18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Leopard 2A5

Suselot • 2015-07-29, 23:55
Niemiecki czołg w polskich rękach.



Polska posiada 247 tych maszyn, 142 L2A4, 105 L2A5.

iI...........Ii

2015-07-30, 00:07
Dobra maszyna.

Kaddafi

2015-07-30, 00:41
Dużo to pali?

Bir

2015-07-30, 01:50
Oddawać zużyte maszyny Polskiej Armii, maszyny których konstrukcję dobrze twórcy znają i doskonale będą wiedzieć jak w razie konfliktu owe pojazdy czy tam czołgi unieszkodliwić :D

So...........th

2015-07-30, 02:13
Temat ok nawet, ale za jajca powiesić tego kto tak bardzo zj***ł przerabiając ścieżkę dźwiękową...k***iu


Two Steps From Hell - Strength of a Thousand Men

gl...........31

2015-07-30, 04:01
Chorąży błotnik upie**oli... znów xd

riddick1773

2015-07-30, 06:42
200 czołgów też ch*ja znaczy na obecnym polu walki.
Tak jak pisałem w temacie o f16, gdzie tam koleś wychwalał nasze jastrzębie.
k***a, ludzie skumajcie, że wojny nie wygrywa się starym sprzętem z importu, żeby nie powiedzieć demobilu, bo niemcy już dawno a piątek nie używają.

ja...........ax

2015-07-30, 07:10
gdzieś czytałem że pociski dla tej wersji są ch*ja warte w przypadku konfliktu z ruskimi, bo nie będą przebijać pancerzy, jest rano nie chce mi się szukać o co dokładnie chodzi, ktoś mógłby dokładniej przeanalizować wartość bojową tych czołgów? demobil może to jest ale, większość konfliktów w jakich uczestniczymy, czy jak to teraz ładnie się mówi misji pokojowych, wystarczy

TheByQ

2015-07-30, 07:54
@riddick1773 Jak się niemcy wdupcyli do Polski w 1939 to oni mieli "sprzęt z demobilu" w porównaniu z naszymi czołgami, a i tak wjechali jak chcieli. Data produkcji i zaawansowanie techniczne są ch*ja warte bez dobrego przeszkolenia, niech się nasi szkolą na tych Leopardach i F-16, wejdzie PL-01 i może jakiś polski myśliwiec to nas i niemcy, i ruskie będą mogli tylko w dupę cmoknąć. I zaraz pewnie zleci się banda idiotów którzy zaczną pie**olić że PL-01 nigdy nie zostanie ukończony, będzie ch*ja warty, przegra z niemieckimi czy rosyjskimi czołgami, a potem wrócą do narzekania że to importujemy stary sprzęt. Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził.

Gumior

2015-07-30, 08:56
One jeszcze mają MG-42 *raczej jakas jego lekka modyfikacje* założone...

Perhydrol

2015-07-30, 11:39
Kaddafi napisał/a:

Dużo to pali?


W trudnym terenie niecałe 800l/100km, na drodze nieco ponad 200l/100km.

LICH0

2015-07-30, 12:17
A może w końcu zaczniemy produkować polskie czołgi a nie skupować złom z całego świata?
Polska Armia bez polskiego sprzętu... za to ze sprzętem z Niemiec, Szwecji, USA czy Izraela... :homer:

rai87

2015-07-30, 12:44
Siemoniak Ty ch*ju! Rozpie**alasz naszą armię ch*jowymi ustawami i jeszcze śmiesz się chwalić dokonaniami? Ty łachudro! Jak można być szefem MON, będąc cywilem, który wojska nie widział na żywo?

Co do Leopardów to jest tutaj pewien problem. Dla tego gównianego demobilu zarzucono "sponsorowanie" bardzo dobrze zapowiadającej się platformy Anders, która na łeb biłaby stare A5. No ale hajs w kieszeni musi się zgadzać. Śmiecie j***ne!

TheByQ napisał/a:

@riddick1773 Jak się niemcy wdupcyli do Polski w 1939 to oni mieli "sprzęt z demobilu" w porównaniu z naszymi czołgami, a i tak wjechali jak chcieli. Data produkcji i zaawansowanie techniczne są ch*ja warte bez dobrego przeszkolenia, niech się nasi szkolą na tych Leopardach i F-16, wejdzie PL-01 i może jakiś polski myśliwiec to nas i niemcy, i ruskie będą mogli tylko w dupę cmoknąć. I zaraz pewnie zleci się banda idiotów którzy zaczną pie**olić że PL-01 nigdy nie zostanie ukończony, będzie ch*ja warty, przegra z niemieckimi czy rosyjskimi czołgami, a potem wrócą do narzekania że to importujemy stary sprzęt. Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził.



Sorry kolego, ale pie**olisz jak potłuczony.

Po pierwsze.

Polskie czołgi w '39:
-Renault FT-17
-TK-3
-TKS
-Vickers E
-7TP (najlepszy nasz czołg w '39 - pancerz 5mm-17mm, uzbrojenie armata 37mm. Prototyp 1934)
-Renault R-35

Niemieckie czołgi w '39 (wymienię tylko te najlepsze):
- PzKpfw Pz-III (Aufs. A, B, C, D i E)
- PzKpfw Pz-IV (Aufs. A, B, C, D, E, F-1) (Wariant F-1 - pancerz 15 mm-60 mm, armata 75 mm. Prototyp '38)

O czym ty tu k***a mówisz? Kto miał demobil w '39? Niemcy? Później szanse sprzętowe się wyrównały, kiedy nasza wygnana armia siadła na Cromwelle, ale i tak nie na długo.

Po drugie. PL-01. Tak! Nie wejdzie do służby, bo już go upie**olili ze względu na zakup Leo. Tak! Ten sprzęt w formie takiej jaka była zaprezentowana był gorszy nawet od tych Leo. Nie pie**ol głupot jak nie masz pojęcia, ok?

Deprechamurowana

2015-07-30, 13:23
Gumior napisał/a:

One jeszcze mają MG-42 *raczej jakas jego lekka modyfikacje* założone...



Nie MG-42 lecz MG-43. A nawet jeśli używaliby 42jki to nic w tym złego, bo wiele krajów na świecie,do tej pory używa tego sprzętu ponieważ jest bardzo dobry pomimo tylu lat.