18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kleszcze

sa...........os • 2012-09-19, 17:57
Trochę ładnych zdjęć przedstawiających kleszcze pasożytujące na rozmaitych gatunkach zwierząt. Słowem wstępu, co by wódy bez zagrychy nie żłopać:

"Kleszcze – pajęczaki należące do podgromady roztoczy (Acari), traktowane jako grupa umowna lub jako nadrodzina Ixodoidea albo też jako podrząd Ixodides (Ixodes).
Wyróżnia się rodziny kleszczy twarde (Ixodidae), częściowo okryte twardym pancerzem, oraz pozbawione tego pancerza, miękkie — obrzeżkowate (Argasidae). Jest ich kilkaset gatunków. Kleszcze są pasożytami zewnętrznymi głównie kręgowców.
Długość ciała wynosi od jednego do kilku milimetrów (po nassaniu kilkakrotnie większa), ryjkowaty narząd gębowy przystosowany do ssania krwi i płynów tkankowych (hypostom), zbrojny w liczne ząbki pomocne w utrzymywaniu się w skórze żywiciela. Gatunki z rodziny Ixodidae ssą krew trzy razy w życiu: w stadium larwalnym, w stadium nimfy i jako postać dorosła, atakując zwierzęta na łąkach i w lasach (bez jedzenia mogą żyć do dwóch lat). Są kosmopolityczne. Zamieszkują głównie tropiki i subtropiki. W Polsce licznie występuje kleszcz pospolity (kleszcz pastwiskowy) (Ixodes ricinus). Kleszcze są wektorami dla wielu chorób; m.in. boreliozy. W Polsce badania nad kleszczami prowadzi się w ośrodku lubelskim."

źródło:wikipedia.org












Reszta w komentarzach.

xiro

2012-09-19, 19:27
Janusz~ napisał/a:

Skoro dałeś fotki tylu egzotycznych zwierząt ugryzionych przez kleszcze, to gdzie fotki murzynów?



nawet kleszcz sie murzynow nie chce tknac :-P

d1abol

2012-09-19, 19:31
A kto pamieta tego kleszcza? :amused:


KANIBAL22

2012-09-19, 19:36
pamietam jak za małolata siostrze ciotecznej starszej o 6 lat wyrywałem kleszcza z nogi... takiego rodzaju histerii do tej pory nie widzialem :D coś pięknego :)

uzavixis

2012-09-19, 20:09
co jak co, ale te sk***iele mnie jakos szczegolnie brzydza, bardziej niz baby z ku*asami i j***nie trupa

Zkirtaem

2012-09-19, 20:10
Kiedyś mi się taki usadowił na brzuchu, za długo tam nie posiedział no ale propsy że posiedział w ogóle. Milej wspominam jak wyrywałem takie kleszcze z psa i wrzucałem do naczynia z octem gdzie się... rozpuszczały :D

dagins

2012-09-19, 20:11
Chciałoby się do ogniska wrzucić i patrzeć, jak skwierczą.

ma4er

2012-09-19, 20:20
Mi coś takiego wisi pod ch*jem

a nie to jaja.

PustySocho

2012-09-19, 20:26
T34v2 napisał/a:

by cie ch*j op, frytki se zrobiłem jem sobie kulturalnie a tu mi takie gowno wyskakuje na sadolu. juz nie jestem głodny


Zapraszamy na harda:>

shin69

2012-09-19, 20:27
Tego ch*jstwa nie da się nawet kapciem zabić, bo się zrzyga do naczyń krwionośnych po uderzeniu :/

mp_toujane

2012-09-19, 20:29
j***ne pie**olone sk***iałe pasożyty

najobrzydliwsze gówno na świecie

pół lata nie można było wyjść spokojnie z psem na spacer bo zawsze przynosił po 5 sztuk tych ch*jów na sobie, i odrazu sie j***nce wczepiały w skóre

kleszcze to ch*jE

op...........ve

2012-09-19, 21:07
ja pie**ole , ja teraz nie zasne
pamietam jak na moim dogu siedział taki sk***iel spasiony pies głową machnął i to na moje wyro poleciało, do teraz mam uraz na psychice

Alonso

2012-09-19, 21:11
Piwko za super temat.
A oto ciąg dalszy edukacji - profilaktyka


marna

2012-09-19, 21:16
.:. napisał/a:



Że człowiekowi jakiemuś? :shock:



gorzej i boleśniej. Koniowi. :(

Krecixx

2012-09-19, 21:42
SZkoda mi tych zwierzat, ale chcialbym te wszyskie male sk***iele spalic.

Borutałkię

2012-09-19, 21:46
hahaha, pamiętam jak na pierwszym roku studiów podczas praktyk terenowych znajomemu wyrosło trzecie jajo, przy wyciąganiu już nie było śmiesznie :D szczęśliwie jego dziewczynie się udało.