18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koszta życia

Rabel • 2012-01-15, 02:44
Wiem, że są tu osoby świadome i ogarniające temat poruszony w tych filmikach, ale tak samo wiem, że u większości ludzi tej świadomości i ogarnięcia brakuje. Kobieta może nie ma zachęcającego do wysłuchania głosu, ale na pewno mówi sensownie. Wypada tylko zapytać, po ich oglądnięciu i uświadomieniu sobie pewnych rzeczy, jak długo jeszcze pozwolimy by państwo bezczelnie okradało nas z większości pieniędzy jakie zarabiamy ?







ticorr

2012-01-15, 16:17
klerus napisał/a:

stek bzdur... pierwsza lepsza książka do mikroekonomi lub makroekonomi i sie można przekonać że w filmie jest mase przekłamań, bzdur. Niestety dzisiejsze pokolenie woli oglądać niż czytać a potem się dziwić czemu braki wiedzy....


tak... za PRLu mogliśmy czytać te twoje książki od ekonomii... pełne pięknych frazesów jaki to socjalizm jest zajebisty i jakie to krainy mlekiem i miodem on tworzy... było pełno cudownych książek, prac naukowych, referatów.. i co? i gówno... bo papier jest cierpliwy a prawa natury już nie... zmień zatem autorów, nim odbije ci się to na portfelu...

kpiciel

2012-01-15, 16:24
ticorr napisał/a:



A tego usadzenia dziewczyny dwa metry od mikrofonu, z litości, nawet już tu nie będę komentował...



Tak, tego nie powinieneś komentować, bo nie masz o tym zielonego pojęcia. To jest zwykły pogłos i nie ma dużo wspólnego z odległością od mikrofonu.
Poza tym to nie był teledysk.

nucky

2012-01-15, 16:29
klerus napisał/a:

stek bzdur... pierwsza lepsza książka do mikroekonomi lub makroekonomi i sie można przekonać że w filmie jest mase przekłamań, bzdur. Niestety dzisiejsze pokolenie woli oglądać niż czytać a potem się dziwić czemu braki wiedzy....


Zakładam, że te twoje książki to jakiś keynesowski bełkot. Austriacka szkoła ekonomii jak dotąd nigdy się nie myliła, a interwencjoniści mylili się zawsze. Przeczytałeś jakąś jedna książeczkę i się mądrzysz. Ja interesuję się ekonomią i polityką od kilku ładnych lat, więc trochę pojęcia mam o sprawie.
Oświeć mnie i powiedz co w filmie jest nieprawdą..

lith

2012-01-15, 16:37
Choćby to, że z podatków starczy utrzymać policje i wojsko, a resztę sobie ludzie sami ogarną.
-z czegoś trzeba utrzymać ten podstawowy socjal, bo to nie dżungla, czy kraj trzeciego świata. Bycie na socjalu nie powinno się opłacać, ale tez nie powinno sę wychodzić z założenia, że jak komuś coś się stanie to niech zdycha skoro nie zarabia.
-karetka przyjeżdżająca na miejsce wypadku z kasą fiskalną to raczej kiepskie rozwiązanie... to samo straż pożarna, czy inne służby ratunkowe.
-jeździlibyśmy polnymi drogami, super sprawa
-miasta wyglądałyby jak czarnobyl, bo nie wierzę, ze jeżeli nie byłoby odpowiednich służb to każdy by o to sam dbał, zgarniał liście w parkach, czy odśnieżał ulice... jak już problemem jest odśnieżenie chodnika przed domem.

Więc nawet w opcji minimum tych podatków by się nazbierało.

Poza tym 'zysk' Miecia byłby tylko pozornie taki duży, bo musiałby opłacić wiele rzeczy.... to znaczy nie musiałby, tylko potem przy takim przyszłościowym patrzeniu większości osób, którzy sobie nawet od 1go do 1go nie potrafią rozłożyć poziom życia w Polsce zdecydowanie by się nie poprawił. Różnice pomiędzy tymi bogatymi, a biednymi by się pogłębiały (Polska jest jeżeli o to chodzi bardzo jednolitym państwem)- dziecko mające głupich rodziców byłoby stracone. Więc wszystko z głową i nie popadajcie w skrajności.

