18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jazda pod prąd na autostradzie. Niemcy

maciekszprotawa • 2017-06-09, 18:34
Ostatnio na sadolu pojawiało się kilka filmów jak to ktoś jedzie autostradą, a z naprzeciwka wali auto pod prąd, lecz zawsze bez kolizji. To ode mnie macie teraz z jebnięciem W ubiegłym tygodniu mój dobry kumpel jechał z Belgii do Polski. Na berlińskim ringu trafił na damę w podeszłym wieku (70 lat)
, której mocno pomyliły się kierunki jazdy. Tym razem marka BMW uratowała kilka istnień. Wszyscy przeżyli o dziwo. Pomimo przyznania się do winy starszej pani sprawa trafiła do sądu.

Na końcu macie film z autostrady jakiś reporterów.




http://www.bz-berlin.de/berlin/umland/geisterfahrerin-verursacht-schweren-unfall-auf-der-a10

maciekszprotawa

2017-06-09, 20:22
Aleo napisał/a:

up up up do ekspertów od opon

jeżeli po tych zdjęciach jesteście w stanie odróżnić opony całoroczne od zimowych to gratuluję :)



Spokojnie ;) Daj im się wyszumieć. Ja jak wymusiłem na drodze krajowej 8 w Kłodzku i posłałem dzieci z Golfa do szpitala to sprawdzali pozycje przełącznika świateł, głębokość bieżnika opony jak i same opony. stan naciągnięcia pasów, odległość pedałów gazu,
hamulca i sprzęgła do podłogi i to w obu autach.
(więcej nie pamiętam,
bo byłem w szoku)

Zatem niemieccy policjanci nie sprawdzili opon, a nasi tak się postarali? :roll:

Aleo

2017-06-09, 20:35
Jak jest wypadek to i do dupy zglądną :) Zapytałem kolegów wyżej bo jestem oponiarzem od x lat i z tych zdjęć odróżnić się po prostu nie da. Dodam do tego że żadne przepisy nie zakazują jazdy na oponach zimowych w czerwcu, przynajmniej w PL i DE, a to że głupie i niebezpieczne to inna sprawa.

maciekszprotawa

2017-06-09, 20:41
Aleo napisał/a:

Jak jest wypadek to i do dupy zglądną :) Zapytałem kolegów wyżej bo jestem oponiarzem od x lat i z tych zdjęć odróżnić się po prostu nie da. Dodam do tego że żadne przepisy nie zakazują jazdy na oponach zimowych w czerwcu, przynajmniej w PL i DE, a to że głupie i niebezpieczne to inna sprawa.



Jeśli o mnie chodzi to wtedy jeszcze nie wiadomo było czy wypadek czy kolizja. Wziął wydrukowaną kartkę na której tylko zaznaczał lub wpisywał liczby. Dopiero po 3 godzinach okazało się, że to kolizja.

Aleo

2017-06-09, 20:47
No co zrobisz. Przepisy to przepisy, ważne że nikomu nic się nie stało.

Loaloa

2017-06-09, 21:38
Jak cebule czegoś nie odjebią to dzień zmarnowany.

głodny_toster

2017-06-09, 22:21
I znowu BMW...przypadek!? Nie sądzę :P

maciekszprotawa

2017-06-09, 22:47
fantomasik napisał/a:

I znowu BMW...przypadek!? Nie sądzę :P



Do sądzenia to Ty się nie nadajesz. Sprawcą nie jest kierowca BMW.

kothletino

2017-06-09, 22:54
Ja miałem w maju wypadek, 86-latek mi wbiegł pod auto kiedy byłem dosłownie kilka metrów od niego, z przeciwnej strony jechał tir, przy 80km/h nawet nie było mowy o wymanewrowaniu. Typ poszedł w szybę i dach a przód auta zmasakrowany od czołówki z tirem, gość zgon na miejscu ja przeżyłem bo miałem pasy więc nie wyleciałem głową w tira. Auto zrobiło obrót o 180 stopni po zderzeniu z tirem.







Aleo

2017-06-09, 23:12
Chłopie, miałeś jeszcze taki zapas strefy zgniotu, że powinieneś spokojnie wysiąść i dziadka reanimować.

kothletino

2017-06-09, 23:17
Niekoniecznie byłem w stanie i niekoniecznie się dało. Bardziej chodzi mi o to, że nie da się przewidzieć wszystkiego co może się wydarzyć.

maciekszprotawa

2017-06-10, 00:18
Aleo napisał/a:

Chłopie, miałeś jeszcze taki zapas strefy zgniotu, że powinieneś spokojnie wysiąść i dziadka reanimować.


Bawię i uczę. Strefa zgniotu to pojęcie właściwe w zasadzie dla pojazdu uderzającego w przeszkodę nieruchomą. Bo od tego się wzięło. A teraz jeśli chodzi o ciało ludzkie to F(x)=m*V /podzielić przez dwa/ już nie pamiętam po 12 latach...nie uwzględniając przyciągania ziemskiego tyle wynosi siła jebnięcia gębą w kierownicę, ale... w tym przypadku-(poduszka powietrzna+pasy)=? Masz fajne zadanie na fizykę z zasady zachowania pędu. Wykaż się przed nauczycielem może dostaniesz plusa. Może 5 na zachętę jak rozwiniesz wzór.


Edit:
Zapomniałem uwzględnić pieszego :D :D W tym teście zderzeniowym Seata i ciężarówki.

~Velture

2017-06-10, 08:39
Aleo napisał/a:

up up up do ekspertów od opon

jeżeli po tych zdjęciach jesteście w stanie odróżnić opony całoroczne od zimowych to gratuluję :)


Nie. Nie odróżnię całorocznej od zimówki na tych fotkach ale mogę powiedzieć jedno: opony całoroczne są ch*jowe w zimę i w lato.
Osobiście widzę tylko 2 zastosowania dla takiej opony:
1) budżetówka. Po prostu.
2) kupujesz dla swojej baby do auta bo ona i tak nigdy nie będzie pamiętać o wymianie a nie zapie**ala szybko więc jej wystarczy.

Innych zastosowań nie dopatrzyłem się.

b0r000

2017-06-10, 15:07
kothletino napisał/a:

Ja miałem w maju wypadek, 86-latek mi wbiegł pod auto kiedy byłem dosłownie kilka metrów od niego...



Zadam jedno pytanie
Czemu dopiero teraz to zamieściłeś? Toż to materiał na główną (moim skromnym zdaniem)

Stary dziad na własne życzenie wpie**olił się pod samochód i poszedł do utylizacji. Po po prostu piękne! Szkoda trochę tylko tego twojego Seata

kothletino

2017-06-10, 15:53
Najgorsze jest to że wycena auta uwzględnia tylko rocznik i przebieg a wszelakie modyfikacje są na zasadzie "panie tego w standardzie nie montują" więc spory hajs w plecy.