18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krzysztof Szczerski i podsumowanie osoby Tuska

marecki12 • 2013-03-02, 18:31

Aragon1988

2013-03-03, 20:21
k***a ilu tu jest znawców gospodarki? Same 'mondre' ludzie. Najlepiej zbesztać PO za nierozdawanie kasy. Jestem wielce ciekaw jaka jest (sensowna) alternatywa dla PO. Bo to właśnie jej (owej alternatywy) brak jest najgorszy dla PO.

Cous_cous

2013-03-04, 01:48
CDBlaze napisał/a:



bo mnie to k***a nie obchodzi. Ja mieszkam w Polsce, a nie w Grecji, Hiszpani, czy we Włoszech.



Dlatego będziesz hejtował wszystkich premierów, prezydentów itp po kolei. Wojna, komunizm, nieudolne rządy Wałęsy, Kwasniewski na plus ale Jarek z Leszkiem musieli to sp***olić i teraz kryzys światowy. Po takimś czymś jak kolejny kandydat nawet i z partii księżycowej będzie mówił, że to naprawi, to będzie kłamcą, a każdy kto mu uwierzy, idiotą.

polo44

2013-03-04, 09:40
Aragon1988 napisał/a:

k***a ilu tu jest znawców gospodarki? Same 'mondre' ludzie. Najlepiej zbesztać PO za nierozdawanie kasy. Jestem wielce ciekaw jaka jest (sensowna) alternatywa dla PO. Bo to właśnie jej (owej alternatywy) brak jest najgorszy dla PO.



Nie trzeba być jak to mówisz znawcą gospodarki, wystarczy wyłączyć TVN, nie wchodzić na Onet, nie czytać Gazety Wyborczej tylko wyjść trochę na świat i się rozejrzeć, żeby zobaczyć, że nie jest dobrze.

W 2004r. byłem na spotkaniu na Uniwersytecie z Donaldem Tuskiem podczas jego Turne po Polsce. Wtedy był jeszcze słabo popularny. Na tym spotkaniu zapowiadał wprowadzenie okręgów jednomandatowych, likwidację senatu, 15% podatek liniowy, poprawę działalności ZUSu, zmniejszenie biurokracji, lepsze warunki dla małych firm między innymi firm w jeden dzień.

Dziś mija prawie 10 lat od tego co wtedy zapowiadał, ma większość w sejmie, większość w senacie i swojego prezydenta i co zrobił?:
-wciąż mamy wybory większościowe, gdzie do sejmu wchodzą ustawione jedynki, i nawet jak poseł zrobi coś złego a lider wystawi go na pierwszym miejscu na liście to i tak wejdzie (taka Ewa Kopacz z nagrodą 45tys napewno wejdzie z pierwszego miejsca na liście PO) a ciekawi mnie czy wiesz którzy spośród posłów są wybrani z Twojego okręgu wyborczego
-Senat wciąż istnieje i ma się dobrze, a w nim 63 senatorów PO, i marszałek Borusewicz z PO który sam sobie przyznał 50 000zł nagrody, plus cała kancelaria senatu to naprawdę sporo ludzi
-Wciąż mamy skalę podatkową, a "liberalna" partia w dobie kryzysu zwiększa podatek VAT :facepalm: swoją drogą zmniejszyła podatki i wprowadziła podatek liniowy dla firm partia "socjalistyczna" PiS
-ZUS ma się coraz gorzej, a liberalny rząd praktycznie zlikwidował wpływy dla wolnorynkowych OFE likwidując praktycznie reformę emerytalną i przekazując te pieniądze prawie w całości do zupełnie nie rentownego ZUSu na renty i emerytury dla obecnych emerytów i rencistów
-za rządów PO zwiększyła się liczba urzędników PO o ponad 150000 osób przekraczając tym samym magiczną liczbę 1 miliona urzędników (dane eurostatu 2012r) swoją drogą niezła grupa wyborców
-coraz gorsze warunki dla małych firm, ZUS co miesięczny już wynosi ponad 1000zł dla jednoosobowych firm czy się osiągnie zysk czy nie
-jesteśmy 4 najbiedniejszym państwem spośród wszystkich 27 krajów UE (wyprzedzamy tylko Rumunie, Bułgarię i Łotwę) dane eurostatu PKB per capita 2013r
-największym problemem nie wydaje się gospodarka i funkcjonowanie państwa tylko geje i lesbijki
-Unia Europejska chce, by jedna piąta funduszy europejskich szła na cele klimatyczne. Oznacza to, że z wynegocjowanych 300 mld zł Polska na walkę ze zmianami klimatu musi przeznaczyć 60 mld zł. Ale to nie wszystko. Drugie tyle będziemy musieli dopłacić z własnej kieszeni

Ale tego nie przeczytasz na onecie ani w Gazecie Wyborczej ani nie usłyszysz w TVNie.

Mógłbym tak pisać o faktach, a nie o tym co może być tylko sądzę że i tak nikt tego nie przeczyta.

W sumie czego można oczekiwać jak stworzyli tyle ciepłych posadek, im chodzi tylko o własną dupę, a nie o Polskę.

Piszesz, że chodzi o to żeby PO rozdawało kasę, niech nie bierze i nie daje Polacy dadzą sobie radę, najważniejszy jest wolny rynek, a nie przeregulowany rynek UE z masą urzędników i centralnym rozdawnictwem, i planami 7 letnimi jak za PRLu.

