18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Jak wyżywić się przez miesiąc za 100 zł.

Zacharael • 2015-01-15, 11:44
W ogóle Polska jeśli chodzi o jedzenie jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100 zł. miesięcznie. Właśnie kończę taki miesiąc za 100 zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzony, zapchany. Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia, a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 200 zł. (2 litry dziennie, czasami jeszcze wieczorem dokupowałem litrowa Colę).

A więc przechodząc do jadłospisu za 100 zł.
Aby przeżyć miesiąc za 100 zł potrzeba:
- 1kg ryżu ok. 3zł
- 1kg makaronu ok. 2,5 zł
- 1kg kaszy jęczmiennej około 2 zł
- 6kg ziemniaków ok. 8zł
- 2kg margarany ok 5 zł
- 150 bułek około 50zł
- 10 paczek Chochoszoków ok. 20
- 15 sosów do potraw jeden po około 50 groszy-około 7 zł, lub kilka sosów gotowych po ok.3 zł.

Razem około 100zł.
Zostało mi jescze 7 złotych z tej stówy. Nieźle.

Jak to jemy?
- co 2 dni rano zagotować gar sosu - wystarczy na 2 dni (15 x 2 = 30 dni)
- Pierwszy tydzień - makaron. 5 bułek dziennie + sos, pół paczki Chocoszoków.
- Drugi tydzień - ryż. 5 bułek dziennie + sos, pół paczki Chocoszokw.
- Trzeci tyedzień-kasza jęczmienna, 5 bułek dziennie + sos, pół paczki Chocoszokwó.
- Czwarty tydzień - 6 kilo ziemniaków, 5 bułek dziennie + sos, pół paczki Chocoszoków.

Zamiast Chocoszoków można kupować krem czekoladowy-400 gr za 2,5zł albo zwykle kulki czekoladowe, można nabyć za 1-2 zł 300 gramów.

Także jadłospis jest sprawdzony i bardzo sycący - nawet zostało mi jeszcze trochę ryżu i kaszy, bo kilogram na tydzień to naprawdę jest aż nadto.
Brakowało mi jedynie serków, jogurtów i rybek.
Ale bez problemu mogę taki miesiąc powtórzyć - mówię to jako osoba która lubi jeść, objadać się, czy nawet obżerać.
Jeden Władysław Jagiełło i masz jedzenie na cały miesiąc.

Warzywa są w sosach, a witaminy w Chocoszokach - wszystkie witaminy i składniki mineralne. Pozdrawiam.

źródło: internet.

alanhawk

2015-01-15, 18:40
nie zly desperat jak wpie**ala non toper to samo

Bankracy

2015-01-15, 20:14
Widać że student, niech wyginą.

Luqas95

2015-01-15, 22:41
sherman81 napisał/a:

Ale mnie to wk***ia że jako osoba uprawiająca ziemniaki w tym naszym państwie , muszę zawiesić chyba produkcje . Dla osób które nie interesują się naszą gospodarką obecna cena ziemniaka to 1zł za woreczek 15kg , odsyłam użytkowników do kalkulatora ile ja "wychodzę na czysto " oraz ile wy płacicie :( Musiałem to wyrzucić z klawiatury
A pozatym to BONVAJAGE i życzę smacznego



Ej a masz irgę czy irys

Wiesz co należy z kartoszków robić szukaj banieczki ,

ja mam za darmo bo po pierwsze
mój wojek zawsze który dzierżawi pole zawsze daje nam częśc tych płodów
od rodziny dostaje po woreczku

Jurny_Ziemniak

2015-01-16, 02:13
- 6kg ziemniaków ok. 8zł

A na targu za 15 kg płaci się 8 zł.... Tak też czasem lepiej udać się w takie miejsce. Nie dość że makaron(i nie tylko) kupisz taniej.

crackit

2015-01-16, 11:22
A gdzie mięso ja się pytam? Jak zj***nym trzeba być, żeby mięsa nie jeść?

