18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kino akcji made in piwnica - "Abduction"

qqq • 2016-09-08, 17:14
Bywalcy harda może pamiętają mój temat sprzed roku , jak pięknie poparzyłem sobie ręce w imię kina niezależnego. Obiecałem, że wrzucę wspomniany film, kiedy będzie gotowy, i oto jest, po żmudnej postprodukcji, udało się :mrgreen:

Dysponując oszałamiającym budżetem ok. 300 złotych i ekipą liczącą w porywach 10 osób (w większości pierwszy raz przed kamerami), nagraliśmy krótkometrażowy film akcji. Postaraliśmy się tam wpakować wszystko, na co pozwalał budżet i nasza fantazja, są więc eksplozje, krew, pot, łzy, full auto i wszystko inne. Cycków nie ma, ale jak film spotka się z dobrym przyjęciem, to pogadam z damską częścią ekipy i zobaczę co da się zrobić :)



Nośnikiem akcji filmu jest temat fanatyzmu religijnego i jego tragicznych skutków. Staraliśmy się unikać bezpośrednich nawiązań, żeby film nie spadł zbyt szybko z youtubowego rowerka, ale podejrzewam, że prędzej czy później tak się stanie.

Film dostępny jest w jakości full hd 50fps, i w takiej jakości polecam oglądać. Dla imigrantów zrobiliśmy nawet napisy po angielsku. Zapraszam :)

maciuch2

2016-09-08, 21:44
Biorąc po uwagę budżet jest super, popracujcie troszkę nad grą aktorską, ale tylko troszkę. Zainwestujcie w statyw do kamery, jakiś wózek, bo czasami widać, że z buta leci. Poprawiłbym jeszcze szczegóły np. okulary, bo widać że tanie. Nie przypie**alam się, to tylko takie luźne spostrzeżenia, to co mi rzuciło się w oczy. Ode mnie browar i trzymam kciuki za następne produkcje.

CSIlluminati

2016-09-08, 21:48
Nie no zajebista sprawa, fajnie to wyszło, ale k***a, jak udało się wam zmieścić w budżecie 300zł wynajęcie 3 helikopterów :krejzi:

Herrbata

2016-09-08, 21:57
Jakbyście organizowali jakąś imprezę ASG, gdzie scenariusz byłby podobny do tego z filmu, to pierwsze cztery minuty tego filmu świetnie by pasowały jako intro do imprezy. Do tego jeszcze dokładny opis scenariuszu, mechaniki gry, miejscówka na co najmniej 100 osób i to mogła by być super zabawa :)

~Conscribo

2016-09-08, 21:58
qqq napisał/a:

Cycków nie ma



Jak nie ma, a w 4:38 to co?

St...........on

2016-09-08, 22:07
Piwko za materiał własny. Ale następnym razem wyrażajcie więcej emocji, bo momentami dialogi takie troche "bezpłciowe" (jak mój stary mówi). Wczujcie się mocniej. Nie chodzi o same przkleństwa ale o ekspresję emocji aby oddać dramat jaki się rozgrywa gdy walczysz o własne życie.

Antek01

2016-09-08, 22:22
Fajnie się ogląda, ale jak używaliście replik, to trzeba było chociaż wyrzutniki łusek pozamykać, żeby komory HU i gearboxa nie było widać. ;)

Attela

2016-09-08, 22:24
No i super :-) Mało realistyczna ta krew (najlepszy efekt przy śmierci żołnierza, najgorszy to ta "czerwona" ręka).

qqq

2016-09-08, 22:27
Antek01 napisał/a:

Fajnie się ogląda, ale jak używaliście replik, to trzeba było chociaż wyrzutniki łusek pozamykać, żeby komory HU i gearboxa nie było widać. ;)



Większość replik już nie pierwszej młodości, i same się otwierały :-D

ungaxd

2016-09-08, 23:05
Czekam na drugi odcinek! :)

nano50

2016-09-08, 23:12
#UPS j***ć was.

