18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kierowca uniknął niesłusznego mandatu dzięki kamerce samocho

Polskie_Drogi • 2020-02-03, 17:12
Kamerka samochodowa pokazała jak było naprawdę i uchroniła kierowcę przed niesłusznym mandatem.
Autor napisał:

“Tuż za krzyżówką zobaczyłem w lusterku radiowóz na sygnałach. Co było dalej widać (i słychać) na filmie. Co by było, gdybym nie miał kamery? Żałuję, że nie zapytałem o to policjanta. Mandat jaki mi groził to 300-600zł. Za kamerę zapłaciłem 180zł. Bilans jest oczywisty. Ktoś ma jeszcze wątpliwości co do zasadności kamer?”


somet

2020-02-03, 20:37
Namówiłeś mnie, właśnie kupiłem kamerkę.

Sonal

2020-02-03, 20:46
W komentarzach pod filmikiem twierdzą, że to to fejk - reklama kamerki.

luja27

2020-02-03, 20:59
Pies za wyludzene powinien dostać wyrok. Wszystko dla statystyk :!:

te...........di

2020-02-03, 21:30
Nagrywanie kamerka jest jak najbardziej ok, tylko nie trzeba na kazdego donosic i wrzucac byle gówna jak ktos wyprzedza albo wjedzie na poznym zoltym :mrgreen:

Irokez

2020-02-03, 21:38
haha.. komenty na jutubie wyłaczyli przed chwilą. Wszystko znikło

yfd

2020-02-03, 21:46
Tilg_die_Schmach napisał/a:

Jeśli przejechał przez sygnalizator na zielonym, to miał prawo przejechać przez skrzyżowanie mimo zmiany światła na czerwone.



A to nie jest tak, że nie wolno wjeżdżać na skrzyżowanie, które “ze względu na warunki ruchu na skrzyżowaniu lub za nim opuszczenie skrzyżowania nie byłoby możliwe przed zakończeniem nadawania sygnału zielonego”? Możesz wjechać na skrzyżowanie jak ten Pan, zatrzymać się tak jak ten Pan będąc już za sygnalizatorem na dłuższą chwilę i samochody z innych stron mogą już jechać, to znaczy, że może on sobie przed nimi jechać? No nie. Nie powinno go być na takim skrzyżowaniu. Prawdą jest to, że pewnie 90% z nas by wjechało ale wedle prawa tutaj policja by wygrała gdyby mieli trochę oleju w głowie i dowód.

Swoją drogą, postawa kierowcy i jego zachowanie bardzo fajne, bez dramatyzowania i cwaniakowania, pokazał swoje dowody, wyszedł z tej obrady z podniesioną głową i dumą. Policjanci tacy jak Ci, dostaną jeszcze w życiu swoją karmę, a ten facet ma spokój w swoim mieście (wieści o pyskujących kierowcach w małych miastach bardzo szybko się rozchodzą).

gohan27-01

2020-02-03, 21:52
Nie przyjmujesz mandatu i tyle, wątpię żeby się upierał jak nie widział dokładnie jak wjechałeś.

Igorek95

2020-02-03, 22:03
@yfd ale co Ty pie**olisz, masz prawo jazdy? jak wjechał na zielonym i był zator to powinien stanąć zaraz za samym sygnalizatorem aby umożliwić po zmianie światła przejazd aut z obu stron, potem oni mają cyk czerwone i na takim banalnym skrzyżowaniu jedzie dalej. Każde skrzyżowanie jest inne, trzeba myśleć.

yfd

2020-02-03, 22:12
Igorek95 napisał/a:

@yfd ale co Ty pie**olisz, masz prawo jazdy? jak wjechał na zielonym i był zator to powinien stanąć zaraz za samym sygnalizatorem aby umożliwić po zmianie światła przejazd aut z obu stron, potem oni mają cyk czerwone i na takim banalnym skrzyżowaniu jedzie dalej. Każde skrzyżowanie jest inne, trzeba myśleć.



"Sygnał zielony – oznacza zezwolenie na wjazd za sygnalizator z zastrzeżeniem, że jeśli nie masz możliwości opuszczenia skrzyżowania w trakcie nadawania sygnału... Wówczas nie wolno Ci wjeżdżać za sygnalizator." Co tutaj nie jest jasne? Czy ten Pan opuścił skrzyżowanie na zielonym świetle? Na kamerach tego nie widać, widać tylko, że wjechał na zielonym, skoro przyj***ła się policja, wnioskować można, że zaraz zielone zmieniło się na czerwone.

Mam prawo jazdy i zdałem test znając prawo a nie mając szczęście. Każde skrzyżowanie jest inne, trzeba myśleć.... Życzę Ci więcej skrzyżowań w życiu, tak żebyś coś wymyślił.

