18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kolorowe zdjęcia z 2 wś

Gonczor • 2013-11-24, 02:05
W internecie wylądowało to dość dawno temu, nie widziałem tematu tutaj, jednak jeśli okaże się, ze to nie wina tego, że jestem za głupi na obsługę wyszukiwarki, to wrzucę całość. Na razie na rozgrzewkę pierwsze 2 fotki.

Nie do końca rozumiem opisy po rosyjsku, więc będą lakoniczne:

wszystko zrobione w Anglii i Francji po rozpoczęciu operacji Overlord

Amerykańscy żołnierze podczas posiłku. Po prawej widać lufę karabinka M1 Carbine opracowanego dla oddziałów tyłowych i spadochroniarzy, którzy potrzebowali czegoś lżejszego i poręczniejszego niż karabiny M1 Garand. Jedyne, co jest identyczne w obu broniach to kaliber, oba (ostre) można znaleźć na stronie saguaro mike. W skrzyniach z tego, do czego doszedłem, 4 sztuki amunicji M71 do działa kalibru 90mm




Niezidentyfikowana miejscowość w Anglii, wiosna 1944.


1r0n

2013-11-24, 16:43
memengwa napisał/a:

Za każdym razem jak oglądam filmy, zdjęcia, czy czytam o codziennym życiu tamtych lat to się łzy cieszą wolnością. Niby tyle zła, wojny, okrucieństwo, ale mam wrażenie, że ludzie cenili prawdziwe wartości. Kobietom nie wypadało odsłaniać zbyt wiele ciała i mężczyźni je bardziej doceniali. Mężczyźni poświęcali życie dla ojczyzny, dla rodziny.. nie było ifonów, internetu, ludzie nie byli tacy zepsuci. Żona siedziała w domu i gotowała pyszny obiad wyczekując na męża, który jak wracał to ogień w sercach się żarzył. Nie było wszystkiego z plastiku, a miasta były piękne i miały swój urok. Bryczki z końmi po kocich łbach i stragany z warzywami.. No ja po prostu jestem bardzo staroświecka i zniosłabym wiele cierpienia, byleby się przenieść w tamten czas. Mogą być lata 30.



Czy Ty przypadkiem nie chcesz zostać moją żoną?

me...........wa

2013-11-24, 18:49
Dobra, widzę, że u niektórych wyszłam na głupią marzycielkę zaślepioną wyidealizowanymi wyobrażeniami. Wy tam na górze- ja doskonale wiem, że konie srają, zwłoki się rozkładają, panuje bród, syf u ubóstwo. Teraz też tego nie brakuje. Jednak mi chodzi o coś innego. O to, że życie bez internetu, nowoczesnych design'owych mebli, różowo świecących ciuchów, bez tłumu trzymającego w każdej ręce ajfona jak zombie, ma swój urok. Oczywiście nie znając dzisiejszych czasów, pewnie miałabym podobne zdanie, jednak bardzo nie podobają mi się dzisiejsze czasy, bo jak wspomniałam, jestem staroświecka.
@loaloa, ja akurat nie należę do kobiet, które kolekcjonują buty, kosmetyki i tym podobne. Jasne, że faceci gwałcili, chłopy chlali i bili żony, jednak nie wszyscy, dziś też nie brakuje napadów, gwałtów i patologicznych rodzin. Tak jak mówiłam, uważam, że tamte czasy mają swój urok, ponieważ wiem jak wygląda dzisiejsza rzeczywistość, która mi się nie podoba.

raf999

2013-11-24, 19:03
Gonczor napisał/a:


Brzeg Francji rok 1944. Stawiam piwo temu, kto mi powie co to za autko.
Obrazek



To DKW F8.

SharpSe

2013-11-24, 22:14
memengwa napisał/a:

Za każdym razem jak oglądam filmy, zdjęcia, czy czytam o codziennym życiu tamtych lat to się łzy cieszą wolnością. Niby tyle zła, wojny, okrucieństwo, ale mam wrażenie, że ludzie cenili prawdziwe wartości. Kobietom nie wypadało odsłaniać zbyt wiele ciała i mężczyźni je bardziej doceniali. Mężczyźni poświęcali życie dla ojczyzny, dla rodziny.. nie było ifonów, internetu, ludzie nie byli tacy zepsuci. Żona siedziała w domu i gotowała pyszny obiad wyczekując na męża, który jak wracał to ogień w sercach się żarzył. Nie było wszystkiego z plastiku, a miasta były piękne i miały swój urok. Bryczki z końmi po kocich łbach i stragany z warzywami.. No ja po prostu jestem bardzo staroświecka i zniosłabym wiele cierpienia, byleby się przenieść w tamten czas. Mogą być lata 30.



Wiele prawdy. Właściwie nie mam się do czego przyczepić. Może napisze tylko jedno. Czasy się zmieniają a ludzie nie. Jak widzisz po swoich "piwach" wielu z nas myśli tak jak ty. Pozdrawiam cie serdecznie.

Gonczor

2013-11-24, 22:25
@orzeszwmorde

Okno? Wydaje mi się, ze w latach '40 mieli takowe, nawet okrągłe.

quartz75

2013-11-25, 01:32
Staroświecka mówisz? To dlatego wady z zaletami Ci się mylą? Bo masz wyobrażenie ze zdjęć czy ckliwych filmików? Napisz wprost, mąż nie szanuje, gotować nie potrafisz i będzie jasne. ;)

Mroziu

2013-11-25, 01:58
ch*ja się znacie. :D

Ani Mosin, ani Enfield, ani Carcano, ani Mauser.

Ten karabin to austro-węgierski Mannlicher M95, a konkretniej jeden z jego wariantów.

Co wygrałem? B)

oc...........an

2013-11-25, 20:19
murzyn kradnący benzynę po rosyjsku ma opisanie "przygotowanie do wyładowania"