18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Księga Sakralnych Absurdów - Księga Rodzaju cz. 1

KuroNoTenshi92 • 2015-02-21, 01:35


Mam nadzieję, że ten filmik pobudzi komuś myślenie.
Polecam resztę filmów tego Pana.
Zgodnie z wolą autora nagrania. Film nie ma na celu wyrobić w was opinie tylko zachęcić was do wyrobienia sobie własnej opinii.

BTW.
Katolki zanim coś napiszecie to obejrzyjcie wszystkie jego filmy.
Znajdziecie odpowiedzi na swoją argumentacje.

lufnik1946

2015-02-21, 07:50
No debil. Bierze każde słowo z biblii dosłownie i się dziwi, że nie może pojąć o co chodzi. Niestety Biblia nie jest prostą książką, a większość tekstu to przenośnia, pisana specjalnie takim prostym obrazowym językiem, zeby prości ludzie mogli ją zrozumieć. Poprzez taką analizę jaką przeprowadził ten gościu, można dojść do tych samych wniosków co on, dlatego nie należy brać każdego fragmentu dosłownie.

ja...........ax

2015-02-21, 08:27
no debil przecież wiadomo, że dosłownie bierze się tylko to co nam w danej chwili pasuje, dlatego jemy owoce morza które są obrzydliwe bogu, ale nienawidzimy pedałów do których bóg miał podobny stosunek.
powiem tyle jeśli pamięć mnie nie myli do początków XX wieku istniało kilka sanktuariów świętego napletka Jezusa i ludzie k***a pielgrzymowali do nich i napletek cuda robił uzdrawiał ludzi, sam ten kretynizm skreśla tą idiotyczną wiarę

Mesjaszowaty

2015-02-21, 08:32
lufnik1946, ten browar dla ciebie to j***ny przypadek, Tak sie nacisnelo no chyba ze bog tak chcial ;D

adamantan

2015-02-21, 09:10
@jabolmax, zrozumiałabym jeśli jako ateista po prostu skrytykowałbyś wiarę, ale zwykłe obrażanie religii z włączeniem w to wulgaryzmów i bez rzeczowych argumentów jest nie tyle chamskie co po prostu świadczy o poziomie Twojej inteligencji. Chyba że twoja wypowiedź miała głębszy sens i ja jako głupia osoba wierząca źle rozumiem znaczenie słów „idiotyczna wiara”? Rozumiem, że twoim zdaniem każdy wierzący uważa wszystkich księży za objawioną świętość, modli się do zmyślonych relikwii, bije gejów i ateistów i wysadza lotniska w powietrze? Ja rozumiem, że teraz jest moda na oświecony ateizm, ale są pewne granice krytyki. Zresztą co ci przeszkadza, że niektórzy lubią sobie pójść do kościoła, albo poczytać Biblię? Robią Ci tym krzywdę?

ja...........ax

2015-02-21, 09:49
@adamantan no trochę głupia jesteś bo związek wyrazów idiotyczna wiara przysłonił ci dwa argumenty popierające dlaczego to wierzenie, zresztą jak każde inne jest idiotyczne. ale spoko wyłuszczę ci to bo mistrzem pióra nie jestem więc możliwe ze to moja wina:
a) traktowanie tekstów świętych dowolnie jak nam pasuje do jednych stosujemy się dosłownie iinne traktujemy jako przenośnia.
b) bałwochwalczy kult relikwii, którego przedstawiłem najjaskrawszy przykład (to to o napletkach), nie sądzisz że wizja jezusa z kilkoma ku*asami jest conajmniej idiotyczna?


mogę dodać na specjalne twoje życzenie wile więcej przykładów, mnie zawsze bawił na przykład stosunek kościoła w XIX do majtek u kobiet

zomos

2015-02-21, 10:13
@up i wszyscy.

Pozdrawiam debili. Religia polega na tym by coś wymyślić a potem przekonać do tego resztę.

Jakbym miał posłuch wielkiej grupy baranów to mógłbym zrobić z etykiety domestosa księgę religijną wyznającą zabijanie zarazków...

adamantan

2015-02-21, 10:35
@jabolmax, jesteś ignorantem, ale co mi tam, odpowiem na twoje argumenty.
Ad. A) Zakładam, że skoro tak chętnie polemizujesz nt. wiary chrześcijańskiej to czytałeś Biblię . Biorąc pod uwagę wiek Biblii można wywnioskować, że wiedza w zakresie fizyki ówczesnych ludzi była ograniczona w porównaniu do naszej. Zakładając więc(zgodnie z moją wiarą), że Biblia była pisana przez ludzi (pod natchnieniem Ducha Świętego) można spokojnie założyć, że opisywali oni to wszystko tak, jak rozumieli. Nie wspominając o tym, że wiele historii zawartych w piśmie było przekazywanych ustnie, co tym bardziej wskazuje, że ludzie przekazywali je w taki sposób, w jaki sami potrafili zrozumieć. To coś jakby powiedzieć humaniście, żeby opisał właściwości koligatywne soli. Fizyk przytoczy wzory teoretyczne opisujące to zjawisko. Humanista powie, że lód zmieszany z solą kuchenną szybciej chłodzi wódkę.

