18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Jak wyżywić się przez miesiąc za 100 zł.

Zacharael • 2015-01-15, 11:44
W ogóle Polska jeśli chodzi o jedzenie jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100 zł. miesięcznie. Właśnie kończę taki miesiąc za 100 zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzony, zapchany. Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia, a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 200 zł. (2 litry dziennie, czasami jeszcze wieczorem dokupowałem litrowa Colę).

A więc przechodząc do jadłospisu za 100 zł.
Aby przeżyć miesiąc za 100 zł potrzeba:
- 1kg ryżu ok. 3zł
- 1kg makaronu ok. 2,5 zł
- 1kg kaszy jęczmiennej około 2 zł
- 6kg ziemniaków ok. 8zł
- 2kg margarany ok 5 zł
- 150 bułek około 50zł
- 10 paczek Chochoszoków ok. 20
- 15 sosów do potraw jeden po około 50 groszy-około 7 zł, lub kilka sosów gotowych po ok.3 zł.

Razem około 100zł.
Zostało mi jescze 7 złotych z tej stówy. Nieźle.

Jak to jemy?
- co 2 dni rano zagotować gar sosu - wystarczy na 2 dni (15 x 2 = 30 dni)
- Pierwszy tydzień - makaron. 5 bułek dziennie + sos, pół paczki Chocoszoków.
- Drugi tydzień - ryż. 5 bułek dziennie + sos, pół paczki Chocoszokw.
- Trzeci tyedzień-kasza jęczmienna, 5 bułek dziennie + sos, pół paczki Chocoszokwó.
- Czwarty tydzień - 6 kilo ziemniaków, 5 bułek dziennie + sos, pół paczki Chocoszoków.

Zamiast Chocoszoków można kupować krem czekoladowy-400 gr za 2,5zł albo zwykle kulki czekoladowe, można nabyć za 1-2 zł 300 gramów.

Także jadłospis jest sprawdzony i bardzo sycący - nawet zostało mi jeszcze trochę ryżu i kaszy, bo kilogram na tydzień to naprawdę jest aż nadto.
Brakowało mi jedynie serków, jogurtów i rybek.
Ale bez problemu mogę taki miesiąc powtórzyć - mówię to jako osoba która lubi jeść, objadać się, czy nawet obżerać.
Jeden Władysław Jagiełło i masz jedzenie na cały miesiąc.

Warzywa są w sosach, a witaminy w Chocoszokach - wszystkie witaminy i składniki mineralne. Pozdrawiam.

źródło: internet.

Black Snake

2015-01-16, 13:23
k***a nie dałbym rady... Dzień bez mięska to dzień stracony!

RysioMisio

2015-01-16, 13:47
Dieta zaj***na z karachana, super źródło k***o

Tutaj macie zdrową dietę dla czteroosobowej rodziny na tydzień za 25$ (sorry że po angielsku ale zaraz ide do szkoly i nie mam czasu tłumaczyć)

1 lb bag rice(white or brown) $1 at Dollar Tree
1 lb dried beans $1 at Dollar Tree
1 lb lentils $1 at Aldi or Walmart
1 5lb bag flour $1.59 at Aldi, $1.79 at Walmart
2 dozen Eggs $1 each at Dollar Tree
5 lb. Potatoes $2 or less at most stores
4 large bags frozen veggies (green beans, peas & carrots, broccoli, spinach, etc.) $1 each at Aldi, Dollar Tree, or grocery store
2 bags frozen berries (blueberries, strawberries, etc.) $1 each at Dollar Tree
1 lb Bananas $.59/lb at grocery store
Oats $1 at Aldi or Walmart
5 lbs. chicken leg quarters $.49/lb or less at most stores
1 jar peanut butter $1 at Dollar Tree
half gallon milk $1.99 at Aldi (or 2 quarts of shelf stable milk for $1 each at Dollar Tree)
4 lbs. sugar $1.59 at Aldi
2 1lb. frozen chubs of ground turkey $1 each at Aldi or Save A Lot
1 29oz can tomato sauce $1 or less at most stores

