18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kleszcze

sa...........os • 2012-09-19, 17:57
Trochę ładnych zdjęć przedstawiających kleszcze pasożytujące na rozmaitych gatunkach zwierząt. Słowem wstępu, co by wódy bez zagrychy nie żłopać:

"Kleszcze – pajęczaki należące do podgromady roztoczy (Acari), traktowane jako grupa umowna lub jako nadrodzina Ixodoidea albo też jako podrząd Ixodides (Ixodes).
Wyróżnia się rodziny kleszczy twarde (Ixodidae), częściowo okryte twardym pancerzem, oraz pozbawione tego pancerza, miękkie — obrzeżkowate (Argasidae). Jest ich kilkaset gatunków. Kleszcze są pasożytami zewnętrznymi głównie kręgowców.
Długość ciała wynosi od jednego do kilku milimetrów (po nassaniu kilkakrotnie większa), ryjkowaty narząd gębowy przystosowany do ssania krwi i płynów tkankowych (hypostom), zbrojny w liczne ząbki pomocne w utrzymywaniu się w skórze żywiciela. Gatunki z rodziny Ixodidae ssą krew trzy razy w życiu: w stadium larwalnym, w stadium nimfy i jako postać dorosła, atakując zwierzęta na łąkach i w lasach (bez jedzenia mogą żyć do dwóch lat). Są kosmopolityczne. Zamieszkują głównie tropiki i subtropiki. W Polsce licznie występuje kleszcz pospolity (kleszcz pastwiskowy) (Ixodes ricinus). Kleszcze są wektorami dla wielu chorób; m.in. boreliozy. W Polsce badania nad kleszczami prowadzi się w ośrodku lubelskim."

źródło:wikipedia.org












Reszta w komentarzach.

mateuszowy

2012-09-19, 21:49
k***a jadłem chleb ze smalcem do ch*ja Pana :( ((

Dża

2012-09-19, 21:53
mateuszowy napisał/a:

k***a jadłem chleb ze smalcem do ch*ja Pana :( ((



Ja zazwyczaj chleb ze smalcem jem do piwa.

aszhol

2012-09-19, 22:09
ale mi się to podoba że te kleszcze się czepiły tych wrednych żmij !! :)

Snejku

2012-09-19, 23:50
Kleszcza pomyliłem kiedyś z bobem( takim do jedzenia), pewnie wyobrażacie sobie moje zdziwienie gdy to ugryzłem i zaczęło ruszać czułkami ;x

pocominick

2012-09-20, 00:34
Mój znajomy miał na jaju, to pojechał na pogotowie go wyciągnąć...

elvin

2012-09-20, 14:05
aszhol napisał/a:

ale mi się to podoba że te kleszcze się czepiły tych wrednych żmij !! :)


Chyba żartujesz, Mi się szkoda zrobiło, węże to piękne zwierzęta :)
aż z wrażenia sprawdzę swojego Boasa czy nie ma tego ch*jstwa ...