18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak starsi ludzie reagują na dubstep?

twor4ss • 2012-07-09, 12:19
Jest angielski, ale nawet gimbaza zrozumie mniej więcej :roll:
"This music is shocking!"


CrosswinD

2012-07-11, 00:38
Pani w różowym... Wiedziałem, że gdzieś ją już widziałem! Mama Kyle'a z South Park!

jvhjvhkuba

2012-07-11, 00:48
@Nerfpl
Widzisz delikatną różnicę pomiędzy grindcorem a metalem? :D Nie hejtuję teraz, bo sam jestem metalem i grindcore też lubię, ale dla mnie to dwa osobne nurty.

demobil

2012-07-11, 01:29
andreez91 dlaczego rozkazujesz komuś, że ma słuchać, twojej muzyki ,a nie ma mieć swojego zdania, bo Ty tak chcesz. Bez p*zdy.

A po za tym, Dubstep to gówno.

Zdrojak

2012-07-11, 01:30
@jvhjvhkuba Jak ty to rozróżniasz na serio a nie wyciągnąłeś se nazwę z dupy to po prostu łał


Może dubstep jako muzyka nie jest jakoś w ch*j kreatywna ale piosenka nie musi mieć dwudziestu riffów, zmiennego rytmu na 3 i 1/4, żeby dawała masę frajdy przy słuchaniu.

lie

2012-07-11, 01:35
Ja pie**ole odkąd tylko skrillex zaczął był szeroko rozpoznawalny, wszyscy się kłócą, dubstep czy nie dubstep? ch*jowe czy nie?
No do k***y nędzy, ja mówie ziemniak, ktoś mówi kartofel. Co to k***a za różnica jaki to jest gatunek muzyczny? Brzmienia nazewnictwem nie zmienicie, jeśli ktoś lubi to niech słucha, a jak nie to niech posłucha czegoś co nie wywołuję w nim negatywnych odczuć.

Nabs

2012-07-11, 02:13
IMO sporo kawałków dubstepowych to taka sama kupa jak sporo kawałków metalowych, popowych, czy hiphopowych.. Przecież nie ma gatunku muzyki gdzie wszystkie kawałki są zajebiście idealne. Dlatego najlepiej było by słuchać tylko tych które się komuś podobają. A nie jakieś zamykanie się w jednym światku i słuchanie bezkrytycznie tylko jednego i tego samego..

A to co im zapodali, to szczerze mówiąc puścili jedne z "łagodniejszych" form dubstepu, w postaci skrilexa, który ma kilka lżejszych kawałków, pozostałe to straszny badziew, którego nie mogę słuchać. To też dziadkowie, nie reagują jakoś bardzo negatywnie. Dostali by dawkę jakiegoś hardbasu to raczej już nie byliby tak pozytywnie nastawieni ;)

Dupstep nawet w ch*jowo gównianych kawałkach idzie przełknąć, hardbass? Da się, jak się jest naćpanym albo coś. Pomimo że na prawdę słucham różnej muzyki, to zarówno discopolo, black metal (metal lubię, ale nie black, bo jest tak samo ch*jowy jak hardbass), hardbass'u nie slucham, bo się tego słuchać nie da. Wiem że są ludzie którzy tego słuchają - cóż, zdecydowanie nie należę do nich, wole coś co nie sprawia że mózg mi się uszami wylewa ;)

Gofyn

2012-07-11, 03:37
Obviously I'm not going to download this to my MP3 player cos I don't have one.

Naranha

2012-07-11, 03:51
Nie chcesz, nie słuchaj ! Puff... Jakie to proste :)

TommyTheRipper

2012-07-11, 04:01
@Nerfpl

Piwo!

@jvhjvhkuba

Grindcore jest bardzo blisko spokrewniony z Brutal Death Metalem i razem z goregrindem różni się w ch*j i ciut ciut od innych gatunków z końcówką "-core". Pochodzi on od Thrashu/Death zmieszanego z Hardcore Punkiem, ale zazwyczaj ci co grają grindcore grają też Death Metal, a wiem co mówię, bo gram Blackened Thrash z wpływami Deathu i granie grindcore'u a Death Metalu się nie różni prawie wcale. Tyle co do podgatunków. Nie wiem, na jaki ch*j to tak dokładnie dzielić, ale skoro chcecie to proszę. Metal powinien być jeden :hitler:


@andreez91

Co do dubstepu. Mówię teraz tylko o gatunku "muzyki". Dla mnie jest to po prostu syf i nie rozumiem, jak można tego słuchać, a tym bardziej do tego "tańczyć". ALE. Nie mam nic do jego "koneserów" i ludzi słuchających, póki się zachowują normalnie. Każdy słucha co lubi i nie można go za to osądzać. Wk***ia mnie tylko jak ktoś gloryfikuje swój gatunek muzyki, przy okazji jadąc ludzi z innych subkultur. Można się k***a wypowiedzieć na temat muzyki, lubienia/nielubienia, ale po ch*j jeździć po innych? Po twojej wypowiedzi równie dobrze mogę powiedzieć, że połowa dubstepowców to pedały w rurkach mające 160cm na 2metrowych szczudłach i w kapeluszu, próbujący być "alternatywni" (hipsteria), a druga połowa to łyse pały o jeszcze mocniej spaczonym guście muzycznym, a żeńska część to tępe c**y.


Ale k***a tak nie powiem, bo nie można generalizować. Jestem metalem, obracam się w środowisku metali, ale nic mi nie stoi na przeszkodzie mieć kilku kumpli słuchających hip hopu, czy innego techno i dziewczyny w ogóle nie dzielącej moich zamiłowań muzycznych. Litości k***a.


