18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kino akcji made in piwnica - "Abduction"

qqq • 2016-09-08, 17:14
Bywalcy harda może pamiętają mój temat sprzed roku , jak pięknie poparzyłem sobie ręce w imię kina niezależnego. Obiecałem, że wrzucę wspomniany film, kiedy będzie gotowy, i oto jest, po żmudnej postprodukcji, udało się :mrgreen:

Dysponując oszałamiającym budżetem ok. 300 złotych i ekipą liczącą w porywach 10 osób (w większości pierwszy raz przed kamerami), nagraliśmy krótkometrażowy film akcji. Postaraliśmy się tam wpakować wszystko, na co pozwalał budżet i nasza fantazja, są więc eksplozje, krew, pot, łzy, full auto i wszystko inne. Cycków nie ma, ale jak film spotka się z dobrym przyjęciem, to pogadam z damską częścią ekipy i zobaczę co da się zrobić :)



Nośnikiem akcji filmu jest temat fanatyzmu religijnego i jego tragicznych skutków. Staraliśmy się unikać bezpośrednich nawiązań, żeby film nie spadł zbyt szybko z youtubowego rowerka, ale podejrzewam, że prędzej czy później tak się stanie.

Film dostępny jest w jakości full hd 50fps, i w takiej jakości polecam oglądać. Dla imigrantów zrobiliśmy nawet napisy po angielsku. Zapraszam :)

qqq

2016-09-09, 01:14
@Xaimeii ja na co dzień zapie**alam we fabryce jako automatyk, reżyser zrobił niedawno kwit z informatyki, mamy w ekipie jeszcze przedsiębiorcę branży transportowej, studenta medycyny, itp... Muszę przyznać, że będąc w Łodzi przechodziłem obok filmówki, ale to chyba się nie liczy.

UBcjaPOLSKA

2016-09-09, 09:28
Nie ogarniam k***a jakim cudem tu tyle pozytywnych komentarzy.
Wyłączyłem po pierwszej minucie.
Tak k***a, przedstawiciele różnych religii założyli szmaty na głowy, żyd kierował, katolik strzelał, muslim porywał, a świadek jehowy zapukał po okup?

jbone

2016-09-09, 09:42
za dużo się chłopaki nagrali w call of duty.

Wiewór

2016-09-09, 11:27
jak dla mnie poziom "smoleńska". Kuce, gumikałąchy cymy, wymieszane wszystkie mundury świata i śmieszne malunki na kamizelkach:)

micemincer

2016-09-09, 11:32
przygarnijcie do nastepnej produkcji kogoś doswiadczonego w filmowaniu i bedzie nieźle.

TB303

2016-09-09, 14:29
@UBcjaPOLSKA
Cytat:

Cycków nie ma, ale jak film spotka się z dobrym przyjęciem, to pogadam z damską częścią ekipy i zobaczę co da się zrobić


Teraz rozumiesz? ;)

Ocean

2016-09-09, 15:18
Porady na przyszłość:

-przy słabym oświetleniu używajcie zafixowanego czasu otwarcia migawki, aby uniknąć migotania. Trzeba to dostosować do ilości klatek na sekunde danego rejestratora

-jak dane ujęcie kręcicie z jednej strony, to nie obracajcie potem kamery, bo wprowadza to dysonans poznawczy (zamiana bohaterów miejscami etc)

-w momencie gdy chcecie trochę przyciemnić kadr (ewidentnie Wam tego brakowało) domknijcie bardziej dziurę, a braki światła spróbujcie wypełnić blendami - najtaniej kupić koce termiczne (ok 3-5zł/szt) i rozpiąć na styropianie/rurkach pcv

-jeżeli słabo u Was z postprocessem - starajcie się inaczej kadrować sceny, które będą tego wymagały, żeby odciągnąć od tego uwagę

Chyba tyle, powodzenia.

Borsuk1987

2016-09-10, 09:10
Pierwszy komentarz od chyba roku z mojej strony. Poprostu dobra robota. Naprawdę zajebiste

Pr...........wa

2016-09-10, 11:23
Czekam na sequel.

filipsworks

2016-09-11, 03:40
Czy tylko ja mam takie wraƶenie, czy te wszystkie filmy w >30fps wydają się być cholernie przyspieszone?

xFareNx

2016-09-11, 19:50
Dobry film, najbardziej chyba pochwalam eksplozje naturalne, cieszą oko :D Generalnie widać, że jest to produkcja niskobudżetowa i tego nigdy się nie ukryje, popracujcie trochę z całą ekipą nad produkcją i mankamentami to naprawdę możecie swoje osiągnać.

MotoOlo

2016-09-17, 12:45
qqq, no Szanowny! Leci piwerko, łapka w górę, okejka (chociaż nie ma cycków) i co tam jeszcze w modzie.
Pomysł, scenariusz, wykonanie zajebiste! Muzyka zajebista! Gra aktorska spoko (mając na uwadze, że to debiuty).
Widać też, że ktoś miał pojęcie o militariach. No kurde! Zajebisty film.
Oczywiście można się przyj***ć do kilku rzeczy siedząc na kanapie i nie próbując swoich sił w temacie, ale nie jestem typowym sadolowym zjebem. Pełen szacun za tę produkcję!

PS Pozdrów Ewelinę ode mnie :lol: