18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koncert noworoczny 2009 - muzycy wychodzą z sali

Kebabomir • 2014-03-19, 23:48
Wiedeński koncert noworoczny A.D. 2009
parę lat minęło, ale mnie nadal rozpie**ala :-D

dla tych których prawdziwa muzyka kłuje w uszy - oglądać od 4.30

Jeśli ktoś jest tak leniwy, że nie chce odpalać filmiku:
wykonywano Symfonię Pożegnalną Haydna i zgodnie z konwencją tego utworu muzycy po kolei opuszczali swoje miejsca przy pulpitach i wychodzili. Mnie rozbawiło, więc może i was ruszy. :roll:

P.S. Tak, słucham takiej muzyki. Idźcie słuchać "rapsów z bronxu"
P.S.2 Mahomet to pedał i ch*j

hellmartin

2014-03-20, 10:51
MocnyFull napisał/a:

muzyka klasyczna to spora część kultury europejskiej. To muzyka dla nielicznych, z pewnością trzeba do niej dorosnąć.
A co do autora tematu: potrafię słuchać i 'rapsów z bronxu', i Vivaldiego, Mozarta czy innych klasyków. Grunt to otwartość na wszelaką muzkę. Piwko leci!

Za otwartośc zimny browar i martwy płód na zagrychę :)

Roszp

2014-03-20, 11:12
Ja tylko powiem, że zagrała to rewelacyjna orkiestra. Dyrygent w wielu momentach nie dyrygował, co wbrew pozorom jest z jego strony wyrazem szacunku dla orkiestry. Jeśli będziecie kiedyś na podobnym koncercie i dyrygent zejdzie ze sceny, to wiedzcie że robi to nie dlatego że mu się łapy zmęczyły, a dlatego że uważa iż ma zajebistą orkiestrę, która poradzi sobie sama.

Tiquer

2014-03-20, 11:40
obiektywny napisał/a:


Tiquer,

O czym ty mówisz? Czemu porównujesz Rap i poważną muzykę? Chłopie ile jest wspaniałych samplowanych kawałków rapowych czy to elektronicznych, lecz co ty możesz wiedzieć, skoro piszesz jak ignorant, który o muzyce nic nie wie.



Moment, moment, gdzie ja napisałem, że istnieje tylko podziałka na muzykę klasyczną i gównianą?
Jest dużo wartościowych utworów, które nie należą do muzyki klasycznej, osobiście bardzo lubię słuchać np. Łony, bo uważam, że ma genialny przekaz. Chodzi mi tylko o to, że większość osób słucha muzyki, której nie trzeba rozumieć, bo tak jest łatwiej. Albo z przekazem dla debili.

wolo1994

2014-03-20, 15:21
Czekaj, czekaj... Rap to muzyka? Melorecytacja to nie śpiew a beatbox to nie instrument, więc coś mi tu nie pasuje :krejzi:

Kebabomir

2014-03-20, 18:07
obiektywny napisał/a:

Widać że sadistic nie różni się wiele od kwejków czy nawet bestów jeżeli chodzi o użytkowników typu "WKLEJE BACHA CZY VIVALDIEGO I POKAŻE JAK KOCHAM KLASYKĘ A PLEBS PEWNIE SŁUCHA PITBULA"

Szkoda, że tak wielu zna Bacha czy Chopina, bo miał muzyczkę na telefonie lub jakiś najbardziej znany motyw na dzwonek a gdyby zapytać o inne mniej znane kompozycje to 99% tych wszystkich fanów klasyki poległoby...



Szczerze wątpię, czy komuś kogo opisałeś chciałoby się szukać koncertów wiedeńskich sprzed paru lat. Na telefonie nie mam Bacha czy Chopina tylko Straussa, bo często słucham, i mam coś więcej niż Nad Pięknym Modrym Dunajem. Poza tym obejrzyj sobie jakikolwiek koncert orkiestry i później włącz, dajmy na to, wymieniany już rap. Widzisz różnicę? Wspominając o rapie nie chodziło mi o, rzec by można, "lepszy gatunkowo" rap. Miałem sytuację, gdzie w (wg mnie) prostym utworem rapowym, gdzie doszukiwano się przekazów podprogowych, że aż przypomniał mi się odcinek South Park'u, pierwszy epizod 14 chyba sezonu (The Tale of Scrotie McBoogerballs). I jest jeszcze sprawa odbiorców. Mianowicie rap, zwłaszcza niektóre polskie wypociny, można usłyszeć idąc wieczorem po ciemnych uliczkach :-/ . Słuchając takiej muzyki nie uważam siebie za Übermenscha, ale epicko wk***ia mnie to, że jak ktoś pyta mnie się "czego słucham" i odpowiadam, że muzyki poważnej (bo jak dodaje taneczną, to często myślą że mam telefon zaj***ny muzyką z "densingów". A do Prokofiewa się nie przyznaję :-D ) to poważnie się mnie co najmniej nie traktuje. Poza tym sam mam kilka albumów Korpiklaanów i bardzo lubię, ale jednak w mojej hierarchii dominuje Wielka Trójca Klasyczna-Taneczna-Epicka
[Epicka? Doszczętnie gościa pojednało? ] No właśnie nie.
I na koniec, szczerze polecam studio zajmujące się właśnie muzyką epicką - Two Steps From Hell. Pewnie każdy słyszał coś od nich choć nie specjalnie kojarzy. Np. Heart of Courage jest często na zapowiedziach sportowych rozgrywek.

Eliot Imperio

2014-03-20, 18:18
Szczerze, nigdy nie byłem fascynatem muzyki klasycznej do momentu kiedy moja dziewczyna nie puszczała jej wieczorami. Nie wyobrażam sobie żebym teraz, chociaż raz w tygodniu nie słuchał klasyki. Poza tym, po wizycie w Filharmonii Wrocławskiej i na koncercie noworocznym w Hali Stulecia zdecydowanie jestem już za. I powiedzmy sobie szczerze- to nie jest muzyka dla debili.

Wystarczy wyobrazić sobie to, że nad jednym utworem pracował jeden kompozytor a Ty słuchasz efektu końcowego, często są genialne.

GerWaZyProtaZy

2014-03-20, 19:12
Słucham muzyki, a nie gatunków.

Piwko leci ;)

morderuk

2014-03-20, 19:25
To wpie**olenie na koniec tekstu o mahomecie i rapie, co w ogole nie ma zadnego zwiazku tutaj z czymkolwiek czyni cie w moich oczach populistycznym smieciem i pozerem, wiec wypie**alaj bo nawet godny nie jestes takiej muzyki jaka tu umiesciles sluchac, a pewien jestem ze nawet nie potrafisz jej sluchac.

Kebabomir

2014-03-20, 20:47
@up
Primo: Poczytaj trochę komentarzy ;-)
Secundo: sądzę, że najlepiej wyrazi to :thisissadistic:
Przestałem być tolerancyjny po pobycie w Zjednoczonym Emiracie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

GrenAcid

2014-03-21, 03:06
Jedyne z czym sie nie zgodze to zeby wlaczyc od tej 4 minuty.....od poczatku ch*je ogladac....moze wam troche slomy z butow wyjdzie.