18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koszta życia

Rabel • 2012-01-15, 02:44
Wiem, że są tu osoby świadome i ogarniające temat poruszony w tych filmikach, ale tak samo wiem, że u większości ludzi tej świadomości i ogarnięcia brakuje. Kobieta może nie ma zachęcającego do wysłuchania głosu, ale na pewno mówi sensownie. Wypada tylko zapytać, po ich oglądnięciu i uświadomieniu sobie pewnych rzeczy, jak długo jeszcze pozwolimy by państwo bezczelnie okradało nas z większości pieniędzy jakie zarabiamy ?







a ja wiem???

2012-01-15, 03:28
k***a ale mieciu się zagotował nie dziwię mu się a ten rudy po lewej to pewnie tusk. chyba lepiej by byłoo jakby średniowiecze wróciło to by h*jom łby poodcinał i na pale ponabijał.

ticorr

2012-01-15, 06:35
Staram się zawsze popierać wszelkie przejawy minarchizmu w tym kraju, ale... do k***y nędzy, "Krajowy Ruch Liberałów, Patriotów i Konserwatystów"?! Kto wymyślił tam takie hasło? Równie dobrze można stworzyć Klub Miłośników Belzebuba, Gabriela i miłośników marchewki - takie samo totalne nieporozumienie lingwistyczne... i jeszcze ci patrioci-samozwańcy oraz tworzenie skrótu wymuszającego strasznie wk***iający błąd ortograficzny... ech... tak ciężko tam o solidnego copywritera?

A tego usadzenia dziewczyny dwa metry od mikrofonu, z litości, nawet już tu nie będę komentował...

Rabel

2012-01-15, 10:57
Nic wielkiego nie odkryła - racja.
Czy wszyscy ludzie zdają sobie z tych faktów sprawę ? Wątpię.
Czy uświadamianie większej ilości ludzi może coś zmienić ? Szczerze w to wierze. I to jest powodem dla którego wrzuciłem te filmy.

mkmkmk2

2012-01-15, 11:50
Kiedyś coś w naszym kraju pęknie. Tak dłużej nikt nie wytrzyma.

okanslig

2012-01-15, 12:20
@up nic nie peknie. Jestesmy jak ta zaba pod ktora gotuja wode. Politycy sa za sprytni, zeby nas wrzucic do wrzatku, wiec stopniowo nam dowalaja brzemienia na garb.

nucky

2012-01-15, 13:28
Jeżeli przeciętny robol dostawałby całość kasy na rękę, a potem przyszedłby urzędas zaj***ć mu 80% to raczej skończyłoby się to ostrym wpie**olem. Tak to wszystkie podatki są ukryte i robol myśli, że jest git. Nie jest git k***a! Żyjemy w zbrodniczym reżimie, który doi nas dwa razy bardziej niż Hitler!
Zlikwidować cały socjal i oddać ludziom ich pieniądze k***y! Tylko wtedy ścierwo z wiejskiej i wszystkie urzędasy musiałyby się wziąć do uczciwej roboty, a to im się nie widzi.

Kriski

2012-01-15, 14:05
Oczywiście to przez masonów, żydów itd .
Nikt nie da sobie powiedzieć że to przez nas ( wyborców ) Którzy głosują tak jak głosują, lub nie robią tego wcale .
Na forach, w barach, kościele, wszyscy są jak najbardziej światli ; mają własne zdanie, że jest źle, że trzeba zmian itd itp.
Ale w dniu wyborów i tak zagłosują jak im lepszy w PR każe .
Obudźcie się udowodnijcie że macie rozum i wolną wolę . Jest więcej partii, nie tylko PO, PiS + kolesie .


ziemowit18

2012-01-15, 14:13
i co oddasz wszystkie pieniądze robolom a ci wszystko przejedzą przepiją itp. bo kto by się martwił pieniędzmi na starość. takie pie**olenie o o dupie maryny. podatki muszą być bo inaczej za co opłacisz lekarzy, urzędników, szkoły itp.? wyobraź sobie że nie ma podatków więc lekarze nie dostają kasy z państwa czyli za każdą wizytę musisz zapłacić, idziesz do urzędu za pieczątkę musisz zapłacić, twoje dziecko idzie do podstawówki/gimnazjum/liceum/studia i musisz zapłacić czesne bo państwo nie ma pieniędzy bo nie ma podatków! nie ma refundacji leków (fakt jest ich mało ale jakieś są) i zamiast płacić kilkadziesiąt złotych za leki wydajesz kilkaset albo i więcej. to o czym pie**olicie to jest utopia i anarchia. To że państwo źle funkcjonuje to jedno ale to o czym wy pie**olicie to aż żal czytać. poczytajcie trochę o ekonomi to dowiecie po co są podatki i po co rząd podnosi wiek emerytalny przez który wszyscy płaczą.

