18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Konsumpcjonizm

Cisekx5 • 2017-05-02, 01:08

Im człowiek starszy tym ten film staje się dramatem, bo zaczyna go rozumieć, a nie bawić się dialogami.
W 0:19 polityk stylem mówienia przypomina księdza, śpiewającego na mszy. No i jeszcze miejsce tych "obrad". Oscar dla reżysera.
Wiem, że każdy oglądał film ale ten film nigdy się nie zestarzeje.

plimos

2017-05-02, 12:20
Jak byłem parę lat młodszy ten film mnie śmieszył. Z biegiem lat zobaczyłem, że w tym filmie nie ma się z czego śmiać, bo cytując Stonogę "to jest k***a dramat". Film ten jest jak najbardziej aktualny i rzeczywiście trzeba trochę pożyć by zobaczyć o co w nim tak naprawdę chodzi. Obojętnie czy minie 10, 15, 20 lat, wymienią się ekipy rządzące to nadal będzie to samo. Jeszcze kwintesencja, jesz obiad rodzinny w niedziele, oglądasz Familiade (tradycja), a potem reklamy typu "Świąd, pieczenie, upławy, wypadający odbyt, leci Ci z kroku, popuszczasz w windzie, pierdzisz, jebie....

..k***a.

kolosasz

2017-05-02, 13:38
E, tam. Za 21 lat (3x7) będziemy się z tego śmiać. Tak jak dziś śmiejemy się z tego, że na początku lat 2000 mogli cię zabić, bo spodobała się im twoja za kurtkę lewajsa

veritaz

2017-05-02, 14:22
komuś internet wczoraj podłączyli?

jebiewdupelewaka

2017-05-02, 15:47
wojtekpwse
gówno wiesz i tyle
ja siedzę w środowisku nauczycielskim i to w szerokim zakresie, więc podam Ci listę rocznych wynagrodzeń netto znajomych, netto czyli na rękę jakbyś nie rozumiał
staż 20 lat nauczyciel gimnazjum, 46 tys.
staż 20 lat szkoła specjalna , 55 tys.
staż 18 lat szkoła specjalna , 55 tys plus nadgodziny ale w swojej firmie bo ma na nie czas / 2 osoby takie znam/
staż 23 lata wykładowca na polibudzie niemal 90 tys
ale i tak najlepsze na koniec, wykładowca, dyrektor , 49 lat potem emerytura , przeszedł za czasów SLD 7 tys MIESIECZNIE, jego żona 4,5 tys emerytury

Loaloa napisał/a:

Scena z rozrywaniem flagi i "modlitwa polaka" to dwie najlepsze fragmenty tego filmu. Koterski genialnie pokazał kwintesencję polactwa - cebulactwa.


jak rzadko ale lali muszę przyznać trochę racji, bo jest w nas trochę z tej ,,modlitwy,,

AdiOsAmigos

2017-05-02, 16:47
A ja na to tylko jedno, "Dżizys k***a ja pie**ole"

Gerwazy Waligóra

2017-05-02, 20:18
Bo Polska to taki smutny kraj i dobrze tak Polakom bo to jeszcze gorszy naród...


Loaloa

2017-05-02, 20:59
Cytat:

jak rzadko ale lali muszę przyznać trochę racji, bo jest w nas trochę z tej ,,modlitwy,,



Trochę?

Cytat:

Gdy wieczorne zgasną zorze,
Zanim głowę do snu złożę,
Modlitwę moją zanoszę
Bogu Ojcu i Synowi:
"Dopie**olcie sąsiadowi!
Dla siebie o nic nie wnoszę,
Tylko mu dosrajcie proszę."

Kto ja jestem? Polak mały
Mały, zawistny i podły.
Jaki znak mój? Krwawe gały.
Oto wznoszę swoje modły
Do Boga, Marii i Syna:
"Zniszczcie tego sk***ysyna
Mego brata, sąsiada,
Tego wroga, tego gada."

"Żeby mu okradli garaż,
Żeby go zdradzała stara,
Żeby mu spalili sklep,
Żeby dostał cegłą w łeb,
Żeby mu się córka z czarnym
I w ogóle żeby miał marnie,
Żeby miał AIDS-a i raka."
Oto modlitwa Polaka.



Co z powyższego tekstu się nie zgadza z poglądami "prawdziwych polaków"?

robert357

2017-05-02, 21:40
No nie wiedziałem, że Loch*ja jest praktykującym...

nano50

2017-05-03, 02:30
Co to za płacz i lament w komentarzach? Myślałem, że wpisy tego pokroju są obecne tylko na podrzędnych portalach i takich, które zrzeszają kompletnie całe masy jak youtube, facebook.
Jacy wy dorośli jesteście, a jaki film prawdziwy! Jak to trzeba do tego dorosnąć, by móc to zrozumieć...
Bzdura. Nawet 13 letnie dziecko zrozumie tragizm tego filmu. Ale jak widać, niektórzy naprawdę późno dojrzewają.
I tak, film jest komedią. Jest też dramatem. To jest właśnie SATYRA. k***a mać.

idejakprzecinak

2017-05-03, 02:56
Prosiłem napisał/a:

@idejakprzecinak
Coooooo? Jaka k***a komedia :D jakie k***a dawniej... Trzeba być idiotą żeby uważać, że to ma z komedią cokolwiek wspólnego...




W dniu premiery miałem 17 lat. Myślisz, że jako 17-latek wiedziałem o życiu tyle co teraz żeby móc to skonfronować z zawartością filmu? Wtedy dla mnie to była komedia. Dzisiaj nie.

A idioty to w lustrze szukaj.

jerry280

2017-05-03, 06:12
@up jebwdupelewaka ale ty głupi jesteś. Siedzisz w środowisku nauczycielskim powiadasz - jesteś woźnym w szkole? Jak już chcesz dane przywoływać to się naucz liczyć bo pierdzielisz bez sensu.

jebiewdupelewaka

2017-05-03, 10:24
jerry280
aleś mi dowalił, z prymitywami jednak nie piszę i nie pozdrawiam

wojtekpwse

2017-05-03, 13:27
jebiewdupelewaka sam ch*ja wiesz a znajomi cie oszukuja albo ich nie masz

Wiewór

2017-05-03, 13:53
jebiewdupelewaka napisał/a:

film jest zarąbisty , ale bardzo stracił na aktualności w jednej kwestii, ponieważ nauczyciele na stanowisku bohatera zarabiali w tamtych czasach 180 euro, obecnie zarabiają ok 1000 euro, tak że biorąc pod uwagą nawet inflację zarobki ich wzrosły nieporównywalnie więcej do innych zawodów



Daj namiary na te szkołę to powiem mamie, żeby się przeniosła bo robi za połowę tego.
I koleżance żony, i dwóm kolegom też powiem bo oni też robią za połowę tego.

jerry280

2017-05-03, 14:15
@jebwdupelewaka Z prymitywami powiadasz? Twój nick i wpisy raczej świadczą o tym że to Ty nim jesteś. Po prostu piszesz bzdury więc pewnie w balona Cię robią koledzy ze szkoły jak klucze na portierkę przynoszą żeby ci ciśnienie skoczyło. A takie pierdoły to wciskaj innym prymitywom przy piwie - co masz jakieś spotkania że wszyscy z pitami przychodzicie i omawiacie ile kto ma rocznie. Głupiś i jeszcze ściemniasz.