Mocno was zgnoili, jednakże każdy pisze "szacun". :)
Ode mnie po prostu szacun. Pozdrawiam.

pener25

2016-09-08, 23:17
mrokussw napisał/a:

jedyne co mnie razilo w oczy to ta bateria na tej emce :D a tak to baja
Na której emce widać baterię i w którym momencie?


dorianos

2016-09-08, 23:50
Ja was pozdrawiam i podziwiam za dobrą robotę. Wiadomo produkcja nie jest genialna, ale z waszymi mozliwosciami i tak jest super ;) . Ch*j w dupe sadolowym masturbatorom/hejterom. Blondi super :)

Marcin_BM

2016-09-09, 00:00
Filmik fajny, widać sporo pracy tylko sporo traci przez pierdoły a zebrane do kupy biją po oczach. Moich kilka rad co do samych scen.
1. Dziewczyna śliczna, zamiast góry od munduru dajcie jej jakiś tshirt albo rasha bo mundur ma dużo za duży i wygląda w nim śmiesznie.
2. Wywalcie z zespołu AK i PDW, nie miesza się kalibrów tego samego uzbrojenia.
3. Jak wam napisali wcześniej ogarnijcie starszą rodzinę bo kolo z opforu wygląda jak gimnazjalista z niedożywieniem
4. Popatrzcie po yt jak się poruszać z bronią, połowa z was patrzy pod nogi, wchodzicie sobie pod lufę
5. Scena ze zgaszeniem dwóch czerwonych nożem, nie tak to się robi tj praca nożem od siebie po wbiciu nie do siebie
6. Mundury bierzcie jednakowe, jak kasy nie ma to równacie w dół a nie że jeden wdl drugi marpat i flagi albo jednakowe albo wcale. To samo szpej.
7. Ciało się albo maluje dokładnie albo wcale a mazidło można zrobić samemu.
8. Szyk/kolumna ubezpieczona z figurantem wygląda zupełnie inaczej, tj gubicie go cały czas, na robocie to niedopuszczalne.
9. Dymu się inaczej używa
10. Odprawa to jakaś parodia, tam powinny być zdjęcia sitrep i roe a nie pie**olenie morałów
11. Scena z odbiciem, mieliście min 2 kierunki wejścia a weszliście przez najgorsze drzwi wszyscy razem i bez granatu błysk dym
Tak jak napisałem ogarnijcie więcej starszych osób i jakiegoś wujka Zenka co w LWP był żeby wam pokazał co i jak z bronią i taktyką

Xa...........ii

2016-09-09, 00:22
Mam tylko nadzieję, że nikt z was nie jest po żadnej filmówce, bo jakość oraz podejście do tego 'filmu' jest fatalna, a Ci wyżej, którzy spuszczają się nad tym wątpliwym dziełem, chyba pierwszy raz widzą na oczy coś z kinematografii.

Jeśli ktoś z was jednak jest po filmówce, to nie wiem czy jesteście wychowankami jakiegoś radomskiego czy sosnowskiego przybytku dla ludzi, którzy chcą nakręcić gówno.

Jeśli natomiast jesteście kompletnymi amatorami, to szacun, bo patrząc pod tym względem, wyszło dobrze, rada od starszego kolegi w fachu, sceny spokojne, jak to pogaduszki i oblewanie wodą, kręci się na statywie, ze względu na spokojną atmosferę, natomiast jakieś biegi/pościgi i inne tego typu rzeczy, właśnie ze statywu ręcznego. Gdybyście pamiętali o tej podstawowej rzeczy, film wyszedłby o wiele lepszy, a tak to zj***liście już na wstępie.

Mimo wszystko powodzenia, jeśli macie zamiar nakręcić w późniejszym czasie coś więcej, to chętnie będę obserwował waszą twórczość, opie**olę kiedy trzeba, rzucę radą czy pomysłem, byleby tylko z waszej ręki wychodził coraz to lepszy produkt. ;)


bukowski15

2016-09-09, 01:10
Skrolując i patrząc na tytuł myślę "pewnie znowu kolejna ch%jnia". A było naprawdę nieźle! Widać że amatorka ale całkiem przyjemnie się oglądało.