18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kilka wymuszeń i guma

TWin_78 • 2016-08-02, 23:49
Wrzucam kilka nagrań z rejestratora - enjoy!






i najstarszy, ale najbardziej mnie bawi do dziś:



Pozdro sadolowe świry!

InnyName

2016-08-04, 21:02
Żadnej motop*zdeczki a debile i tak się kłócą :D

arathorn2

2016-08-04, 21:10
Szanowny tfu tfu "sadolu", specjalnie się zalogowałem dzisiaj, aby skomentować twoją wrzutkę.
Pi*da jesteś, a nie kierowca:
- trzymasz kierownicę jak krowie wymiona jadąc z prędkością taką jaką jedziesz (pozostawię to bez komentarza biorąc pod uwagę drogę i warunki)
- siadasz na dupie aut poruszających się przed tobą nie mając w pełni sprawnych hamulców
- jak prawdziwy Janusz z wąsem i kapeluszem przyklejasz się do lewego pasa i nie potrafisz się od niego oderwać
- wozisz ze sobą pasażerów, których bystrość i inteligencja, sądząc po komentarzach, są na jeszcze niższym poziomie niż Ty (a już ty szurasz brzuchem intelektualnym po dnie)

Podsumowując - mam nadzieję, że zobaczę tutaj jeszcze filmik z Tobą w roli głównej jak się owijasz wokół jakiegoś słupa... bylebyś krzywdy nie zrobił osobom postronnym

powoluku

2016-08-04, 21:30
Twin ale Cię zjechali jak burą suke. Jeśli jesteś w dodatku 78 rocznik, to strach kurde Cię na drodze spotkać.

plu5

2016-08-04, 21:34
to i ja dorzucę od siebie, że słaby jesteś kierowca, autorze filmików... jedziesz tym lewym pasem jak ciota, wjeżdżasz autom w martwe pole, zamiast szybko i sprawnie wyprzedzić (wyprzedzanie nawet na dwu czy wielopasmowej drodze też jest manewrem skrajnie niebezpiecznym dlatego powinno się to robić sprawnie) widać to zwłaszcza na 2 filmie.. myśleć trzeba za kierownicą! Nie wiesz, że istnieje coś takiego jak martwy punkt i trzeba mieć świadomość tego, że możesz się w takim punkcie znaleźć? Nawet z tą "niewiedzą" można domyśleć się, że pojazd który jedzie na tej samej wysokości co ty, ale szybciej od pojazdu jadącego przed nim, zechce ten pojazd wyprzedzić... no ale to już chyba za wysoki level percepcji dla niektórych... :/

headshot666

2016-08-04, 21:36
c*pka jesteś i tyle. Klaksonu nie masz żeby zwrócić uwagę pajaca co ci się na pas wpie**ala ?

Organista

2016-08-04, 23:12
a on to poczuł?
mocniej mocniej...nie ma hamulców ?

stary_piernik

2016-08-04, 23:19
co za pi....da nie kierowca... jak już wyprzedasz to rób to konkretnie a nie czekaj na zdarzenie i nie podstawiaj się!!!

TWin_78

2016-08-04, 23:37
Oooo! Widzę nazbierało mi się od najinteligentniejszych, mistrzów kierownicy i instruktorów jazdy...
Więc dorzucę może kilka groszy od siebie:

Film nr 1:
W momencie wyprzedzania czy omijania, każdy pojazd wykonujący manewr powinien upewnić się, czy nie jest wyprzedzany. Osobówka jadąca z przodu może faktycznie trochę późno włączyła kierunkowskaz, ale zauważcie, że nie wykonała manewru skrętu widząc, że jest wyprzedzana - czyli ogólnie prawidłowo. Błąd popełnił kierowca samochodu ciężarowego. Powinien się wyhamować, ale było już blisko (skutek siedzenia "na dupie" - kolejny błąd). Oczywiście mogłem być w jego "martwej strefie", ale gdybym skosił zepchnięty z drogi te dziecko które szło poboczem, to w "martwej strefie" byłby ten właśnie dzieciak...

Film nr 2:
Niektórzy twierdzą, że manewr wyprzedzania powinno wykonywać się szybko. Jasne, ale w momencie kiedy dwa pasy jadą niemal równą prędkością, to jest to po prostu niemożliwe. Jakby te wyprzedzania miały wyglądać? Redukcja, gwałtowne przyśpieszanie, wyprzedzanie i hamowanie przed poprzedzającym autem?

Film nr 3:
Wiele do komentowania tam nie ma...

Film nr 4:
Warunki na drodze dobre - sucho, ciepło, brak ograniczenia prędkości, poranna mgiełka ograniczająca miejscami widoczność do jakichś 350-500 metrów, a więc bez tragedii. Samochód wtedy kilkuletni, świeżo po wszystkich wymianach, łącznie z kompletem czterech tarcz i klocków - innymi słowy: w 100% sprawny. Prawym pasem wciąż jechały auta, więc były po prostu przeze mnie wyprzedzane. Nie widać tego, bo kamera skierowana była na licznik. Lewego pasa nie blokowałem, był przede mną i za mną pusty. Honda którą widzicie nie jechała lewym pasem, a prawym za cysterną. Nagle jej kierowca stwierdził, że ją wyprzedzi i wyjechał na lewy pas zaraz przede mnie. Skutki jak na filmie - hamowanie z niemal 200km/h do 100km/h trochę jednak zajmuje, obojętnie jakim autem. Na szczęście kierowca Hondy zorientował się, że wymusił i dość mocno przyśpieszał.
Trzymanie kierownicy: no myślałem, że jesteście twardzielami!

