18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koszta życia

Rabel • 2012-01-15, 02:44
Wiem, że są tu osoby świadome i ogarniające temat poruszony w tych filmikach, ale tak samo wiem, że u większości ludzi tej świadomości i ogarnięcia brakuje. Kobieta może nie ma zachęcającego do wysłuchania głosu, ale na pewno mówi sensownie. Wypada tylko zapytać, po ich oglądnięciu i uświadomieniu sobie pewnych rzeczy, jak długo jeszcze pozwolimy by państwo bezczelnie okradało nas z większości pieniędzy jakie zarabiamy ?







vass

2012-01-15, 14:38
Banały dla naiwniaków, nie po to ludzie tyle lat walczyli o zabezpieczenia socjalne, żeby się teraz tego od tak pozbywać. A dla nie zaradnych, bezrobotnych i chorych, to prosta droga żeby skończyć pod mostem. System socjalny podatkowy i fiskalny, nie jest doskonały, ale na razie nikt nic lepszego nie wymyślił.
Tak samo jak demokracja, jest nie doskonała, ale nic lepszego na razie nie ma.

Cz...........el

2012-01-15, 14:39
Durna p*zda z filmiku chyba nie wie o czym gada - nie będzie podatku to nie będzie socjalu prosta sprawa. A co do skazańców to nie rozumiem czemu ch*je nie budują nam autostrad. k***a przecież zamiast zatrudniać j***nych chińczyków to powinni wziąć debili z zakładów karnych niech pracują za żarcie i ciepłą celę.

Rabel

2012-01-15, 14:40
Przepraszam jeśli mam błędne myślenie, ale czy to nie jest tak, że dając Mieciowi całą kwotę jaką zarabia poradzi sobie lepiej niż z przymusową pomocą państwa ?

Jeśli Mieciu będzie miał 5 000 zł i głowę na karku, to sam sobie świetnie poradzi z rozdysponowaniem tymi pieniędzmi w taki sposób żeby zapewnić sobie i opiekę zdrowotną i życie na wyższym poziomie niż np teraz z pomocą państwa. Nie mówię, że podatki w całości muszą zniknąć ale ku** 25% ?! Nie może być 5% a reszta w kieszeni Miecia ?

Jeśli będzie miał więcej pieniędzy, to czy nie wyda ich więcej ? Jeśli wyda więcej, to czy nie nakręci popytu ? Popyt nakręca podaż, tak ? Większa podaż nie spowoduje zwiększenia się miejsc pracy ? Nie chcę się rozpisywać ale uważam, że w ten sposób powinno się nakręcać gospodarkę. Nie, nie jestem specjalistą. Jestem zwykłym, szarym, młodym obywatelem, który zaczyna się po prostu bać o swoją przyszłość.

Caranguejo

2012-01-15, 14:46
Najpierw trzeba mieć z czego odłożyć szanowny kolego :evil:
A co do lekarzy :kupa: kto w kraju zarabia 100 zł i więcej za godzinę pracy (w ich przypadku dyżuru) i kwiczy że mu źle? Poza tym w 95% praca lekarzy polega na wypisaniu recepty/zatwierdzeniu leku/pozszywaniu i połataniu, a resztę robią pielęgniarki, salowe, fizjoterapeuci za co dostają marne grosze. A i tak taka lekarska menda zbiera wszystkie laury :evil: :!: A co do podatków to przypomnę że jesteśmy najbardziej opodatkowanym społeczeństwem w całej cholernej europie :!:

gumol

2012-01-15, 14:48
@gregor40 i tak wydaję blisko 10k PLN na naukę bo postanowiłem studiować zaocznie, bo gdyby nie to nie miałbym pracy, a tak pracuję i spokojnie opłacam swoją edukację. Dlatego też po co płacę podatek skoro z niego nie korzystam, tak samo ZABIERAJĄ mi z pensji wszelkiego rodzaju składki zdrowotne, ale kiedy idę do lekarza z bólem zęba mam dwa wyjścia: 1. czekać w kolejce aż ząb sam wypadnie 2. iść prywatnie, a co się za tym wiąże i tak muszę płacić...

