18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kulturę mamy w dupie

tds1974 • 2013-04-04, 14:12
3/4 Polaków nie interesuje się kulturą. W ciągu ostatniego roku liczba osób deklarujących zainteresowanie kulturą wzrosła nieznacznie - z 23% do 27%. Jednocześnie zdecydowanie największa grupa osób deklaruje, że w ogóle nie interesuje się kulturą (43%). Źródło



Wyjaśniać chyba nie trzeba, że to się przekłada na jakośc kabaretów, relację społeczne, wzrost tzw. ruchów narodowych oraz na jakość komentarzy pod tym postem.


pikus88

2013-04-05, 15:46
Suty_dziobaka napisał/a:

Czym głupsze mamy społeczeństwo, tym łatwiej nim manipulować. Podnosi się akcyzę na książki, coby czytelnictwo jeszcze bardziej zmalało. W telewizji króluje chała i programy typu "Trudne Sprawy". Dobrych filmów w normalnych godzinach wieczornych nie uświadczymy (chyba że na kilku kanałach tematycznych). TVP notorycznie olewa widzów i nie transmituje wielu ważnych wydarzeń kulturalnych, koncertów czy gal filmowych. Zamiast tego płaci się kontrakty gwiazdorskie Karolakom i Lisom. Polska kinematografia leży i kwiczy. Każdego roku wypuszcza się kilkanaście filmów z czego może z dwa-pięć jest rzeczywiście wartych uwagi. Czasy Polskiej Szkoły Filmowej raczej nie wrócą przy obecnym stopniu zidiocenia widowni.
Publicystyka z prawdziwego zdarzenia też jest czymś marginalnym. Dominują quasi publicystyczne show w których uprawia się słowną bokserkę. :roll:




nie wiedziałem, że akcyza nakładana jest na książki, może zapoznaj się do czego odnosi się ten podatek. Polacy zawsze olewali kulturę, woleli zalać mordę bimbrem niż dbać o rozwój tej sfery życia. Telewizja wyświetla to co chce oglądać widz, każdy program z wyższą oglądalnością zapewnia większe wpływy stacji, jest na to popyt to dlaczego mieliby zastanawiać się nad tym, że to głupie? W gruncie rzeczy to sam odbiorca jest sobie winien, my Polacy mamy tak, że interesujemy się życiem sąsiadów bardziej niż swoim, takie programy jak Dlaczego ja?, Trudne sprawy pozwalają w pewnym sensie na zredukowanie tych zapędów z wpychaniem swojego nosa do spraw innych osób. TVP to specyfika tam nigdy nie było dobrze i tu głównym problemem są beznadziejne upolitycznione zarządy stacji, które wolą się skupiać na PR danej partii rządzącej niż na krzewieniu kultury. mimo wszystko stwierdzenia, że nie ma dobrych filmów w normalnej porze jest nadużyciem jak dla mnie. Od kilku lat nie oglądam zbyt często TV mimo to co jakiś czas trafiam na to co mogę obejrzeć bo mnie ciekawi. W jakiś sposób misję TVP wypełnia bo z nawet mój ojciec, w którym po 10.IV.2010 obudził się nagły patriotyzm i dostrzeganie masonów/żydów/bolszewików/lewaków u władzy, znalazł dla siebie seriale, które go interesują (Czas honoru, Anna German).
Telewizja płaci tyle ile musi nie zapłaci, to straci redaktorów a ukształtowanie takiego, który zdobędzie sympatię u widza jest czasochłonne i też znacząco obciąża finanse. Dlatego wolą płacić i mieć gwiazdy, taki rynek, nie zapłacisz, redaktor pójdzie do stacji prywatnych. A to, że dla nas są to duże pieniądze, kogo to obchodzi? Kinematografia leży, nie sposób się nie zgodzić, ale to też w dużej mierze wpływ naszej zawiści, jak tylko ktoś stara się coś stworzyć to zaraz życzliwi rzucają mu kłody pod nogi.
A te polityczne show mają oglądalność i dlatego są takie a nie inne, politycy już dawno rozpracowali psychologię tłumu i bawią się naszym kosztem, moherkom wmówiono, że są wielkimi patriotami, wykształconym z wielkich miast z kolei wbito do łbów, że są mądrzejsi od reszty i to oni są najlepsi. I tak od tych kilku lat kłótni pomiędzy PO i PiS lud się bije a świnie wyżerają z koryta.

pi...........ka

2013-04-05, 16:42
tds1974 napisał/a:



A pie**olisz. Nie stać cię na przeczytanie książki Noblisty, nawet ściągniętej z internetu? Nie stać cię na obejrzenie ambitnego kina lub spektaklu teatralnego, nawet ściągniętego z netu? Słyszałeś o teatrach online?

k***a, do tego "nas nie stać" dodaj jeszcze "że to wina polityków"... eh, zdenerwowałem się.



lol to najlepiej obejrzeć na jutube koncert z filharmonii w jakosci 240p i na głosnikach 2.1 creative :) puknij sie w czolo idioto

pakicito

2013-04-05, 17:13
Kabarety i filmy dokumentalne można obejrzeć, ale teatry są pedalskie, więc każdy facet powinien się trzymać z dala

tds1974

2013-04-05, 19:58
ZłoconyPenisZagłady napisał/a:

Zdobywasz dane odnośnie zainteresowania kulturą na pudelku?



Na pudelekX.pl konkretnie. Wejdź i zobacz czy to syf, czy nie.

pika napisał/a:



lol to najlepiej obejrzeć na jutube koncert z filharmonii w jakosci 240p i na głosnikach 2.1 creative :) puknij sie w czolo idioto



Mówiłem, że brak kultury odbije się w komentarzach pod artykułem :)

pakicito napisał/a:

Kabarety i filmy dokumentalne można obejrzeć, ale teatry są pedalskie, więc każdy facet powinien się trzymać z dala



Piękne.

tomo83

2013-04-06, 03:24
oprócz kultury słaba jest u nas informacja, to co serwują nam nasze niby programy informacyjne to kicha i tyle. Marzy mi się program TV i dobry portal informacyjny z prawdziwego zdarzenia, oderwany od bagna w polityce, włażenia w dupę USA i klękania przed kościołem. Takie informacje sensu stricte bez pie**olenia.