Na koniec dodam, że licząc kilometry które pokonałem w życiu zawodowo jak i prywatnie, to uzbierało się już tego jakieś lekko licząc 1,5mln i oprócz dwóch złożonych lusterek, jednego delikatnego najechania na tył - nie nawywijałem nigdy nic poważnego. Kierownicę trzymało się różnie - czasem nawet nogą przy smarowaniu kanapek lub nastawianiu wody lub zalewaniu kawy w dużym. Takie życie...
Pozdrawiam więc tych wszystkich hejtujących "miszczów" co to jeżdżą najlepiej, a każdy inny to dupek i idiota.
A dla reszty normalnych sadoli: szerokości!

Black Snake

2016-08-05, 00:15
@TWin_78, 1.5mln km? I nie wiesz, że jak wyprzedzasz dostawczaka, który nie ma szyb z tyłu i boku to należy to zrobić szybko bo on ch*jA widzi? z 200 do 100 też idzie szybko wyhamować tylko dobrze redukcje trzeba zrobić.

InnyName

2016-08-05, 08:17
TWin_78 napisał/a:

Oooo! Widzę nazbierało mi się od najinteligentniejszych, mistrzów kierownicy i instruktorów jazdy...
Więc dorzucę może kilka groszy od siebie:

Film nr 1:
W momencie wyprzedzania czy omijania, każdy pojazd wykonujący manewr powinien upewnić się, czy nie jest wyprzedzany. Osobówka jadąca z przodu może faktycznie trochę późno włączyła kierunkowskaz, ale zauważcie, że nie wykonała manewru skrętu widząc, że jest wyprzedzana - czyli ogólnie prawidłowo. Błąd popełnił kierowca samochodu ciężarowego. Powinien się wyhamować, ale było już blisko (skutek siedzenia "na dupie" - kolejny błąd). Oczywiście mogłem być w jego "martwej strefie", ale gdybym skosił zepchnięty z drogi te dziecko które szło poboczem, to w "martwej strefie" byłby ten właśnie dzieciak...

Film nr 2:
Niektórzy twierdzą, że manewr wyprzedzania powinno wykonywać się szybko. Jasne, ale w momencie kiedy dwa pasy jadą niemal równą prędkością, to jest to po prostu niemożliwe. Jakby te wyprzedzania miały wyglądać? Redukcja, gwałtowne przyśpieszanie, wyprzedzanie i hamowanie przed poprzedzającym autem?

Film nr 3:
Wiele do komentowania tam nie ma...

Film nr 4:
Warunki na drodze dobre - sucho, ciepło, brak ograniczenia prędkości, poranna mgiełka ograniczająca miejscami widoczność do jakichś 350-500 metrów, a więc bez tragedii. Samochód wtedy kilkuletni, świeżo po wszystkich wymianach, łącznie z kompletem czterech tarcz i klocków - innymi słowy: w 100% sprawny. Prawym pasem wciąż jechały auta, więc były po prostu przeze mnie wyprzedzane. Nie widać tego, bo kamera skierowana była na licznik. Lewego pasa nie blokowałem, był przede mną i za mną pusty. Honda którą widzicie nie jechała lewym pasem, a prawym za cysterną. Nagle jej kierowca stwierdził, że ją wyprzedzi i wyjechał na lewy pas zaraz przede mnie. Skutki jak na filmie - hamowanie z niemal 200km/h do 100km/h trochę jednak zajmuje, obojętnie jakim autem. Na szczęście kierowca Hondy zorientował się, że wymusił i dość mocno przyśpieszał.
Trzymanie kierownicy: no myślałem, że jesteście twardzielami!

Na koniec dodam, że licząc kilometry które pokonałem w życiu zawodowo jak i prywatnie, to uzbierało się już tego jakieś lekko licząc 1,5mln i oprócz dwóch złożonych lusterek, jednego delikatnego najechania na tył - nie nawywijałem nigdy nic poważnego. Kierownicę trzymało się różnie - czasem nawet nogą przy smarowaniu kanapek lub nastawianiu wody lub zalewaniu kawy w dużym. Takie życie...
Pozdrawiam więc tych wszystkich hejtujących "miszczów" co to jeżdżą najlepiej, a każdy inny to dupek i idiota.
A dla reszty normalnych sadoli: szerokości!



Przestań i tak jesteś motopi... tfu... puszkop*zdeczka :D
Tutaj dyskusja jest tylko po to by zabić czas i wk***ić paru inteligentów :)
No to szerokości ;)


Black Snake napisał/a:

@TWin_78, 1.5mln km? I nie wiesz, że jak wyprzedzasz dostawczaka, który nie ma szyb z tyłu i boku to należy to zrobić szybko bo on ch*jA widzi? z 200 do 100 też idzie szybko wyhamować tylko dobrze redukcje trzeba zrobić.



Zwłaszcza redukcję w automacie, żeby rozj***ć skrzynie biegów bo ruszysz 2cm w lewo mocniej ;) Weź ty wejdź wpierw do samochodu :P

carlito8710

2016-08-05, 10:38
pierwszy film Skotniki koło Wrześni ? Dobrze poznaje ten slalom na wyjeździe z miejscowości ?

ArturroKRK

2016-08-05, 12:58
Kilka wymuszeń i guma - brzmi jak Twoja historia od momentu poczęcia :)

tommak21

2016-08-05, 20:12
@up nigdy nie popełniłeś błędu na drodze?

brokat_

2016-08-05, 21:47
tommak21 napisał/a:

@up nigdy nie popełniłeś błędu na drodze?


Popełniłem :)