Aha, nie jestem brudny(j***ny stereotyp), kompleksów też żadnych nie mam, wiek "pryszczatości" już mnie minął. A debilem jesteś sam.

xgregor

2012-07-11, 05:12
@up umyj te długie kudły

Cossmos

2012-07-11, 09:20
@TommyTheRipper
Chłopaki z plakatu Iron Maiden nie liczą się jako dziewczyna ;)

pie**olicie wszyscy równo. Usłyszeliście tak jak ja ze dwa dupstepowe kawałki, które wybiły się na YT, bo były dobrze otagowane (tak, zdanie na wyrost - dla niedorozwojów i hejterów: wybiły się kawałki przereklamowane) i na tym opieracie swoją opinie i światopogląd, ale to nie jest problem tylko w kategorii muzycznej, ale i politycznej, społecznej itd. Nie wiem czy to jest taka specyficzna mentalność Polaków, czy też można się z tym spotkać na całym świecie, ale k***a... NIE PODOBA MI SIĘ=IDĘ DALEJ I MAM WYj***nE. Na ch*j pod każdym kawałkiem piszecie "ch*jowe, przewinąć" itd.itp.? No na ch*j? Niech ktoś mi racjonalnie odpowie, bo k***a nie pojmuję. Słuchałem rapu, rocka, metalu, techna, bluesa, jazzu i wszystkich innych gatunków i podgatunków i jak coś mi się nie podobało, to po prostu wypie**alało z mp3 i do tego nie wracałem. Jakoś nigdy nigdzie nie pisałem: "A TA METALIKA TO GUWNO!" Mimo, że faktycznie tak uważam, bo poza 5 dobrymi kawałkami reszta była słaba.

A teraz DUBSTEP: jest masa zajebistych kawałków, trafiam na nie przypadkiem, słucham ich i podobają mi się. Nie, nie jestem fanem dupstepu, jestem słuchaczem muzyki, jeśli coś ma dobre brzmienie, jest ciekawe, to po prostu tego słucham. Jakoś nie wyobrażam sobie BFa3 bez OSTa korzystającego (mało, bo mało, ale jednak) z "dorobku" dupstepu.

Tak czy siak, każdy swoje zdanie ma. Gimbusom (coraz częściej mam wrażenie, że gimnazjalista to stan umysłu) radzę się czymś pie**olnąć albo znaleźć sobie lepsze zajęcie - są przecież kurewskie wakacje, grajcie w słoneczko czy inne gówno. Tyle. ch*j wam w plecy hejterzy.

DiamondBack

2012-07-11, 09:41
No dobra ale gdzie tu dubstep? Dla nie znających tematu - to co puszczają tym dziadkom to Skittels (skrillex) - taki odpowiednik Mezo w HH, Britnej spirs z piosenką "i love rock and roll" w Rocku, czy Tokio hotel w Metalu.

Dziękuję dobranoc.

fejzez

2012-07-11, 10:51
nie spodziewajcie się jakości po totalnej komercji, skrillex to maszynka do robienia hajsu słuchając go mam wrażenie jakby to było robione wszystko na 1 syntezatorze tylko w pozmienianych kolejności samplów ...

petru23

2012-07-11, 11:12
Rabel napisał/a:

Skrillex, to głównie jakieś complextro, tyle, że na 140 konikach. Sam też rozpowszechnił dubstep w tempie 100 koni - ta odmiana nie ma jeszcze nazwy.. zrobił się boom i teraz nawet popowe kawałki często mają czyste dubstepowe bity, to też chcesz podpiąć pod dubstep ? Właśnie przez to, że się tego nie rozdziela, ludzie, którzy dubstepu słuchali jeszcze jak Skrillex śpiewał i produkował nuty w electro, teraz są wrzucani do jednego worka z tą całą pozerską falą dubu. Brostep, Popstep, Srostep, Gównostep, Emostep.. uj z tym jak to się nazywa. Dubstep istniał na długo przed Skrillem i istniał będzie długo po nim jak się już "indywidualni słuchacze" nim znudzą.

Skrillex wydał jedną epkę którą rozj***ł rynek muzyczny na tyle, że teraz nie ma DJ który gra sety z mocniejszymi brzmieniami bez jego nut. I k***a zrozumcie wreszcie, że jest dubstep Amerykański (tak, ten plastikowy, Skrillexowo - Modestepowy) i dubstep Angielski, który w prostej linii obok D&B wyszedł z dawnych Jungle / Reggae, a nie electro.

Zresztą nie wiem po ch*j się produkuje, wk***ia mnie tylko podejście takich jednostek jak mr. BongMan który mi tu pie**oli, że "nie zobaczę prawdziwej muzyki nawet jak mnie w dupe kopnie" i pisze mi to człowiek - suchar, który jest nieuleczalnie chory na brak humoru i zasypuje Nas ch*jowymi "kawałami"..



Nie lubię dupstepu ale muza jak każda inna a gustach sie nie dyskutuje. Jednkaże powiedz mi proszę, jakiego k***a znów Dubu? Owszem, Dubstep wywodzi się z Dubu (Reggae Dub) ale jednak to dwa całkiem oddmienne światy.
Dub nie polega na napie**alance bitów z prędkością skrzydeł kolibra tylko na eksponowaniu sekcji rytmicznej jak bas czy bębny. I Dub przeważnie jest spokojny, takie "podbite" reggae.

Także nie skracaj nazwy bo zmieniasz jej znaczenie. Niby taki znawca gatunku a tu takie coś :facepalm:

mateuszowy

2012-07-11, 11:58
Skrillex był dobry zanim stał się popularny teraz tworzy gówno dla gimbazy.