longinus

2012-01-15, 16:40
hehe jak na egzaminie z makroekonomii miałem krzywą laffera to posrałem się ze szczęścia :P

brandon

2012-01-15, 16:50
Jedyna dobra strona Polski to ta: ze nie musimy kombinowac wiz na zachod. Nie wiem jak wy, ale ja stad sp***lalam. Bo po co sie meczyc i zyc w biedzie?

ticorr

2012-01-15, 17:01
lith napisał/a:

-z czegoś trzeba utrzymać ten podstawowy socjal, bo to nie dżungla, czy kraj trzeciego świata. Bycie na socjalu nie powinno się opłacać, ale tez nie powinno sę wychodzić z założenia, że jak komuś coś się stanie to niech zdycha skoro nie zarabia.


a o działalności charytatywnej słyszałeś? o sąsiadach, rodzinie? o znajomych, przyjaciołach? a o pomocy kościelnej? dając pieniądze za nic i bez żadnego nadzoru sam tworzysz dżunglę.. dżunglę nierobów, którym te twoje "minimum" w zupełności wystarczy by pić na zeszyt i nie martwić się o to co będzie za miesiąc, bo kasa i tak będzie... taka osoba w każdym prywatnym przytułku już tak łatwo nie ma...

lith napisał/a:

karetka przyjeżdżająca na miejsce wypadku z kasą fiskalną to raczej kiepskie rozwiązanie... to samo straż pożarna, czy inne służby ratunkowe


a kelner przynosi ci rachunek nim coś zamówisz? zrozum, że za karetkę czy straż teraz też płacisz, ale na raty - poprzez podatki pośrednie i bezpośrednie...

lith napisał/a:

jeździlibyśmy polnymi drogami, super sprawa


no a teraz zapie**alamy 4-pasmowymi autostradami i tunelami wzdłuż rzeki...

lith napisał/a:

miasta wyglądałyby jak czarnobyl, bo nie wierzę, ze jeżeli nie byłoby odpowiednich służb to każdy by o to sam dbał, zgarniał liście w parkach, czy odśnieżał ulice... jak już problemem jest odśnieżenie chodnika przed domem


po pierwsze: twoja niewiara nie może być tu żadnym wykładnikiem; po drugie: zobacz dziś które miasta bardziej przypominają Czarnobyl - te, przez które przeszedł socjalizm, czy te, przez które przeszedł czysty kapitalizm? mała wskazówka tutaj: wspólne = niczyje = nikt nie dba = nie ma czasu bo zapie**ala za ciurliki i jest na wszystko wk***iony

Wkurwiony_Zygfryd

2012-01-15, 17:12
wyłączyłem po 15 sekundach by się nie wk***iać. Dobrze wiem ile państwo kradnie i bez tego filmu...

oksi89

2012-01-15, 17:13
gregor40 napisał/a:

Tak, zlikwidujmy socjal i za 20 lat będę zamiast śniegu z chodnika zrzucał zamarzniętych emertyów łopatą. Ciekawe ilu z Was (zakładając, że pracujecie) odkłada na emeryturę?

A, i cieakwe ilu z Was by było wogóle wyszktałconych, gdyby nie socjal. Koszt kształcenia do mgr inż to śtrednio 10kPLN rocznie (podstawa, bez ekstarsów). Stać rodziców na 130kpln na dziecko?

Porządne wykształcenie (języki, korki, dobre studia) - 500.000zł na dziecko. Wasi starzy, jakby nie musieli płacić podatków po prostu by wszystko rozpieprzyli. Zamiast kupować WV od niemca, kupili by BMW. Zamiast wakacji w Chorwacji - na Goa. I tak okazało by się że na kształcenie dzieci i na starość diengów niet.

Społeczeństwo jest głupie, więc państwo musi się o nie troszczyć.



Masz 100% racji, tak by się działo. Niestety tak nie jest, bo największym błędem Zachodniej Cywilizacji jest ograniczanie doboru naturalnego- co za tym idzie, także ewolucji.

Zmora-dono

2012-01-15, 17:17
Cytat:

pie**olisz jak potłuczony. Dzisiaj i tak odkładam niemałe sumy na starość - MUSZĘ, bo co miesiąc kradną mi kupę forsy, a na starość i tak będę głodował! Gdyby nie było podatków, to każdy by coś odkładał, BO MIAŁBY Z CZEGO, nie to, co dzisiaj! Wiesz, ile pochłania utrzymanie SRUSu, ile osób dostaje renty, chociaż są zdrowi? Do tego jest GIGANTYCZNE ryzyko, że ten cały j***ny SRUSowy gigant się rozwali - cały czas podnoszą renty, a skąd na to pieniądze? Coraz więcej z budżetu kradną, bo same składki emerytalne już od dawna przestają wystarczać.