bobik

2012-01-15, 14:49
Odnosnie posta "gregor40" jakos nie widze zeby w USA emeryci umierali na chodnikach albo żeby zylo im sie gorzej... a jednak w porównaniu do nas nie maja zadnych podatkow. Fakt ze placa za koszt leczenia zeba 4 x tyle co u nas ale ich na to stac. I nikt tam nie marudzi na brak pieniedzy

Czachoslav

2012-01-15, 14:59
Dziwne że ludzie przez setki lat żyli szczęśliwie bez socjalu... a tu nagle chorzy, niezaradni (wtf? Leni chcecie utrzymywać z własnej kieszeni? Każdy się nada na ochroniarza albo do roboty przy taśmie) nie będą sobie radzić. Może się by wam trochę w główkach poprzestawiało i zamiast wywalić mamusię do domu opieki społecznej sami byście się nią zajęli na starość. Mielibyście pieniądze dla siebie, więc moglibyście pozwolić sobie na dzieci... które w innym systemie was musiałyby na starość utrzymać. Ale nie. Lepiej czekać na 400 zł emerytury i zdychać w samotności na korytarzu sypiącego się szpitala.

Co do służby zdrowia sprywatyzowanej że będzie droższa... Powiedzcie mi kochani co jest droższe lekarz + pacjent czy pacjent + lekarz + "minister" (hasło określające łapówy + koszta z filmiku nr 1)

moose

2012-01-15, 15:05
Duży plus za to, że jest to rozłożone i przedstawione w sposób łopatologiczny i każdy szary obywatel może się rozeznać w tym co kobieta mówi. Chciałem też zauważyć, że to są działania aktualnego rządu - na końcu drugiego filmiku wspominają Janusza Korwina Mikke, który dąży do zniesienia tych podatków i poprawienia warunków życia obywateli Polskich i za to też ludzi którzy go popierają są przez zwolenników aktualnego rządu nazywani FASZYSTAMI. Dla mnie to jest rzecz oburzająca i takich ludzi powinno się zamykać w klatkach i wywozić z kraju...

CzlowiekKupa

2012-01-15, 15:13
A jak ostatnio pisałem że place ponad 1000 zł ZUSu + Podatki a mam działaność gospodarczą to "znawcy" z sadola pisali zebym "sp***alał bo gówno ich obchodzi przedsiębiorca" , ciekaw jestem kiedy tacy inteligenci zrozumieją, że pracując gdziekolwiek indziej jest tak samo ;]

Inna sprawa, że podatki są potrzebne bo inaczej państwo nie może funkcjonowac.

sebeks

2012-01-15, 15:24
dlatego wyjeżdżam do UK. tam może chociaż książę Harry mnie dmuchnie. i zioło jarasz gdzie chcesz za ceny śmieszne w porównaniu z tymi w PL
a zarobki?

stud3nt

2012-01-15, 15:25
ziemowit18 napisał/a:

i co oddasz wszystkie pieniądze robolom a ci wszystko przejedzą przepiją itp. bo kto by się martwił pieniędzmi na starość. takie pie**olenie o o dupie maryny. podatki muszą być bo inaczej za co opłacisz lekarzy, urzędników, szkoły itp.? wyobraź sobie że nie ma podatków więc lekarze nie dostają kasy z państwa czyli za każdą wizytę musisz zapłacić, idziesz do urzędu za pieczątkę musisz zapłacić, twoje dziecko idzie do podstawówki/gimnazjum/liceum/studia i musisz zapłacić czesne bo państwo nie ma pieniędzy bo nie ma podatków! nie ma refundacji leków (fakt jest ich mało ale jakieś są) i zamiast płacić kilkadziesiąt złotych za leki wydajesz kilkaset albo i więcej. to o czym pie**olicie to jest utopia i anarchia. To że państwo źle funkcjonuje to jedno ale to o czym wy pie**olicie to aż żal czytać. poczytajcie trochę o ekonomi to dowiecie po co są podatki i po co rząd podnosi wiek emerytalny przez który wszyscy płaczą.



