18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kyokushin - najtwardsze karate

mover2 • 2013-04-18, 05:17


Kyokushin karate czyli zamień swoje słabości w swoje atuty poprzez ciężki trening.

squallaz

2013-04-18, 06:06
Co za bzdura. To są specjalnie przygotowane deski, cegły, dachówki. Poza tym cegła nigdy nie odda jak powiedział Bolo.

mover2

2013-04-18, 06:24
@up jasne że ponacinane jest wszystko, tylko problem w tym że sam na żywo widziałem testy tamashiwari (łamanie desek) nawet sam coś tam złamałem. Dla ciebie chyba połamanie 5-10 desek sosnowych o grubości 2.5 cm kantem dłoni, stopy, piętą czy pięścią jest też udawane.
Same testy są tylko i wyłącznie dla sprawdzenia siły uderzenia i wytrzymałości kończyny, jeżeli masz dobrze utwardzone niektóre części ciała, to raczej nie połamiesz się tak łatwo na czyjejś twarzy.

głodny_toster

2013-04-18, 08:24
Wy się spinacie o bzdety a tam w 1:15 nigga walczy z Grizzly!!! :shock:

hubecik

2013-04-18, 09:22
@up "Co za bzdura. To są specjalnie przygotowane deski, cegły, dachówki. Poza tym cegła nigdy nie odda jak powiedział Bolo."

To co robią na tym filmiku jest czymś imponującym. Trenuję kyokushin od 8 lat sam doszedłem do niesamowitych efektów jeśli chodzi o wytrzymałość na ból, kontuzje w tym sporcie są codziennością szczególnie dłonie są najbardziej narażone. przy mocnym uderzeniu w kostkach pojawiają się mikro pęknięcia w procesie zrastania, kość się utwardza. Po wielu takich "mikro urazach" kostki są twarde jak skała. To samo dotyczy piszczeli ta sama zasada działania.

Ps. Miło patrzeć na miny ludzi gdy osoba o wadze 110 kg (ja) macha nogami jak "cepami" bezcenne

perun88

2013-04-18, 09:34
Mają zajebiste low kingi

kamil-c

2013-04-18, 09:49
k***a małpa VS Niedźwiadek tego jeszcze nie widziałem zajebiste !!!

voitek

2013-04-18, 11:41
@squallaz
Sam trenowałem Kyoukushin przez 10 lat i wiem, że ch*ja się znasz.

Taka zasada na przyszłość:
ch*j wiem, nie wypowiadam się.

pr...........as

2013-04-18, 11:43
rozjeb podpalony lód, wskocz na jajka, pokonaj niedźwiedzia :D zapisuję się!

xts

2013-04-18, 11:59
ta walka z cyrkowym niedźwiedziem mnie rozk***ia :DDDD w realu rozpłatał by go pazurami w pół ale co tam

Larvock

2013-04-18, 12:20
squallaz napisał/a:

Co za bzdura. To są specjalnie przygotowane deski, cegły, dachówki. Poza tym cegła nigdy nie odda jak powiedział Bolo.



Sam jesteś specjalnie przygotowany.. Ktoś Twoim starym podpiłował gumki.

Masutatsu Ōyama czerpiąc inspiracje z nauk legendarnego mistrza szermierki Musashiego Miyamoto, po długim okresie medytacji w górach Chiba, wykreował nowy styl karate - kyokushin, wymagający doskonałego przygotowania fizycznego. Stworzył on również "Test 100 kumite" mający spełniać zadanie "prawdziwego sprawdzianu zdolności bojowych karateki". Test ten polega na odbyciu 100 walk bez przerw, trwających od półtorej do 2 minut każda. Test uznaje się za zaliczony, gdy ukończy się wszystkie walki, przy tym należy mieć więcej zwycięstw niż porażek. Sam mistrz jest jedyną osobą która przeszła potrójny test 100 kumite (czyli przez 3 kolejne dni z rzędu). Wokół tego testu krąży również legenda, iż Oyama chciał dokonać poczwórnego kumite, niestety jednak zabrakło przeciwników.. Mistrz znany był również z tego, iż walczył z bykami gołymi rękami. Stoczył 52 takie walki, gdzie trzy z nich zakończyły się błyskawiczną śmiercią byka poprzez rozbicie jego czaszki jednym ciosem. Dało mu to przydomek "Godhand" (Boska dłoń).


sachcio

2013-04-18, 12:51
polecam film "Fighter in the wind"

daf098

2013-04-18, 13:03
perun88 napisał/a:

Mają zajebiste low kingi



low co?

Tafariel

2013-04-18, 13:04
Zabrakło tylko :


Deflorat

2013-04-18, 13:06
Tylko Dżudo