Nyguzz

2015-01-16, 13:59
Co za głąb 2-3 litry coli dziennie,i sie dziwi że nasycony jest przedstawię ci swoją sytuacje,prowadzę średnio aktywny tryb życia -3 razy treningi w tygodniu,jakieś tam wyjścia etc.
Cole sporzywałem w podobnych ilościach 2-3 a raz się zdarzyło nawet 7 L w jednym dniu (dostałem wtedy po tym syfie gorączki,kij wie czy od tego ale być może)ale do sedna po odstawieniu SAMEJ COLI
i tym samym trybie życia,czyli wpie**alam co mi się podoba kiedy chcę i o której chcę schudłem ze 106 kg do 95. fakt był to okres około pół roku,ale widać jaką cola robi różnice w diecie:)

PustySocho

2015-01-16, 14:12
seracon napisał/a:

Dobra teraz podsumujemy Twoje "Wybitne osiągnięcie"
W ciagu miesiąca spożyłeś samym jedzeniem 61425 kcal. Dziennie 2047,5. Schudłbyś i to bardzo, serio :)
Zjadłeś 1261,50 g białka; 12409,50 g węglowodanów i 656 g tłuszczy. Dieta uboga w mikro i makroelementy za to ilość glutenów i innych gówien jakie zjadłeś to masakra. Po jednym miesiącu nic Ci nie będzie. Ale.... poj***ło Cię z tą Colą? W niej wypiłeś 25200 kcal! w tym 6360 g CUKRU!!! Czaisz? 6kg cukru zjadłeś w miesiąc! Przez to każdy Twój dzień podbił się do 2800 kcal. Dalej w granicach normy ale jednak ponad 200 g cukru dziennie bardzo szybko spowoduje cukrzyce etc. Więc lepiej sobie darować Cole.



Tylko cukrzyca nabyta nie jest od spożywania cukru kolego...

AdolfPacyfista

2015-01-16, 14:18
Podejrzewam, że przeżyłbyś miesiąc i za 30 zł, ale na dłuższą metę to nie ma sensu.Tak jak wspomniano tu wcześniej czekałby cię szkorbut i anemia.

Już sensowniej byłoby kupić lampę sodową (oczywiście jeśli mieszkasz w akademiku bo nie trzeba płacić za prąd i wodę) i sadzić warzywa w doniczkach. oczywiście jest to opłacalne na dłuższą metę, ale na tym dało by się przeżyć.

PS. Chciałbym cię zobaczyć po 6 miesiącach twojej diety :dead:

qwedud

2015-01-16, 14:26
Chłopcze, jeśli Ty dziennie wypijałeś 2 litry coli to sama ta cola "zapchała" Ci żołądek. A do tego jeszcze cukierki... <facepalm> Przecież cola to sam cukier. No nie moge, co za test... I jeszcze się tym chwalisz... chyba nie ma ratunku dla tego kraju... :/

Co...........an

2015-01-16, 14:50
Na wodzie też byś mógł zaoszczędzić, są w mieście publiczne krany.
Sam widzialem jak w wwie na kochanowskiego ludzie z pustymi baniakami non stop chodzili i pobierali wodę z takiego źródełka.

Manowarrior

2015-01-16, 14:54
Kokakolą naj***łeś zapas kalorii na 3 miesiące

wajnona

2015-01-16, 15:15
Warzywa w sosie z saszetki, witaminy i minerały w czokoszokach :D A jak jesz Laysy paprykowe to też mówisz, że jesz warzywo? :mrgreen:

Sku3l

2015-01-16, 15:21
Spinacie te poslady tak ze moglibyscie robic za dziadki do orzechow. Moim zdaniem zajebista sprawa dla np typowego studenta ktory nie chce za duzo wydac na zarcie. Zamiast coli mozna jakas tania wode zakupic i sobie pozwolic na troche owocow. Wpie**alajcie nadal kawior hejterzy.