pie**olisz jak potłuczony. Dzisiaj i tak odkładam niemałe sumy na starość - MUSZĘ, bo co miesiąc kradną mi kupę forsy, a na starość i tak będę głodował! Gdyby nie było podatków, to każdy by coś odkładał, BO MIAŁBY Z CZEGO, nie to, co dzisiaj! Wiesz, ile pochłania utrzymanie SRUSu, ile osób dostaje renty, chociaż są zdrowi? Do tego jest GIGANTYCZNE ryzyko, że ten cały j***ny SRUSowy gigant się rozwali - cały czas podnoszą renty, a skąd na to pieniądze? Coraz więcej z budżetu kradną, bo same składki emerytalne już od dawna przestają wystarczać.

Lekarze, nauka - czy Ty do k***y nędzy naprawdę myślisz, że to jest darmowe? Czerwone ch*je aż tak mocno Cię ogłupiły!? Każdy płaci za naukę i lekarzy, jeśli tylko ma jakiś dochód! Lekarze NIE SĄ DARMOWI, co miesiąc każdemu pracującemu zapie**alają z pensji pieniądze na ubezpieczenie zdrowotne! A potem i tak trzeba płacić, bo zanim dostoisz się w kolejce do państwowego specjalisty, to zdążysz z dziesięć razy zdechnąć. Myślisz, że dlaczego mówi się, że w POlsce trzeba mieć zdrowie, aby chorować?!

To już lepsze są prywatne ubezpieczenia zdrowotne - dostajesz znacznie więcej, niż od j***nego NFZ przy znacznie niższych kosztach. A ponieważ konkurencja jest tu duża, to muszą się tłuc o klienta i obniżać ceny.

Szkolnictwo - to samo. Za "darmowe" każdy płaci, a jest ch*jowe! Raz, że wykształcenie inżyniera kosztuje 300 tysięcy, lekarza jeszcze więcej, a oni i tak sp***alają za granicę tam pracować i podatki płacić, a państwo z tego ch*ja ma. Dwa, że poziom państwowego kształcenia najczęściej jest do chrzanu i oparty na odgórnie ustalanym programie. Programie, który gwarantuje taśmową produkcję roboli oraz durniów nie umiejących myśleć.

Jak się trafi jakiś debil, który nie chce się uczyć, to i tak go ciągają po klasach na koszt podatnika. Efekt? Żaden! On i tak będzie pijusem albo leniem. Albo (nieliczne przypadki) ma łeb na karku i woli pracować, zamiast się uczyć i szybciej do czegoś dojdzie.

Poczytaj k***a trochę o ekonomii, wolnym rynku (PRAWDZIWYM k***a wolnym rynku, nie tej posranej parodii, która teraz jest w USA i UE), konkurencji. Teraz urzędas podatkowy może przyj***ć parę milionów kary. Żeby się od tego odwołać, trzeba karę najpierw zapłacić - tylko co z tego, że karę anulują, skoro firma już rozj***na? To jest podstawowa metoda likwidowania konkurencji - nasyła się na takiego cwaniaka kontrolę, przyczepiają się do czegokolwiek i do widzenia.

gregor40 napisał/a:

Tak, zlikwidujmy socjal i za 20 lat będę zamiast śniegu z chodnika zrzucał zamarzniętych emertyów łopatą. Ciekawe ilu z Was (zakładając, że pracujecie) odkłada na emeryturę?

A, i cieakwe ilu z Was by było wogóle wyszktałconych, gdyby nie socjal. Koszt kształcenia do mgr inż to śtrednio 10kPLN rocznie (podstawa, bez ekstarsów). Stać rodziców na 130kpln na dziecko?

Porządne wykształcenie (języki, korki, dobre studia) - 500.000zł na dziecko. Wasi starzy, jakby nie musieli płacić podatków po prostu by wszystko rozpieprzyli. Zamiast kupować WV od niemca, kupili by BMW. Zamiast wakacji w Chorwacji - na Goa. I tak okazało by się że na kształcenie dzieci i na starość diengów niet.

