wiedzieli kto gdzie ma jechać, strzelać, itp.
Po drugie mieli doskonałe zgranie i wyszkolenie załóg.
Po trzecie masz tu wpis ;


We wrześniu 1939 roku najbardziej powszechnymi modelami czołgów niemieckich były już wtedy przestarzałe lekkie PzKpfw I (niem. PzKpfw skrót od Panzerkampfwagen - pancerny wóz bojowy, czołg) i PzKpfw II. Stopniowo w ciągu kilku lat zostały wycofane ze służby i zastąpione przez przejęte po zajęciu Czech PzKpfw 35(t) (czes. LT-35), PzKpfw 38(t) (czes. LT-38) oraz czołgi średnie PzKpfw III i PzKpfw IV. Ten ostatni czołg wyróżniał się tym, że był produkowany przez całą wojnę. Była to udana konstrukcja, w której możliwe okazało się dokonywanie modernizacji pancerza i uzbrojenia. Były również pionierami wielu technologii, oran komunikacji radiowej. Śmiało można powiedzieć, że czołgi niemieckie w '39 roku były najnowocześniejsze na świecie.

Literatura:

Janusz Ledwoch "Czołgi niemieckie 1933-45"
Jacek Solarz "Fall Weiss"
"II Wojna Światowa - Encyklopedia uzbrojenia"


I chłopie nie kłóć się ze mną, nie ta liga.

HigHSp33D

2015-08-03, 20:41
Gumior napisał/a:

One jeszcze mają MG-42 *raczej jakas jego lekka modyfikacje* założone...


MG-3, nadal 1200 pocisków/min ,ale amunicja NATO (czyli szajs)