18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kleszcze

sa...........os • 2012-09-19, 17:57
Trochę ładnych zdjęć przedstawiających kleszcze pasożytujące na rozmaitych gatunkach zwierząt. Słowem wstępu, co by wódy bez zagrychy nie żłopać:

"Kleszcze – pajęczaki należące do podgromady roztoczy (Acari), traktowane jako grupa umowna lub jako nadrodzina Ixodoidea albo też jako podrząd Ixodides (Ixodes).
Wyróżnia się rodziny kleszczy twarde (Ixodidae), częściowo okryte twardym pancerzem, oraz pozbawione tego pancerza, miękkie — obrzeżkowate (Argasidae). Jest ich kilkaset gatunków. Kleszcze są pasożytami zewnętrznymi głównie kręgowców.
Długość ciała wynosi od jednego do kilku milimetrów (po nassaniu kilkakrotnie większa), ryjkowaty narząd gębowy przystosowany do ssania krwi i płynów tkankowych (hypostom), zbrojny w liczne ząbki pomocne w utrzymywaniu się w skórze żywiciela. Gatunki z rodziny Ixodidae ssą krew trzy razy w życiu: w stadium larwalnym, w stadium nimfy i jako postać dorosła, atakując zwierzęta na łąkach i w lasach (bez jedzenia mogą żyć do dwóch lat). Są kosmopolityczne. Zamieszkują głównie tropiki i subtropiki. W Polsce licznie występuje kleszcz pospolity (kleszcz pastwiskowy) (Ixodes ricinus). Kleszcze są wektorami dla wielu chorób; m.in. boreliozy. W Polsce badania nad kleszczami prowadzi się w ośrodku lubelskim."

źródło:wikipedia.org












Reszta w komentarzach.

ĸuń

2012-09-19, 17:58
Pasożyty jedne, okropne :-/

sa...........os

2012-09-19, 18:00











longlong7

2012-09-19, 18:01
jakieś amerykańskie te kleszcze

Szymekk

2012-09-19, 18:08
Zajebisty temacik;) Oby więcej takich! Oczywiście zasłużone piwko;)

Janusz~

2012-09-19, 18:11
Skoro dałeś fotki tylu egzotycznych zwierząt ugryzionych przez kleszcze, to gdzie fotki murzynów?

marna

2012-09-19, 18:12
fuu.. a weź takiego potwora potem wyjmuj komuś :-?

An...........kh

2012-09-19, 18:20
Aż mi się przypomina Odi Profanum Vulgus rodzimego Kata

Dzięki Panie!
Za cudowny show, święte wojny, chytry kler.
Ty? No, chyba że nie ty?
Dzięki Panie!
Za rozbieżny zez, HIV-a, raka i za świerzb.

ALLELUJA

Ja nie skamlę.
Nie. Ja pluję w twarz.
Jestem śmieszny Czort, wiec śmieję się.
Dzięki za ból, dzięki za trąd, dzięki za wszy i wielki garb.
Dzięki za śmierć

Bądź wielbiony, bądź chwalony.
Rzekł, fanatyk rzekł.
Rzekł i bosko zdechł.

Dzięki Panie!
Za cudowny show...

ALLELUJA

Ja nie skamlę.
Nie. Ja pluję w twarz.
Jestem śmieszny Czort, więc śmieję się.

T34v2

2012-09-19, 19:05
by cie ch*j op, frytki se zrobiłem jem sobie kulturalnie a tu mi takie gowno wyskakuje na sadolu. juz nie jestem głodny

wormarder

2012-09-19, 19:13
loooooool jakim cudem pies może mieć aż tyle kleszczy

.:...........:.

2012-09-19, 19:16
marnotrawna napisał/a:

fuu.. a weź takiego potwora potem wyjmuj komuś :-?



Że człowiekowi jakiemuś? :shock:

mikEWrona

2012-09-19, 19:18
Pamietam jak mialem psa i zawsze po spacerach jakies ch*je jej siedzialy na brzuchu :D fajnie później pękały sk***ysyny