18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Konserwatysta i młoda aktywistka

Vinyl • 2022-11-20, 10:22
Piers Morgan wypytuje gładką weganke o jej nawyki żywieniowe, demaskując jej hipokryzję w kwestii dbania o dobro królestwa zwierząt.
Dla nieuświadomionych: plantacje awokado i migdałów wymagają miliardów zapylaczy, którzy raz do roku za sowite pieniądze pędzeni są pod kwitnące drzewa Kalifornii z całego USA. Miliardy spośród tych pszczół rokrocznie umierają, gdyż drzewa te są słabo miododajne - pszczoły nie mogą skompensować pożywieniem swego wysiłku energetycznego + taki spęd owadów z całego kraju powoduje szybkie przenoszenie pszczelich chorób.


Leatherface

2022-11-21, 11:42
Po co koleś się produkuje skoro ona i tak ma tępy wyraz twarzy? Nie łatweiej gdyby po prostu jej powiedział żeby wypie**alała do kuchni gdzie jej miejsce?

Bejker

2022-11-21, 12:49
i tak wylizałbym jej cipe

Czechos

2022-11-21, 13:08
Takafura napisał/a:

Miałem okazję pogadać na temat mięsa z gościem który całe życie prowadzi masarnię, 100 % produkcji na eksport. Więc on nigdy, przenigdy nie ruszy drobiu i wieprzowiny, je tylko dziczyznę, a większość warzyw i owoców z własnego ogrodu...



Fajny ten Twój znajomy. Świadomie robi takie "gówno", że aż sam dostał do tego obrzydzenia. Oczywistym jest,że im większa masarnia, tym gorszy syf serwują ponieważ wiedzą w jaki sposób można ludzi oszukiwać dodając do jedzenia "ulepszacze"


squach

2022-11-21, 13:19
skywalker75 napisał/a:

Oczywiście masz rację i generalnie zazdroszczę, że masz dostęp do wiejskiej żywności na wyciągnięcie ręki. Ryby faktycznie potrafią być toksyczne, ale sprawdzonych hodowli, jak najbardziej. Do tego dziczyzna raz na jakiś czas. Niestety tak nie da się wyżywić mas a wszyscy nie przeprowadzą się na prowincję...to akurat na szczęście



Mieszkam na wsi ale tutaj czas równie szybko zapiernicza, to nie wieś kilkadziesiąt lat temu (czasy babć i dziadków). Na co dzień mam mięso z kur/kaczek własna hodowla, jakąś świnię się kupi (ale świnia nawet na wsi jest na paszach, bo na ziemniakach to potrzeba z półtora roku ją opasać. Co do wieprzowiny, uwędzić kiełbasę/szynkę zdarza mi się tylko na święta. A tak, to kupno w lokalnych sklepach. Faktem jest, że do tych sklepów z okolicznych wsi mięsa i kiełbasy trafiaja z ubojni , nie pochodzące z sieci ogromnych stonek itp.

Bul_od_bytu

2022-11-21, 16:22
Przecież ci aktywiści to farmazony pierwszej wody, tak jak John Lennon. Tak jak Greta Thunberg co lata odrzutowcem po świecie by powiedzieć nam wszystkim "jak śmiecie?" :D

Jasiek93

2022-11-21, 16:45
A z kolei mięso chce załatwić od wiejskiego rolnika który choduje kilka sztuk wieprzu, wołu i kury, na własny użytek i który nie jest takim debilem żeby truć siebie i własną rodzinę.
Właśnie o tym mówię. Cd. dziczyzny, miałem parę razy okazję jeść dzika, sarninę i jelenia, w ogóle inny poziom mięsiwa.[/quote]
Obawiam się kolego , że uja załatwisz



:-/ teraz już nie te czasy , że można było kupić kiełbasy czy mięsa z domowego świniobicia. Teraz za zabicie świni w gospodarstwie są wysokie kary , za hodowlę "na lewo" również . Unia i jej zj***na polityka

. Tak jak Greta Thunberg co lata odrzutowcem po świecie by powiedzieć nam wszystkim "jak śmiecie?"[/quote]

Zaprawdę powiadam wam. Módlmy się a żeby jebła wkońcu w jakąś brzozę nieskalaną działalnością człowieka a jej przebrzydłe truchło stanie się pożywieniem dla robaków ziemnych i ptaków powietrzych które to na owej padlinie pożywiać się będą i wzrastać na chwałę Panu. Amen


8-)

a_kazik

2022-11-22, 01:18
Piers to kawał ch*ja, zrobi wszystko, żeby zdobyć oglądalność. Obejrzyjcie sobie wywiad z nim i Cristiano Ronaldo.