18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kierowca uniknął niesłusznego mandatu dzięki kamerce samocho

Polskie_Drogi • 2020-02-03, 17:12
Kamerka samochodowa pokazała jak było naprawdę i uchroniła kierowcę przed niesłusznym mandatem.
Autor napisał:

“Tuż za krzyżówką zobaczyłem w lusterku radiowóz na sygnałach. Co było dalej widać (i słychać) na filmie. Co by było, gdybym nie miał kamery? Żałuję, że nie zapytałem o to policjanta. Mandat jaki mi groził to 300-600zł. Za kamerę zapłaciłem 180zł. Bilans jest oczywisty. Ktoś ma jeszcze wątpliwości co do zasadności kamer?”


Hrabia Drapula

2020-02-04, 00:56
Tilg_die_Schmach napisał/a:

Jeśli przejechał przez sygnalizator na zielonym, to miał prawo przejechać przez skrzyżowanie mimo zmiany światła na czerwone.



nie może wjechać za sygnalizator jak nie ma możliwości opuszczenia skrzyżowania, a skręcające samochody blokowały pas, więc powinien stanąć tak by widzieć jak jest kolor i ruszyć jak pojadą i dalej będzie zielone
bo jak by stały dłużej i faktycznie pojechał na czerwonym (bo tu nie wiadomo jak było) a lewej jakiś szatan leciał by bo miał by już zielone to mógł by być hard

WinterWolf

2020-02-04, 01:36
C0C0JUMBO napisał/a:

Na takich akcjach mieli po kilka wypłat na czysto... Kamery im to utrudniają. Tylko dlaczego to obywatel ma posiadać kamerę? Dlatego jestem ZA WPROWADZENIEM kamer na KAŻDYM mundurze i w KAŻDYM radiowozie.
Przy Twojej postawie to co najwyżej by upomnienie dostali za wałek, bo on był na innej "wysokości"..."perspektywy" itd itp ... A Ty byś nachodził się po sądach



Dla Twojej informacji i wszystkim którzy będą popierać:
Mieszkam w Islandii. Tutaj policja ma kamery na sobie oraz mikrofony. Radiowozy są tak wyposażone że z odległości 15 metrów są w stanie nagrywać twoją rozmowę z kimkolwiek.
Co się dzieje w trakcie interwencji lub przekroczenia uprawnień? Przypadkiem mikrofon nie działał ( wystarczy kabelek odpiąć ) lub obrazu nie ma ponieważ przysłonił ręką lub jakimiś dokumentami.

Lepiej mieć swoją kamerę w aucie oraz nagrywać każdą interwencję swoim telefonem ( czy to obraz czy dźwięk).

darayavahus

2020-02-04, 08:32
kothletino napisał/a:

O facet ale bym tam polimeryzował , aż mi k***a pociekło po brodzie, paragraf, ustawa, stopień, powód...
A potem jeszcze bym dopie**olił o naciąganiu zwykłych obywateli żeby wyrobić normy na psiarni.
Nie przyjąłbym mandatu za ch*ja, niech z urzędu idzie sprawa do sądu a ja zakładam swoją o przekroczenie obowiązków i nadużycie, próbę wymuszenia i zszarganie mojego dobrego imienia w świetle publicznym i ch*j, oleee!
A no i oczywiście dostałbym nerwicy lękowej na skutek zaistniałej sytuacji z której wynika iż nie mogę ufać instytucjom państwowym w których pokładałem od dziecka zaufanie i przez to cały czas nie czuje się bezpiecznie a kiedy widzę radiowóz czy policjanta dostaje ataków paniki, ot co.



Trzymam Cię za słowo, że gdy takie coś Cie spotka, to nie cofniesz się przed niczym, by wypełnić swój obywatelski obowiązek.

Kurde26

2020-02-04, 10:35
Byłem w identycznej sytuacji. Odmowiłem przyjęcia mandatu. W sądzie było słowo przeciwko słowu, żadnych świadków, żadnych nagrań. Dostałem mandat bez gadania. Jeszcze sędzina mnie pytała co ja tu robię i na co liczyłem nie przyjmując mandatu?

Tilg_die_Schmach napisał/a:

Jeśli przejechał przez sygnalizator na zielonym, to miał prawo przejechać przez skrzyżowanie mimo zmiany światła na czerwone.



Oczywiście że nie. Nie masz prawa wjechać na skrzyżowanie jeżeli nie masz pewności że zdążysz je opuścić przed zmianą świateł.

KaMiLeK90

2020-02-04, 15:37
co za kurestwo, j***ne pałoroby. Myślał pewnie że jakiegoś nieogarniętego dziadka leśnego złapał. po prostu aż się włos na pięści jeży.

Za takie oszustwo powinien wylecieć z tego k***idołka. Mam nadzieje że autor nagrania nie spęka i zaniesie to gdzie trzeba.

Od co, myślę że ukazuje to idealnie problem w wizerunku dzisiejszych milicjantów, widząc radiowóz częściej poczujesz niepokój niż bezpieczeństwo.

Gdybym był ministrem sprawiedliwości ustanowiłbym takie prawo, że w takiej sytuacji masz prawo wyjść i przypie**olić takiemu debilowi. :D

psylocebulka

2020-02-05, 00:29
kothletino napisał/a:

O facet ale bym tam polimeryzował (...)


Ja to bym polemizował nad tą wypowiedzią...

zielony19xx

2020-02-06, 23:31
kothletino napisał/a:

O facet ale bym tam polimeryzował , aż mi k***a pociekło po brodzie, paragraf, ustawa, stopień, powód...
A potem jeszcze bym dopie**olił o naciąganiu zwykłych obywateli żeby wyrobić normy na psiarni.
Nie przyjąłbym mandatu za ch*ja, niech z urzędu idzie sprawa do sądu a ja zakładam swoją o przekroczenie obowiązków i nadużycie, próbę wymuszenia i zszarganie mojego dobrego imienia w świetle publicznym i ch*j, oleee!
A no i oczywiście dostałbym nerwicy lękowej na skutek zaistniałej sytuacji z której wynika iż nie mogę ufać instytucjom państwowym w których pokładałem od dziecka zaufanie i przez to cały czas nie czuje się bezpiecznie a kiedy widzę radiowóz czy policjanta dostaje ataków paniki, ot co.



ch*ja byś zrobił. O!

Igorek95

2020-02-11, 12:42
yfd napisał/a:

"Sygnał zielony – oznacza zezwolenie na wjazd za sygnalizator z zastrzeżeniem, że jeśli nie masz możliwości opuszczenia skrzyżowania w trakcie nadawania sygnału... Wówczas nie wolno Ci wjeżdżać za sygnalizator." Co tutaj nie jest jasne? Czy ten Pan opuścił skrzyżowanie na zielonym świetle? Na kamerach tego nie widać, widać tylko, że wjechał na zielonym, skoro przyj***ła się policja, wnioskować można, że zaraz zielone zmieniło się na czerwone.
Mam prawo jazdy i zdałem test znając prawo a nie mając szczęście. Każde skrzyżowanie jest inne, trzeba myśleć.... Życzę Ci więcej skrzyżowań w życiu, tak żebyś coś wymyślił.



Super mądrze wyglądający post, gratuluję, rozumiem że w Twoim otoczeniu ludzie na zielonym świetle się zatrzymują i czekają aż ten przed nimi opuści skrzyżowanie? Nieźle.