A kto teraz dożywa emerytury ? pełno osób ? W życiu... wiek emerytalny przedłużają, przez ponad 45niektórzy nawet 50 lat odkładają na emeryturę (po przez te śmieszne składki), a zostaje im rok i co? Idą wąchać kwiatki od spodu... Więc powiedzcie mi gdzie są te pieniądze które wpłacamy na emerytalno-rentowne ?

nucky

2012-01-15, 17:26
lith napisał/a:


Poza tym 'zysk' Miecia byłby tylko pozornie taki duży, bo musiałby opłacić wiele rzeczy.... to znaczy nie musiałby, tylko potem przy takim przyszłościowym patrzeniu większości osób, którzy sobie nawet od 1go do 1go nie potrafią rozłożyć poziom życia w Polsce zdecydowanie by się nie poprawił. Różnice pomiędzy tymi bogatymi, a biednymi by się pogłębiały (Polska jest jeżeli o to chodzi bardzo jednolitym państwem)- dziecko mające głupich rodziców byłoby stracone. Więc wszystko z głową i nie popadajcie w skrajności.



Jakby chciał to by opłacił, jakby nie chciał to by sobie kupował różne zajebiste rzeczy a o emeryturze nie myślał, jakby chciał to by pracował 1 dzień w tygodniu i miał wyj***ne na wszystko. Mógłby też inwestować część pieniędzy. Nie możemy traktować wszystkich jako niedorozwiniętych debili, za których państwo musi myśleć. Ludzie to nie zwierzęta. Jak ktoś jest na tyle głupi, żeby nie myśleć o przyszłości to sory, ale nie będę na kogoś ciężko harował bo jemu się nie chciało ruszyć dupy.
W prawdziwym kapitalizmie poziom życia zawsze się polepsza. Socjalizm to równanie w dół, ci gorsi ciągną wszystkich za sobą, a w kapitalizmie jest na odwrót.
Przykład dziecka mającego głupich rodziców też idiotyczny, bo niby teraz jest inaczej? Żul, debil, pijak niezależnie od systemu nie wychowa dobrze dziecka. Ich dzieci chodząc do publicznych szkół i tak się niczego nie uczą, tylko demoralizują innych.

griffin1899

2012-01-15, 17:47
Rabel napisał/a:

Nic wielkiego nie odkryła - racja.
Czy wszyscy ludzie zdają sobie z tych faktów sprawę ? Wątpię.
Czy uświadamianie większej ilości ludzi może coś zmienić ? Szczerze w to wierze. I to jest powodem dla którego wrzuciłem te filmy.



jesli ludzie by tym wiedzieli i znali zalozenia JKM, Nowa
Prawica dostalaby nie 1 % tylko zdecydowna wiekszość. zyjemy jednak w kraju idiotów, wybierajacych palikota(10 %) wiezac w jego durne zalozenia i j***ną socjotechnike
:gilotyna:

biosone

2012-01-15, 17:47
Dlatego pracuje na czarno :D

lith

2012-01-15, 17:53
No ale nie ma się co łudzić, że by opłacił. Byłoby tak, ze ten co bogaty byłby jescze bogatszy, ten co biedny jeszcze biedniejszy. Oczywiście sprawiedliwie. Skrajny socjal, jak i skrajny liberalizm są tak samo oderwanymi od rzeczywistości rozwiązaniami. W jednym się traktuje obywatela jak debila, którym sie trzeba na każdym kroku opiekować, bo państwo wie lepiej. W drugim mamy państwo gdzie chorzy, niepełnosprawni najlepiej do utylizacji, każdy niech sobie sam wszystko organizuje, za wszystko płaci, jak kogoś nie stać to niech zdycha, bo tylko straty generuje. Nie chciałbym w ani jednym, ani drugim państwie żyć. I jak nie patrzeć to państwa europejskie jednak mają rozwinięty socjal, państwową służbę zdrowia itd., jak ktoś chce ten swój gospodarczy skrajny liberalizm to raczej niech szuka raczej przykładów w Afryce, czy Ameryce Południowej.