Ad. 2) Przeczytaj mój post znowu , a zobaczysz, że odniosłam się do tego argumentu. Dla mnie bałwochwalstwo jest grzechem. To samo jest napisane w Starym i Nowym Testamencie. Ktoś, kto wierzy w Boga nie musi wierzyć w chore ideologie niektórych księży. Jeżeli czytałeś Biblię, to doskonale wiesz, że w Nowym Testamencie Chrystus ostro potępił poczynania wielu duchownych, co denerwowało faryzeuszy. Ja nie zaprzeczam, że ogromnym problemem wiary jest to, że niektórzy próbują wprowadzać w nią nowe zasady we własnych celach. Wielu wierzących się na to nabiera. Ja jakoś potrafię zrozumieć, że ateiści są różni. Nie wiem, czemu Ty nie rozumiesz, że osoby wierzące też się od siebie różnią. Znam ateistę, którego bardzo szanuję za poglądy i nie skaczemy sobie do gardeł tylko dlatego, że ja wierzę, a On nie. Idąc twoim tokiem rozumowania, muszę chyba założyć, że wszyscy ateiści są pokroju palikociarni?

ja...........ax

2015-02-21, 11:35
więc tak, nie masz pojęcia w jaki sposób powstało pismo święte oraz nikłe o jego zawartości jak i o samej teologii więc ci wytłumaczę. Pierw skąd to wiem studiowałem historię licencjonowałem się co prawda z działalności inkwizycji w południowej Francji w XII, ale z racji mojego zainteresowania tematyką religijną jak i faktu że starożytność też miałem trochę tej wiedzy mam więc od początku, stary testament powstał z kompilacji dwóch tradycji jachwistycznej i kapłańskiej, więcej po samej kompilacji jeszcze później przenalizowano co należy do kanonu co jest apokryfem, kanon żydowski katolicki i protestancki różnią się od siebie, wnioski z inspiracją ducha świętego i konotacją tej dowolności z nieomylnością boga pozostawiam tobie, do tej nieomylności jeszcze będę wracał, pozostawiam tobie, dalej w starym testamencie bo chyba słabo go czytałaś nie ma mowy o duchu świętym bóg zwraca się bezpośrednio do wybranych przez siebie ludzi i dyktuje im jak mają się zachować, więc jak mówi, że jedzenie owoców morza jest tak samo obrzydliwe jak homoseksualizm, to masz bana na jedno i drugie, jak jest napisane że kara śmierci jest za chodzenie w ciuchach zrobionych z różnej przędzy to mordujesz ludzi w bluzach typu 70% cotton 30%poliester, proponuje przeczytaj sobie księgę powtórzonego prawa i kapłańską tu nie ma miejsca na interpretacje. przechodzimy teraz do imprezy pod tytułem nowa arka przymierza Jezus jak twierdzi kk unieważnia starą i daje nową z nowymi przykazaniami, tylko gdzie w tym wszystkim nieomylność boga zmienił zdanie dostosowywane się do nowych czasów istota której przypisuje się cechy boskie raczej wymyśla prawa takie których się nie zmienia, wiesz dlaczego bo są doskonałe tak jak on sam i jego słowo, ale jedziemy dalej wiara w ikony kult świętych jak i relikwii czyli bałwochwalstwo pięknie usprawiedliwione ale jednak jest oficjalnie sankcjonowane przez kościół czerpał z tego zyski namawiał ludzi. nie interesuje mnie w co ty sobie tam wierzysz takie są fakty kościół popierał modlenie się do napletka, dla ciebie to może złe i głupie ale chodzisz tam i łykasz inne głupoty śmieszniejsze jest to żę robi to z ciebie heretyczkę i jeszcze kilakaset lat temu skończyła byś może na stosie. prawda jest taka że przyjmujesz pismo w całości albo jesteś taką samą bezbożną grzeszniczką jak ja tylko żę ja jestem szczery, a ty się oszukujesz. więcej same ewangelie zostały przeformatowane, zmieniono ich wyraz, by pasowały pod nowy obraz kościoła który stworzono podczas soboru nicejskiego gdzie ostatecznie z gnostyckiej sekty żydowskiej przekształcił się w noplatonizm dla ubogich

