18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kolorowe zdjęcia z 2 wś

Gonczor • 2013-11-24, 02:05
W internecie wylądowało to dość dawno temu, nie widziałem tematu tutaj, jednak jeśli okaże się, ze to nie wina tego, że jestem za głupi na obsługę wyszukiwarki, to wrzucę całość. Na razie na rozgrzewkę pierwsze 2 fotki.

Nie do końca rozumiem opisy po rosyjsku, więc będą lakoniczne:

wszystko zrobione w Anglii i Francji po rozpoczęciu operacji Overlord

Amerykańscy żołnierze podczas posiłku. Po prawej widać lufę karabinka M1 Carbine opracowanego dla oddziałów tyłowych i spadochroniarzy, którzy potrzebowali czegoś lżejszego i poręczniejszego niż karabiny M1 Garand. Jedyne, co jest identyczne w obu broniach to kaliber, oba (ostre) można znaleźć na stronie saguaro mike. W skrzyniach z tego, do czego doszedłem, 4 sztuki amunicji M71 do działa kalibru 90mm




Niezidentyfikowana miejscowość w Anglii, wiosna 1944.


niemakurwanazw

2013-11-24, 10:35
Skąd wy ku*wa bierzecie te zdjęcia? piwko!

rawpanic

2013-11-24, 10:44
Gralem w Medal of Honor wiec wiem jab byla 2a wojna swiatowa...

genghiskhan

2013-11-24, 10:47
dodam tylko od siebie, że większość tych fot została zrobiona na legendarnym materiale kodaka - kodachrome

1701

2013-11-24, 10:49
To na pewno nie jest Lee Enfield, tutaj kabłąk spustowy jest połączony z magazynkiem kiedy lee miał je oddzielone, sam magazynek jest inny jak w lee i łoże sie nie zgadza, to na pewno nie jest enfied

plonk

2013-11-24, 10:55
Zawulon napisał/a:

@TheBaloonowy: a ja mam wrażenie, że to jednak Lee-Enfield Mk I



Dokładnie - to Lee Enfield. Najpewniej No 4 Mk I.
Mosin miał zupełnie inną lufę, był chyba trochę dłuższy i nie miał takiego zaczepu paska.


@up - może i miał je rozdzielone, ale zdjęcie jest tak ch*jowej jakości, że można tego nie zauważyć. To na bank lee enfield
Popatrz tutaj na "połączenie" kabłąka z magazynkiem - stykają się :) http://www.dublin-fusiliers.com/weapons/Lee-enfield-mkIII.gif

yoyoyo

2013-11-24, 10:56
O k***a, to świat nie był kiedyś czarno-biały?!

ces

2013-11-24, 10:57
ej, przecież świat kiedyś był czarno biały!

magicgarage

2013-11-24, 10:59
Auto to dokładnie Auto Union DKW F7

Fu...........er

2013-11-24, 10:59
Za II WŚ w kolorze zawsze piwo :ok:

plonk

2013-11-24, 11:07
No dobra, biję się w owłosione piersi - ten karabin to jednak włoskie Carcano M38 kal. 7,35mm

Websterthe1

2013-11-24, 11:09
memengwa napisał/a:

Za każdym razem jak oglądam filmy, zdjęcia, czy czytam o codziennym życiu tamtych lat to się łzy cieszą wolnością. Niby tyle zła, wojny, okrucieństwo, ale mam wrażenie, że ludzie cenili prawdziwe wartości. Kobietom nie wypadało odsłaniać zbyt wiele ciała i mężczyźni je bardziej doceniali. Mężczyźni poświęcali życie dla ojczyzny, dla rodziny.. nie było ifonów, internetu, ludzie nie byli tacy zepsuci. Żona siedziała w domu i gotowała pyszny obiad wyczekując na męża, który jak wracał to ogień w sercach się żarzył. Nie było wszystkiego z plastiku, a miasta były piękne i miały swój urok. Bryczki z końmi po kocich łbach i stragany z warzywami.. No ja po prostu jestem bardzo staroświecka i zniosłabym wiele cierpienia, byleby się przenieść w tamten czas. Mogą być lata 30.



Zapomniałaś dodać że powietrze było czystsze a wódka mocniejsza 8-)

2m...........ad

2013-11-24, 11:29
memengwa napisał/a:

Za każdym razem jak oglądam filmy, zdjęcia, czy czytam o codziennym życiu tamtych lat to się łzy cieszą wolnością. Niby tyle zła, wojny, okrucieństwo, ale mam wrażenie, że ludzie cenili prawdziwe wartości. Kobietom nie wypadało odsłaniać zbyt wiele ciała i mężczyźni je bardziej doceniali. Mężczyźni poświęcali życie dla ojczyzny, dla rodziny.. nie było ifonów, internetu, ludzie nie byli tacy zepsuci. Żona siedziała w domu i gotowała pyszny obiad wyczekując na męża, który jak wracał to ogień w sercach się żarzył. Nie było wszystkiego z plastiku, a miasta były piękne i miały swój urok. Bryczki z końmi po kocich łbach i stragany z warzywami.. No ja po prostu jestem bardzo staroświecka i zniosłabym wiele cierpienia, byleby się przenieść w tamten czas. Mogą być lata 30.



nie musisz nic robić, w ciągu 1-3 lat cały świat wróci do lat 30. Masz to jak w banku :roll:

quartz75

2013-11-24, 11:48
TheBaloonowy napisał/a:

Ten Karabinek o który pytasz to nic innego (a jakże) tylko Mosin Nagant wz. 1891 r.


Jak już to karabin. No i prędzej Manlicher-Mauser.

Czik3r

2013-11-24, 12:17
mężczyźni bardziej doceniali kobiety? noo już ja sie o tym nasłuchałem
ifony i internety? raczej przyniosły więcej dobrego niż złego
ludzie nie byli zepsuci? oni byli zepsuci już daaaawno daaaaawno temu, praktycznie od kiedy tylko istnieli
żona siedziała w domu i gotowała pyszny obiad, brawo
miasta piękne? naprawdę?
jestem przekonany, że gdybyś nagle przeniosła się w te wspaniałe lata 30 to mogła byś bardzo posmutnieć