Inexorable

2015-01-16, 11:24
"Jadłospis" Łysacka z forum gry-online. Stare jak sam chooj.

seracon

2015-01-16, 11:43
Dobra teraz podsumujemy Twoje "Wybitne osiągnięcie"
W ciagu miesiąca spożyłeś samym jedzeniem 61425 kcal. Dziennie 2047,5. Schudłbyś i to bardzo, serio :)
Zjadłeś 1261,50 g białka; 12409,50 g węglowodanów i 656 g tłuszczy. Dieta uboga w mikro i makroelementy za to ilość glutenów i innych gówien jakie zjadłeś to masakra. Po jednym miesiącu nic Ci nie będzie. Ale.... poj***ło Cię z tą Colą? W niej wypiłeś 25200 kcal! w tym 6360 g CUKRU!!! Czaisz? 6kg cukru zjadłeś w miesiąc! Przez to każdy Twój dzień podbił się do 2800 kcal. Dalej w granicach normy ale jednak ponad 200 g cukru dziennie bardzo szybko spowoduje cukrzyce etc. Więc lepiej sobie darować Cole.



MidasPL

2015-01-16, 11:58
Sov3reign napisał/a:


Mam nadzieję, że wstawiłeś to w celach parodystycznych, bo branie na poważnie takich diet, tak samo jak tego studenta, który przeżył za złotówkę dziennie, jedząc same ziemniaki, i chwalił się, że schudł ileśtam kilo, woła o pomstę do nieba.
Pozdrawiam wszystkich domorosłych dietetyków.



Co prawda, to prawda. Mi udało się przeżyć dość długo na samej coli (nie jedząc zupełnie nic).

Jack Daniel's

2015-01-16, 12:00
Nic, co mogę normalnie zjeść. Cukrzyk pozdrawia debilne diety.

Namex

2015-01-16, 12:16
A może zamiast robienia diet, zrobimy plan obalenia rządu ?

Adamkad

2015-01-16, 12:25
Za 21 zł możesz sobie zagotować zupy na 2 tygodnie i do tego pożywna.Chyba że na tydzień 5 l sobie ugotujesz i taniej będzie.
Żurek (21 zł 10 l):
-2x kostka rosołowa 1 x mięsna
-Żurek(koncentrat) z biedronki w butelkach mniej chemii(można powiedzieć wcale) 2x1,69zł jak lubisz mocny to możesz dokupić jedną saszetkę za 1,40 zł
-Włoszczyzna za 6zł zupa będzie gęsta jak sam sk***ysyn
-Kiełbasa 7zł
-jajka 5 zł
Pomidorowa(6 zł 5l)
-włoszczyzna 3,50zł
-koncentrat 2zł (ja wole mamusi sok z pomidorów)
-kostka rosołowa i mięsna
O wiele zdrowiej niż twoja dieta i można taniej inne przepisy bym podał ale mi się nie chce.

Vadim

2015-01-16, 12:26
O mój boże. Super dieta. Wolałbym jeść gruz niż taką sztuczniznę + masę węgli prostych.

rumciumciumrumciumcium

2015-01-16, 12:49
A gdzie białko i rozmaity wachlarz aminokwasów. Większość aminokwasów jest potrzebna do życia człowiekowi, a nie wszystkie umie on wytworzyć.

Ptk_k21

2015-01-16, 13:09
Ty jesteś jakiś porządnie pier*olniety, że wydajesz 2 razy wiecej na Cole, niz na zdrowe jedzenie. Z tej Coli nie bedziesz mial zębów za 10 lat a za 15 zawał albo cukrzyce. Gratuluje jadłospisu. Polecam inna diete: Mięso, warzywa i owoce, cala reszta jest Ci ani troche nie potrzebna. Wole zjeść poł kury, zagryźc to soczystym pomidorem i na deser oj***ć pol puszki ananasów. poł kury 6 zł, pomidor 60 gr, pol puszki ananasów 1,50zl. 8 zł za dzien 240 zł za miesiac i zostaje Ci 60 zł na karnet na wycieczke w góry albo karnet na siłke.

voidinfinity

2015-01-16, 13:14
Zacharael napisał/a:


Jeden Władysław Jagiełło i masz jedzenie na cały miesiąc.



Oczywiście, nie została uwzględniona energia potrzebna do ugotowania tego żarcia ;-)