Ti...........ch

2020-02-03, 22:12
yfd napisał/a:

A to nie jest tak, że nie wolno wjeżdżać na skrzyżowanie, które “ze względu na warunki ruchu na skrzyżowaniu lub za nim opuszczenie skrzyżowania nie byłoby możliwe przed zakończeniem nadawania sygnału zielonego”? Możesz wjechać na skrzyżowanie jak ten Pan, zatrzymać się tak jak ten Pan będąc już za sygnalizatorem na dłuższą chwilę i samochody z innych stron mogą już jechać, to znaczy, że może on sobie przed nimi jechać? No nie. Nie powinno go być na takim skrzyżowaniu. Prawdą jest to, że pewnie 90% z nas by wjechało ale wedle prawa tutaj policja by wygrała gdyby mieli trochę oleju w głowie i dowód.
Swoją drogą, postawa kierowcy i jego zachowanie bardzo fajne, bez dramatyzowania i cwaniakowania, pokazał swoje dowody, wyszedł z tej obrady z podniesioną głową i dumą. Policjanci tacy jak Ci, dostaną jeszcze w życiu swoją karmę, a ten facet ma spokój w swoim mieście (wieści o pyskujących kierowcach w małych miastach bardzo szybko się rozchodzą).



NIe można wjeżdżać na skrzyżowanie kiedy nie można z niego zjechać czyli np. kiedy wyjazd z niego już jest zakorkowany. tutaj nie doszło do zablokowania, trzeba było tylko poczekać dwie sekundy aż samochody skręcające w prawo ruszą.

Analogicznie według tego co piszesz wjazd na skrzyżowanie z zamiarem skrętu w lewo na zielonym, byłby karany mandatem gdy musiałbyś puścić jadących z naprzeciwka, a w tym czasie zapaliłoby się czerwone.

yfd

2020-02-03, 22:28
Tilg_die_Schmach napisał/a:

NIe można wjeżdżać na skrzyżowanie kiedy nie można z niego zjechać czyli np. kiedy wyjazd z niego już jest zakorkowany. tutaj nie doszło do zablokowania, trzeba było tylko poczekać dwie sekundy aż samochody skręcające w prawo ruszą.
Analogicznie według tego co piszesz wjazd na skrzyżowanie z zamiarem skrętu w lewo na zielonym, byłby karany mandatem gdy musiałbyś puścić jadących z naprzeciwka, a w tym czasie zapaliłoby się czerwone.



Praktycznie każdy to robi, że wjeżdża na skrzyżowanie i czeka np. blisko środka, aż przejadą z naprzeciwka i skręca, ale jeśli chodzi o teorię, która mówi wyraźnie, że nie wolno wjeżdżać na skrzyżowanie, które w tej chwili dla mnie jest nie przejezdne, to czy nie powinno się stać na światłach, do momentu kiedy jesteśmy pewni, że teraz z tego skrzyżowania zjedziemy? A jeśli światło zgaśnie, czekać na następne i tak aż do zaj***nia?

Rozmyślam czysto w teorii bo praktykę wszyscy znamy.
Czy tutaj własnie to teoretyczne zagadnienie jest źle sprecyzowane i nie dokładne?

Siberian_Meat_Grinder

2020-02-03, 22:28
Igorek95 napisał/a:

yfd ale co Ty pie**olisz, masz prawo jazdy?



sugeruję, żebyś oddał swoje do urzędu (art. 25, ust. 4 pkt. 1 PRD)

Lenart666

2020-02-03, 22:33
O k***a moje miasto na sadolu. Busko takie piękne. A policjanci jacy tu są to każdy mieszkaniec wie!! Punkty chłopaki zbierają

Wiewór

2020-02-03, 22:38
Wiecie że jak się przejedzie na zielonym za sygnalizator to można zjechać ze skrzyzowania?
Facet wjechał jak ruch był płynny. Nie mógł przewidzieć, że nie będzie mógł zjechać bo ktoś skręcał.

shiters

2020-02-03, 23:00
mialem identyczna sytuacje, takze mialem kamere, filmy mam gdzies na starym kompie. sytuacja wygladala tak samo, podczas wjazdu na skrzyzowanie mialem zielone, a za chwile paly mnie wziely do boku, i od razu z morda na czerwonym 500zl przyjmuje pan mandat? ja mowie hola hola, widzi mam tutaj kamerke? zaraz sprawdze. od razu zbastowal i no dobra tym razem bedzie poczucenie xD ja mowie jakie pouczenie, chceliscie mnie wyjebac w zywe oczy na hajs, to sie wk***il pies i zaczal szukac po aucie niesprawnych zarowek, gasnicy, kamizelki itp. ale nic nie znalazl. pouczyl mnie i pojechali w p*zdu. akcja z przed 5-6 lat