18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Jak wyżywić się przez miesiąc za 100 zł.

Zacharael • 2015-01-15, 11:44
W ogóle Polska jeśli chodzi o jedzenie jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100 zł. miesięcznie. Właśnie kończę taki miesiąc za 100 zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzony, zapchany. Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia, a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 200 zł. (2 litry dziennie, czasami jeszcze wieczorem dokupowałem litrowa Colę).

A więc przechodząc do jadłospisu za 100 zł.
Aby przeżyć miesiąc za 100 zł potrzeba:
- 1kg ryżu ok. 3zł
- 1kg makaronu ok. 2,5 zł
- 1kg kaszy jęczmiennej około 2 zł
- 6kg ziemniaków ok. 8zł
- 2kg margarany ok 5 zł
- 150 bułek około 50zł
- 10 paczek Chochoszoków ok. 20
- 15 sosów do potraw jeden po około 50 groszy-około 7 zł, lub kilka sosów gotowych po ok.3 zł.

Razem około 100zł.
Zostało mi jescze 7 złotych z tej stówy. Nieźle.

Jak to jemy?
- co 2 dni rano zagotować gar sosu - wystarczy na 2 dni (15 x 2 = 30 dni)
- Pierwszy tydzień - makaron. 5 bułek dziennie + sos, pół paczki Chocoszoków.
- Drugi tydzień - ryż. 5 bułek dziennie + sos, pół paczki Chocoszokw.
- Trzeci tyedzień-kasza jęczmienna, 5 bułek dziennie + sos, pół paczki Chocoszokwó.
- Czwarty tydzień - 6 kilo ziemniaków, 5 bułek dziennie + sos, pół paczki Chocoszoków.

Zamiast Chocoszoków można kupować krem czekoladowy-400 gr za 2,5zł albo zwykle kulki czekoladowe, można nabyć za 1-2 zł 300 gramów.

Także jadłospis jest sprawdzony i bardzo sycący - nawet zostało mi jeszcze trochę ryżu i kaszy, bo kilogram na tydzień to naprawdę jest aż nadto.
Brakowało mi jedynie serków, jogurtów i rybek.
Ale bez problemu mogę taki miesiąc powtórzyć - mówię to jako osoba która lubi jeść, objadać się, czy nawet obżerać.
Jeden Władysław Jagiełło i masz jedzenie na cały miesiąc.

Warzywa są w sosach, a witaminy w Chocoszokach - wszystkie witaminy i składniki mineralne. Pozdrawiam.

źródło: internet.

cys23

2015-01-15, 13:13
k***a i co to jest za życie na ziemniakach ryżu i czokoczymśtam?!

dzarul

2015-01-15, 13:31
Tusk nam diety pisze....

~Vuko

2015-01-15, 13:36
Zacharael napisał/a:

na samą Cole wydałem koło 200 zł. (2 litry dziennie, czasami jeszcze wieczorem dokupowałem litrowa Colę).


Giń, przepadnij, grubasie :badyl:

SKR

2015-01-15, 14:09
Stary powtórz jeszcze ze 4 razy tą dietę. Zrób pare fotek, nagraj film ( przed i po ) wtedy będzie ciekawy materiał

Wojtissimo

2015-01-15, 14:29
k***a, nikt nie zkminił, że to na beke?

Volfodzio

2015-01-15, 14:37
Witać, że chłopak nigdy nie był w przeciętnym sklepie mięsnym/warzywniaku i nie ma bladego pojęcia o kuchni ;/ pomiędzy stówką a dwiema można codziennie jeść świeżo przygotowane posiłki z prawdziwego mięsa i krajowych (sezonowych) warzyw. Bez fanaberii i przesadnej wystawności ale za zdrowo ponad to wliczając w wodę, ba nawet najtańszą herbatkę. Oczywiście, jak zwykle przy pisaniu super-duper-hiper oszczędnej diety, gdzie autor stara się liczyć wszystko co do grosika, zapomina o kosztach prądu, gazu, wody i zapewne srajtaśmy na rzadkie sranie po takiej diecie a'la pierdoła.

PS: Najtańszy ryż po 3 pln? Makaron po 2,5 ? I bezwartościowe buły zamiast chleba ... no tak, ani się z tego wpisu pośmiać ani nic.

Nattsjel

2015-01-15, 14:43
Skasuj to gówno bo za chwilę ZUS stwierdzi, że może obniżyć emerytury i renty i dziadki dadzą radę przeżyć za 100zł i zabiorą dodatki na protezy w końcu jak będą żreć same miękkie makarony, ryże i kasze z sosem to po cholerę im zęby... -.-'

Luqas95

2015-01-15, 14:55
Kartofle z mlekiem ma gym da sie prze,yc ze 3 4 miechyhlopy w zime to jadly

~Beny

2015-01-15, 15:04
Aby zaoszczędzić na coli trzeba było kupić jakieś kostki odkamieniające do kibla/pralki i rozpuszczać w wodzie. Skład i działanie niemalże to samo a ile taniej.
;)

Zgon14

2015-01-15, 15:41
zamiast tej coli to kupiłbym sobie schabowego...

Rax

2015-01-15, 15:59
ty j***ny glupi trolu

wy j***ni glupi komentatorzy a la dietetycy...

jedynie bystry wojtus sie trafil... ale czy to na pewno dla beki?

jeszcze ta cola... jakby miala krzyczec "to troling wy j***ne cwe*e"... ale gore bierze polaczkowaty wszechspecjalizm... i pie**oli jeden z drugim ile ryz kosztuje...

ja pie**ole co za dno ten portal sie zrobil

takie dno ze nawet nie chce mi sie poprawic poprzedniego zdania...

sherman81

2015-01-15, 17:27
Ale mnie to wk***ia że jako osoba uprawiająca ziemniaki w tym naszym państwie , muszę zawiesić chyba produkcje . Dla osób które nie interesują się naszą gospodarką obecna cena ziemniaka to 1zł za woreczek 15kg , odsyłam użytkowników do kalkulatora ile ja "wychodzę na czysto " oraz ile wy płacicie :( Musiałem to wyrzucić z klawiatury
A pozatym to BONVAJAGE i życzę smacznego

Un_Nem

2015-01-15, 17:42
co to sa k***a te chochoszokoki? :wtf:

Lyck

2015-01-15, 17:51
A jednak się da, a popatrzcie, że większość Polaków ma 10 razy tyle pieniedzy wiec moze wpie**alać do oporu, bo 10 razy wiecej żarcia, 1500 bułeczek np o ja cie ale luksus

Re...........ms

2015-01-15, 18:13
ja pie**ole ja na redukcji więcej jem :D