Twierdzisz, że nie ma alternatywy dla PO, ponieważ TVN Ci tak wmawia, że to jest jedyny sensowny wybór żeby wciąż mieć zieloną wyspę, wmawiają, że na PO głosują młodzi piękni wykształceni nowocześni i bogaci, a na resztę ciemnota i zacofani. Wierzysz w to?

Wcale nie trzeba głosować na PiS jeśli się nie głosuje na PO, ani na żadną partię z obecnego sejmu.

Aragon1988

2013-03-04, 11:58
up co wy wszyscy z tym TVNem j gazetą wyborczą??? tak się składa mam więcej kanałów i nie jestem wyznawcą niebieskiego kółka. Są tendencyjni, tak samo jak była tv Trwam, bo takie są media. W związku z tym warto obejrzeć wydarzenia, fakty i wiadomości, wtedy widać 'drobne' różnice w interpretacji tych samych informacji. A jak dorzuciło się do tego jeszcze Trwam to już było zabawnie bo niemal każda polityczna nowinka była jednocześnie zła i dobra.

Redsik

2013-03-05, 02:04
Krótko: Czytając komentarze, dochodzę do wniosku, że niezbyt rozgarnięciu ludzie tu piszą.

1. Każdy klaszcze uszami, bo jadą po władzy, nie biorąc pod uwagę argumentów jakich używa Pan Szczerski.
2. Oczywiście rząd jest nieudolny, ale pochwalanie krytyki kolesia, który mówi, że pieniądze trzeba wydać 'na wszystko', jest śmieszne. Czy on powiedział coś konstruktywnego ? Bo mówić, że jest źle to może byle obszczymurek spod monopola.

Wniosek: Zmiany trzeba by zacząc od siebie Polaczki (chyba głównie do gimbazy piszę). Trzeba brać pod uwagę konkretne argumenty, a nie to że kolejny polityk wyskakuje z mordą do innego polityka.

PS @polo44 up, za to że jesteś jedną z niewielu osób, która wie o co chodzi w rzeczowej argumentacji :)

Krak

2013-03-06, 08:41
Prawdę mówi ten posieł, ale to niestety jest śliska partyjna świnia z Krakowa

TenKtoryWieWiecej

2013-10-28, 21:07
Czytam te wypociny wielu osób i pusty śmiech ogarnia moją osobę.

Ludzie nie macie pojęcia o ekonomii, o zarządzaniu gospodarką, ale krytykujecie idąc jak tępa masa za głosem ludzi, którzy co miesiąc pobierają wypłaty rzędem kilku tysięcy, a czasami kilkunastu tysięcy złotych. Ten poseł, który tak ponoć walczy o Polaków pobiera takie same pensje jak i reszta. Atakowanie Tuska jest modne wśród polityków, nie tylko PiSu, ale i wszystkich. Czemu? Bo wiedzą że krytykując Tuska sami sobie budują poparcie, a po wyborach będą robili to samo co dzisiaj robi Tusk.

Śmiech ogarniający każdego kto ma chociaż trochę pojęcia o ekonomii w sprawie wzrostu cen paliw był ogromny. Ludzie krzyczeli że to wina Tuska że cena benzyny tak wzrosła, co z tego że od rządów Kaczyńskiego cena za baryłkę ropy wzrosła prawie dwukrotnie (i to też nie wina Kaczyńskiego, żeby nie było że go oskarżam). Cena paliwa musiała wzrosnąć bo my mamy złotówki, czyli sprowadzamy paliwo w dolarach, a jeżeli cena ropy rośnie w górę to i cena paliwa rośnie i rząd nie ma na to większego wpływu, ale co może o tym wiedzieć ciemny lud, który krzyczy "władza w ręce ludu" i takie tam inne bzdury.

Czy Tusk rządzi dobrze? Nie! A czy jest jakaś alternatywa? Nie!
Nie mamy polityków, którzy są w stanie uleczyć kraj, który jest przesiąknięty układami, korupcją i tak chorymi systemami.

Inni idioci na tej stronie piszą "co mnie obchodzi Grecja, Hiszpania czy Włochy?". No własnie gdybyś się interesował czymś innym, niż tylko krytyką rządów Tuska to wiedziałbyś biedny Polaku, że inne rządy mają ogromny wpływ na rozwój naszego państwa. Siła Europy jest zależny o wielu krajów, w tym i od Polski.

Jeżeli chcesz garść statystyk to Polska w puli ok. 200 krajów na całym świecie zajmuje miejsca w pierwszej 50 rankingów, jeżeli chodzi o rozwój gospodarczy kraju, nie jesteśmy gdzieś na szarym końcu. Polacy zarabiają ok. 5x więcej niż przeciętny Chińczyk. Dlaczego więc mamy taki problem i odstajemy od ścisłej czołówki? Bo mamy słabą walutę, wszystko co importujemy dostajemy 2x drożej, albo i 3x. Stąd te wszystkie problemy, a nie oszukujmy się mimo że mamy piękny kraj to nie mamy tutaj wielkich możliwości rozwoju, nie posiadamy złóż ropy, ani innych cennych surowców, prócz węgla. Nasz klimat nie jest idealny pod rozwój turystyki.

Tusk padł ofiarą dawnych rządów, chcąc coś naprawić odsłonił wszystkie brudy w naszym kraju, co w efekcie spowodowało że Polacy wreszcie zobaczyli w jak chorym kraju żyją. Nikt nie jest w stanie dzisiaj naprawić Polski, to wszystko musi być naprawiane po kolei, system po systemie.

seba7212

2014-02-17, 22:18
Nawet bym nie mrugnął strzelając do takich POpaprańców.