gregor40

2012-01-15, 14:22
Tak, zlikwidujmy socjal i za 20 lat będę zamiast śniegu z chodnika zrzucał zamarzniętych emertyów łopatą. Ciekawe ilu z Was (zakładając, że pracujecie) odkłada na emeryturę?

A, i cieakwe ilu z Was by było wogóle wyszktałconych, gdyby nie socjal. Koszt kształcenia do mgr inż to śtrednio 10kPLN rocznie (podstawa, bez ekstarsów). Stać rodziców na 130kpln na dziecko?

Porządne wykształcenie (języki, korki, dobre studia) - 500.000zł na dziecko. Wasi starzy, jakby nie musieli płacić podatków po prostu by wszystko rozpieprzyli. Zamiast kupować WV od niemca, kupili by BMW. Zamiast wakacji w Chorwacji - na Goa. I tak okazało by się że na kształcenie dzieci i na starość diengów niet.

Społeczeństwo jest głupie, więc państwo musi się o nie troszczyć.

ja...........03

2012-01-15, 14:29
można tak
nie dajemy hajsu instytucjom religijnym i innym zj***nym instytucjom jak uczelnie humanistyczne i religijne , naukę religii , a morderców gwałcicieli pedofilów i skazanych albo kierujemy na transplantacje albo na roboty publiczne
choroby powstałe z głupoty ludzi , powikłania ogromnej otyłości , palenia , ćpania itd niech se sami płacą

na żarcie ćpanie i chlanie było ? to płać za leczenie

BoomShakaLaka

2012-01-15, 14:31
państwo płaci mi za edukacje, za opieke zdrowotna? nie, państwo nie ma swoich pieniedzy, ma moje pieniadze wiec sam sobie za to płace.

To ze społeczeństwo jest głupie to inna sprawa, ale czemu mam sie martwić o karaluchy niepotrafiące o siebie zadbać? czemu mam tym karaluchom zapewniac bezpieczeństwo?

Po to każdy zakłada rodzine, wychowuje dzieci i płąci na to grubą kase (nawet teraz gdy "wszystko na funduje państwo"), żeby te dzici mogły sie nim zatroszczyć na starość.

Jedynym sposobem na poprawe jest utylizacja plebsu.

Blackow

2012-01-15, 14:32
No. Trzeba się tylko jorgnąć, że panna mądrych rzeczy nie mówi. Bazuje na tym, co każdego z nas boli, czyli podatkach. Biorąc jednak pod uwagę krzywą Laffera czy oczywiste błędy w obliczeniach przy okazji pierwszej części, mam wrażenie, że to kolejny apel "dobroczyńcy" do "nieuświadomionych".

nucky

2012-01-15, 14:33
ziemowit18, gregor40,
Typowe socjalistyczne pie**olenie, państwo nic nikomu nie daje, rozkrada pieniądze całemu społeczeństwu, z tych pieniędzy większość marnuje biurokracja, łapówki itp. a to co zostało rozdaje w głupi sposób. Patrzycie na to, że nie będzie "darmowych" szkół, szpitali, ale już nie chcecie zauważyć, że każdy miałby kilka razy więcej pieniędzy w portfelu, a wszystkie produkty byłyby tańsze. Spokojnie każdemu by na wszystko starczyło. Wolny rynek sam się reguluje. Kiedyś mówiło się, że jak państwo nie będzie kontrolowało produkcji jedzenia to pozdychamy z głodu.. Prawda jest taka, że w cokolwiek państwo się wpie**oli to zawsze jest gorzej. Co do emerytur to jakim cudem chcecie utrzymać obecny system jak za kilkadziesiąt lat na jedną pracującą osobę będzie przypadało 4 emerytów? To co wygadujecie to kompletne bzdury wciskane wam do łbów przez media i nie tylko. Mamy bilion złotych długu publicznego, niewolnicze podatki, a to ciągle mało dla obecnego systemu. To nie może tak funkcjonować.