Tassadar

2015-02-21, 11:45
Wszyscy skaczą jak pchły, nauka technika mądrość a jak się robi badania w wydawało by się zaawansowanej dziedzinie takiej jak medycyna to się okazuje że gówno wiemy. Placebo potrafi osiągać 80% skuteczności działania. Więszkości praw rządzących światem nie rozumiemy i nie jesteśmy w stanie określi dlaczego jest tak a nie inaczej i z czego to wynika. Ja bym takich pochopnych wniosków nie wyciągał. Nikt tak naprawdę nie wie jak jest, a ktoś kto jest zagorzałym ateistom to według mnie może być porównany do naukowca który uważa, że odkrył już wszystko co może być odkryte. Co jeśli jest wokół nas coś czego my nie jesteśmy jeszcze w stanie zbadać? Niedawno nie wiedzialiśmy o podczerwieni, ferromagnetyźmie, falach radiowych, zupełnie niedawno poznaliśmy kwanty które wywróciły na lewą stronę dotychczasowe myślenie o fizyce. Może niedługo się okazać, że jest coś takiego co można by nazwać duszą, jakąś wszechobecną świadomością które będzie mierzalna jakimś instrumentem. I co wtedy?

ja...........ax

2015-02-21, 11:51
@up nie wierze w boga tak jak nie wierzę w smoki, ktoś musiał znaleźć kości dinozaurów i poniosła go wyobraźnia, jednorożce, ściema wymyślona przez wikingów by opychać kły narwali za grubą kasę, bóg to ta część której nasi przodkowie nie rozumieli dlatego przypisywali to mu, przypływy sztormy wiatry wschody słońca, im więcej rozumiemy tym mniej jest miejsca boga, aktualnie ma on dwa miejsca, jedno to psychoterapeutyczne placebo w przypadkach kryzysowych, drugie to wykorzystywanie tępych idiotów dla własnego zysku, pierwszy przypadek toleruję ale z powodu drugiego będę walczyć zawsze z każdą możliwą wiarą bo stanowi to zagrożenie dla mojego komfortu jak i życia, patrz muzułmanie

a i masz bardzo blade pojęcie o medycynie jak i o nauce, efektywność placebo osiąga jedynie w niektórych wypadkach i na ogół jest to związane z subiektywnym wrażeniem pacjenta nie rzeczywistym efektem, złamanej ręki placebo sobie nie wyleczysz raka też

KuroNoTenshi92

2015-02-21, 12:09
@lufnik1946
Prosiłem Cię abyś obejrzał najpierw wszystkie jego filmiki a potem coś głupiego napisał.

1. Jak wam wygodnie to mówicie o Ponad czasowości biblii, ALE JAK WAM NIE WYGODNIE to piszecie aby nie brać bibli dosłownie i z dozą dystansu.

2. Co to znaczy nie brać bibli dosłownie? Jeżeli dzisiaj LUDZIE XXI w nie potrafią zrozumieć tej "mądrości" TO JAKIM CUDEM BANDA SEMICKICH NOMADÓW rozumiała tą księge VII w p.n.e???

Ork.Fajny

2015-02-21, 12:18
jabolmax napisał/a:

powiem tyle jeśli pamięć mnie nie myli do początków XX wieku istniało kilka sanktuariów świętego napletka Jezusa i ludzie k***a pielgrzymowali do nich i napletek cuda robił uzdrawiał ludzi, sam ten kretynizm skreśla tą idiotyczną wiarę


Z chęcią je poznam i poczytam o przypadkach cudów. Tylko nie z Wikipedii...


#film
Jeśli ktoś kończy część swojej "analizy" za pomocą zwrotu: "Tak, bez pół litra nie zrozumiesz o co chodzi" to z miejsca skreśla go z listy osób, które powinny się wypowiadać na ten temat...
W ogóle stary facet a bawi się w gimboateizm będący domeną niewyżytych nastolatków i tłuków z sadistica...

ja...........ax

2015-02-21, 12:31
@up powiedz mi jakie źródło uznasz za dostatecznie prawdziwe? bo ja raczej leniwy jestem, a pierwsza strona wyników z zapytaniem raczej zakrawa na śmiech niż wiarę, ale temu panu już bym ufał http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,364. a i ten teks trudno uznać za ściemę http://ok.apologetyka.info/ateizm/o-swietym-napletku-jezusa,756.htm tego filmiku też mi się nie chciało oglądać bo typ się podnieca tym czym ja się cieszyłem z piętnaście lat temu