Społeczeństwo jest głupie, więc państwo musi się o nie troszczyć.



Jak taki ku*as nie będzie odkładał na emeryturę - będzie to jego suwerenna decyzja i będzie trzeba ją uszanować pozwalając zdechnąć, redukując tym samym populację niemyślących debili. Nie po to martwię się o jutro i oszczędzam, żeby jeszcze łożyć na socjał dla jakiegoś kretyna, który hula za młodu, a na starość nie ma co do garnka włożyć.

Z wykształceniem to żeś pojechał. A CO k***A TERAZ JEST?! CAŁA MASA magistrów, dla których nie ma pracy. Bo to magister, wielki, k***a jego mać, pan i poniżej jego godności jest zapie**alanie z miotłą. Taki j***ny magister to pieniądze na naukę wywalone w błoto, bo ma wykształcenie, z którym NIC nie zrobi. Płatne studia = niejeden się zastanowi, czy warto iść dla samego papierka. Biedni nie mają się o co martwić - jeśli pracowity i zdolny, to bez problemu zdobędzie stypendium, prawie wszystkie prywatne szkoły z prawdziwego zdarzenia biorą tylko część czesnego lub uczą za darmo tych zdolnych.

W ogóle to skąd się bierze to ch*jowe przeświadczenie, że te wspomniane wyżej 500 000 na porządne wykształcenie bierze się, nie wiem skąd? Dobry duszek przyniesie? k***a, ja nie mogę.

klerus

2012-01-15, 15:36
stek bzdur... pierwsza lepsza książka do mikroekonomi lub makroekonomi i sie można przekonać że w filmie jest mase przekłamań, bzdur. Niestety dzisiejsze pokolenie woli oglądać niż czytać a potem się dziwić czemu braki wiedzy....

virek

2012-01-15, 15:38
"Polska ziemia nigdy nic nie zawiniła to j***na polityka nasz kochany kraj zniszczyła."

lith

2012-01-15, 15:48
Nie rozumiem stwierdzenia, że 'państwo nam zabiera'. Bo przecież to całe społeczeństwo się zrzuca. Jest masa rzeczy finansowanych z budżetu, których każdy z osobna by nie utrzymał. Oczywiście, że często jest to nieefektywne, a zarządzają tym debile, ale to trzeba zmieniać, a nie marudzić, że podatki jako takie są złe. Są państwa z mniejszym socjalem (gdzie jak głupi i nie potrafi sobie poradzić to ma problem, a kto ogarnięty temu lepiej), a są i z większym socjalem i dużo wyższymi podatkami niż u nas- np. kraje skandynawskie. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony jak coś jest prywatne to przynosi zyski, jest konkurencja itd. z drugiej strony nie zawsze to dobrze działa- popatrzcie na uczelnie prywatne, które rzeczywiście rywalizują ze sobą, ale nie poziomem, a tym jak łatwo u nich papierek dostać i ceną... i głupi ludzie na to idą. Są przecież instytucje, które nijak zysków nie przynoszą- taka straż pożarna, często szpitale w przypadku bardziej skomplikowanych procedur. Ogólnie sporo jest instytucji, których głównym założeniem nie powinno być zarabianie, bo zdecydowanie źle byśmy na tym wyszli. Ja jestem Za ograniczeniem socjala, utrzymywaniem z podatków tego co rzeczywiście trzeba i jest w państwie niezbędne, wprowadzeniem prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, przy czym przynajmniej takie minimalne na funkcjonowanie pogotowia, zabiegi ratujące życie itd. powinno być obowiązkowe, bo potem taki 'przyoszczędzi' i będzie stawiał lekarzy w podbramkowej sytuacji i brał na litość. Za wyższe składki zdrowotne dodatkowe bajery typu refundowane leki, czy mniej ważne zabiegi, pobyt w szpitalu, stomatolog itd. Oczywiście aż takiego super obniżenia podatków by nie było jakby się niektórym wydawało, ale przynajniej każdy by wiedział za co płaci i nie kręcił takich głupich filmików.